Bredballe Kunstgræsstævne 2020

Bredballe IF afholder den 28 og 29. marts 2020 stævne på kunstgræs for årgangene 2011, 2012 og 2013, en perfekt måde at starte udesæsonen på og en mulighed for at u7 kan prøve kræfter med 5-mands bold. Vi vil prioriterer hurtigt og effektivt afvikling af rækkerne, så alle hold får afviklet deres kampe på ca 3 timer. Alle hold er garanteret minimum 3 kampe. Alle spillere modtager en erindringsgave og der er pokaler til vinderen

Der er begrænset pladser, så i skynd jer at tilmelde stævnet

Vi vil gerne have nogle gode jævnbyrdige kampe, så alle hold bedes indikere et retvisende niveau ved tilmelding. Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen ved for få tilmeldinger

Spørgsmål kan rettes til miloudyousfi@gmail.com

Pigehold er velkommen til at tilmelde sig en årgang under egen årgang, på det relevante niveau.

Betaling kan ske via Mobilepay (60603693) eller bankoverførsel reg 5479 konto 5922639. husk tydelig identifikation på betaling (holdnavn og årgang). Jeres plads er først sikret når betaling er gennemført.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 B Mixed B 5+3 550 Søndag formiddag 11 0
U7 A Mixed A 5+3 550 Søndag omkring middag 14 1
U8 C Mixed c 5+3 550 Lørdag formiddag 13 2
U8 B Mixed B 5+3 550 Lørdag middag 12 1
U8 A Mixed A 5+3 550 Lørdag eftermiddag 12 0
u9 B/A Mixed B/A 5+3 550 Søndag eftermiddag 15 2

Signetud teams

u10a 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag omkring middag

Teamname LVL Logo Club

u10B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag sent formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Vejle Boldklub U8 Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Hover if B Hover if Logo Hover if
Skibet IF C Skibet IF Logo Skibet IF
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bredballe IF B
Bredballe if 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hammerum IF 2 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Fredericia ff B
NFS-VB B

U7 A 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag omkring middag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hover if Hover if Logo Hover if
MG & BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Hedensted IF A Hedensted IF Logo Hedensted IF
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bredballe IF A
Hammerum IF 1 A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Fredericia FF A Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Vinding sf
Kolding I F Kolding IF Logo Kolding IF

U8 C 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover 2 C Hover if Logo Hover if
Daugård IF C Daugård If
Vinding SF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vejle Boldklub (Piger) C Vejle Boldklub
Helsteds U8/9 piger C Helsted Fremad If
Helsteds U8/9 tøser C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Ammitsbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Løverne C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Bredballe IF 2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF

U8 B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Egif B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vinding SF Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Stensballe IK 2 B Stensballe Ik
Kolding IG B Kolding IF Logo Kolding IF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
NFS B
ØBG Buskelund 1 B Øbg Silkeborg
Måbjerg B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF

U8 A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover 1 A Hover if Logo Hover if
Stensballe IK 1 A Stensballe Ik
Ammitsbøl A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Tigerne A Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Gauerslund IF 1 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Harte GIF A Harte
Seest Boldklub A
Middelfart mg & bk A

U8 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

u9 mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

u9 B/A 13 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ASKOV A Askov
EfB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB 3 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hedensted IF A
StarupUIF B Starup UIF Logo Starup UIF
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted IF 2 B
Vejle Boldklub (Piger) B Vejle Boldklub
Vinding SF A
Vinding SF B

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
28. - March 29

Organisation
Bredballe IF
Place
Bredballe Kunstgræsbane
Address
Nørremarksvej 157
Postalcode
7120
City
Vejle Øst
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
miloudyousfi@gmail.com
Bredballe Kunstgræsstævne 2020 map

Tournament overview