Brøndby Mini Cup,Store bededags stævne

Antal kampe min. 5 kampe i alt. Og deltager Pokaler til alle !

Alle hold i en årgang spiller samme dag. Der vil være fokus på spilletid og korrekt matching, hvilket vi beder jer fokusere på, når I melder til, så alle får mest muligt ud af stævnet.

Alle rækker afvikles i en turnerings form, som gør at man som minimum får 5 kampe.

Brøndbyernes IF fokuserer i børnefodbolden på glæde og spilletid og ikke resultater.

Det opførte hjemmehold stiller med en dommer.

U7 spiller 3-mands,og må have 5 spillere med, mens øvrige rækker spiller 5-mands, og må have 8 spillere med.

U10-A spiller efter SU regler med 8-mands mål, og Brøndbyernes IF påsætter dommer til disse kampe.

Der er som udgangspunkt plads til 24 hold i alle rækker (16 i U9 & U10 pige) og der er et holdgebyr på 575kr. pr. deltagende hold (U7 der spiller 3-mands med et hold gebyr på 400kr. ).

Er efterspørgslen stor vil rækkerne kunne udvides.

Betalingsinfo sendes på mail. Bemærk at holdgebyr ikke tilbagebetales ved afbud efter udsendelse af kampprogram. Turneringsledelsen forbeholder sig ret til at flytte tilmeldte hold op eller ned i niveau. Spilledagen er vejledende, alt efter hvor mange hold der tilmeldes.

Vi henviser til DBU Sjællands regler for 3-mands & 5-mands fodbold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Male 3-Mands 400 Fredag Morgen 16 0
U7 Male 3-Mands 400 Lørdag morgen 0 0
U8-A Male A 5-Mands 575 Fredag Morgen 15 0
U8-B Male B 5-Mands 575 Fredag Morgen 16 0
U8-C/D Male C/D 5-Mands 575 Fredag Morgen 12 0
U9-A Male A 5-Mands 575 Fredag Eftermiddag 12 0
U9-B Male B 5-Mands 575 Fredag Eftermiddag 12 0
U9-C/D Male C/D 5-Mands 575 Fredag Eftermiddag 15 0
U10-A Male A 5-Mands 575 Lørdag Eftermiddag 1 0
U10-B Male B 5-Mands 575 Lørdag Eftermiddag 2 0
U10-C/D Male C/D 5-Mands 575 Lørdag Eftermiddag 4 0
U9-Pige A Female A 5-Mands 575 Lørdag morgen 4 0
U10-Pige A Female A 5-Mands 575 Lørdag morgen 1 0
U9 Pige B/C Female B/C 5-mands 575 Lørdag morgen 2 0
U10 Pige B/C Female B/C 5-mands 575 Lørdag morgen 2 0

Signetud teams

U7 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Morgen

Teamname LVL Logo Club
Måløv BK U7 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK U7 2 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
HVB Gul C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Blå C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Rød C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HIF Løver B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BK Fix B Bk Fix
BK Fix B Bk Fix
BK Fix B Bk Fix
B1908 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 2 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 3 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club

U8-A 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Morgen

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Avedøre IF A Avedøre If
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fix Galacticos Boldklubben Fix
Ishøj IF A Ishøj If
Sundby Boldklub 1 A
Greve Blå A Greve
Avarta A
Brøndby 1 A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Solrød FC1 A Solrød Fc
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Farum BK A Farum
FK Sydsjælland 05 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Taastrup 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U8-B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Morgen

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fix Legends B Boldklubben Fix
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bagsværd Boldklub 2 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Bagsværd Boldklub 1 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Sundby 3 B
Brøndby 2 B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Solrød FC 2 B Solrød Fc
Avarta 2 B
Farum BK B Farum
BK Hekla 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Taastrup 2 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF

U8-C/D 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Morgen

Teamname LVL Logo Club
Fix heroes C Boldklubben Fix
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Sundby Boldklub 2 C
Greve Blå C Greve Blå
Brøndby 3 C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Solrød FC 3 C Solrød Fc
Farum BK C Farum
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Holbæk C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
BK Hekla 4 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Taastrup 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U9-A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B93 - TDP A Boldklubben Af 1893
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød Grøn Solrød FC Logo Solrød FC
Greve Fodbold 1 A
Hvidovre IF Hvidovre Idrætsforening
Hik A
Hik A
Holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U9-B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød Blå Solrød FC Logo Solrød FC
Greve Fodbold 2 B
Hvidovre IF Hvidovre Idrætsforening
Hik2 B
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ålholm IF B Ålholm If
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
FB 11 Gul Frederiksberg Boldklub
FB 11 Gul Frederiksberg Boldklub

U9-C/D 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 4 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve Fodbold 3
Greve Fodbold 4 C
Greve Fodbold 5 C
Hvidovre IF Hvidovre Idrætsforening
Vallensbæk IF Sort C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Holbæk 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ålholm IF C Ålholm If
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
KiF1 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KiF2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U10-A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby A

U10-B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby B
B1913 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U10-C/D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF C Østerbro If
Brøndby C

U9-Pige A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF - 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10-Pige A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9 Pige B/C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Bsf 2 C Skovlunde
AFK U9 Piger B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U10 Pige B/C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Ishøj if pige u9 B Kastrup
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - May 9

Organisation
Brøndbyernes IF
Place
Brøndby Stadion
Address
Brøndby Stadion 26
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
brondbycup@brondbyif.net
Brøndby Mini Cup,Store bededags stævne map

Tournament overview