Colourplus Pinsecup 2020

Colourplus Pinsecup 2020

Holdgebyr pr.hold kr. 2000,-. Deltagerbetaling kr. 650,- pr. spiller, træner og leder. Prisen giver fuld forplejning i pinsen, startende med morgenmad lørdag og slutter med frokost mandag. Indkvartering foregår på skoler og der vil være busser frem og tilbage fra skoler til baneanlæg, morgen og aften. Se meget mere på www.pinsecup.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U10B Male B 8 2000 18 0
Drenge U10C Male C 8 2000 21 0
Drenge U10D Male D 8 2000 12 0
Drenge U11A Male A 8 2000 14 0
Drenge U11B Male B 8 2000 18 1
Drenge U11C Male C 8 2000 26 0
Drenge U11D Male D 8 2000 10 0
Drenge U12A Male A 8 2000 18 2
Drenge U12B Male B 8 2000 17 2
Drenge U12C Male C 8 2000 18 1
Drenge U12D Male D 8 2000 13 0
Drenge U10A Male A 8 2000 15 0

Signetud teams

Drenge U10B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla Plus B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Brøndby IF B
Lyngby BK B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
RB1906 B B Rb1906
FC Nakskov B FC Nakskov Logo FC Nakskov
Greve 1 blå B Greve Fodbold
Måløv BK B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Fremad Amager
Hui 1 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Vallensbæk 2 B Vallensbæk If

Drenge U10C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla Ultra C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Pro C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Farum BK 1 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B82 Virum C B82 Virum Logo B82 Virum
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Virum Sorgenfri BK C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Nivå-Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby BK C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum BK 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Slagelse B&I C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Vallensbæk 3 C Vallensbæk If
VSB 2 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

Drenge U10D 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Virum Sorgenfri BK Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
RB1906 D C Rb1906
Måløv BK Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Rbk 2 Vedbæk
Fremad Amager
HUI 2 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Faxe Ladeplads

Drenge U11A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
LSF1 A
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Lyngby BK A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Greve Fodbold 1 A Greve
Solrød FC A A Solrød FC Logo Solrød FC

Drenge U11B 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FC Nakskov B FC Nakskov Logo FC Nakskov
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FA2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Vallensbæk IF 39 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Kirke Værløse IF B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lyngby BK B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Køge Nord FC B Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
HUI 1 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF

Drenge U11C 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum BK C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Allerød FK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FA2000 C FA 2000 Logo FA 2000
Hässleholm IF C
LSF1 Ledøje-Smørum
Strøby AIK 65 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Vallensbæk IF 39 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Køge Nord FC C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Nivå-Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby BK C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HUI 3 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Slagelse B&I C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Rockets C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold Comets C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Valby BK C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC

Drenge U11D 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum BK Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FC Nakskov FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nivå-Kokkedal Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Valby BK Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Solrød FC D Solrød FC Logo Solrød FC
B 1938 B1938 Logo B1938

Drenge U12A 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Himmelev-Veddelev BK A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
RB1906-1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Vallensbæk IF 39 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FA2000 Fa 2000
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Lyngby BK 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby BK 2 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BSF-T A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Amager talent A Boldklubben 1908

Drenge U12B 11 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Czworka - Chojnow B
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Himmelev-Veddelev BK B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HUI
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Lyngby BK B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Valby BK B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

Drenge U12C 17 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Farum BK C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Tingsted BK C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
RB1906-2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Vallensbæk IF 39 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HUI C Hørsholm-Usserød Ik
FA2000 C Fa 2000
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Køge Nord FC C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Karise - 1 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Nivå-Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Marstal IF B Marstal IF Logo Marstal IF
Lyngby BK C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Karise - 2 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF

Drenge U12D 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HUI Hørsholm-Usserød Ik
AIK 65 Strøby Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Køge Nord FC Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Nivå-Kokkedal Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Valby BK Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

Drenge U10A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum bk A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Brøndby IF A
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Lyngby BK A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
RBK A Rudersdal Boldklub
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Greve 1 hvid Greve Fodbold
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 29 - June 1
Last signup
Tuesday, February 18, 2020

Organisation
Nykøbing FC
Place
Nykøbing FC Syd
Address
Østre Alle 123
Postalcode
4800
City
Nykøbing F.
Sport
Soccer
Type
Outdoor cup

Organisermail
pinsecup@pinsecup.dk
Colourplus Pinsecup 2020 map

Tournament overview