EDC Filtenborg Cup

Starup Festdage inviterer igen i år til fodbold - EDC Filtenborg Cup.

Stævnet foregår lørdag d. 9/5-2020 - samtidig med Starup Festdage.

Der spilles i rækkerne fra U5 til U11, hvor der i år spilles på lukkede baner til u5, u6 og u7.

Der er præmie til alle deltagere i U5 og U6.

Niveauopdelt slutspil i U7 til U11, præmier til vindere i både A og B slutspil.

Mulighed for betaling med mobilepay; 566537 - angiv hold og id.

Følg med på facebook under EDC Filtenborg Cup (https://www.facebook.com/starupcup/), hvor der vil blive opdateret med nyheder og hvor du også kan tilmelde dig under "Tilmeld dig".

Du kan også tilmelde dig via http://kortlink.dk/24xu8

Husk at angive niveau ved tilmelding.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 5 350 2 0
U6 Mixed 5 350 6 0
U7 Mixed 5 350 7 0
U8 Mixed 7 400 8 0
U9 Mixed 7 450 6 0
U10 Mixed 7 450 3 0
U11 Mixed 10 500 1 0

Signetud teams

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Haderslev FK 1 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dalby 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Aabk piger U6/U7 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dalby gf Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 3 B Starup UIF Logo Starup UIF
Kolding IF 1 Kolding IF Logo Kolding IF
Aabk 1 A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Aabk 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hover Hover if Logo Hover if

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NBSIF1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Starup UIF 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Christiansfeld if A Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Hfk 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Starup uif 1 A Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Christiansfeld if Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
VSK Aarhus A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 3 Starup UIF Logo Starup UIF

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nordals Boldklub B Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 9
Last signup
Saturday, April 4, 2020

Organisation
Starup UIF
Place
Starup UIFs baner
Address
Starup Skolevej 35
Postalcode
6100
City
Haderslev
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
Starupcup@gmail.com
EDC Filtenborg Cup map

Tournament overview