AFK Cup 2020

Allerød Fodboldklub afholder stort stævne i weekenden d 6-7 juni. Stævnet afholdes i gode omgivelser på Allerød Stadion.

Vi håber at kunne byde velkommen til en masse hold til et brag af en fodbold weekend i det nordsjællandske.

Der vil være fokus på masser af spilletid og korrekt matchning hvilket vi beder jer fokusere på når I melder til, så alle får mest muligt ud af stævnet. Alle rækker afvikles som turnering hvor der først spilles indledende gruppespil og efterfølgelse slutspils kampe, med vindere i hver pulje. Pokaler til nr. 1, 2 og 3 i hver række og medaljer til alle øvrige spillere.

Vi spiller 5 mod 5 på alle niveauer og årgange. I U10 rækkerne samt U9 A-rækken spilles der på 8-mands mål, mens øvrige rækker spilles med almindelige 5-mands mål.

·       - AFK stiller med dommere i alle kampe

·       - Alle puljer afvikles i én omgang, så der sikres mest mulig effektiv spilletid for deltagerne

·       - Der er slutspil i alle rækker – dog ikke i U6 og U7 rækkerne.

·       - Medaljer og/eller pokaler til alle deltagende spillere

·       - Attraktive forhold for tilskuere og forældre

·       - Lækkert sortiment i cafeen og gang i grillen

Der tilbydes niveau A, B og C i drenge u8, u9 og u10 rækkerne. I drenge U6 og U7 samt pige rækkerne spilles i én samlet række.

Tilmelding: Tilmelding sker efter først-til-mølle via enten her på Staevner.dk eller på mail: thomas@kronbo.dk.

Der er som udgangspunkt plads til 16 hold i alle rækker og der er et deltagergebyr på 500kr. pr. deltagende hold. Betalingsinfo sendes på mail. Bemærk at holdgebyr ikke tilbagebetales ved afbud efter udsendelse af kampprogram.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Piger - årgang 2010 Female 5 500 Søndag 1 0
U9 Piger - årgang 2011 Female 5 500 Lørdag 1 0
U10 A Drenge - årgang 2010 Male A 5 500 Søndag 8 0
U10 B Drenge - årgang 2010 Male B 5 500 Søndag 9 0
U10 C Drenge - årgang 2010 Male C 5 500 Søndag 5 0
U9 A Drenge - årgang 2011 Male A 5 500 Lørdag 13 0
U9 B Drenge - årgang 2011 Male B 5 500 Lørdag 7 0
U9 C Drenge - årgang 2011 Mixed C 5 500 Lørdag 8 0
U8 A Drenge - årgang 2012 Male A 5 500 Søndag 12 0
U8 B Drenge - årgang 2012 Male B 5 500 Søndag 11 0
U8 C Drenge - årgang 2012 Male C 5 500 Søndag 9 0
U7 Drenge - årgang 2013 Mixed 3 300 Søndag 4 0
U6 Drenge - årgang 2014 Mixed 3 300 Søndag 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10 Piger - årgang 2010 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger - årgang 2011 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Greve Pigerne

U10 A Drenge - årgang 2010 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
RBK 1 A Vedbæk
Frederikssund FB 1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
GFA A Gentofte Fodbold Akademi
Lyngby A Hellerup
Lyngby Hellerup
Vallensbæk 1 A Vallensbæk If
Allerød FK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U10 B Drenge - årgang 2010 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FBI/Tikøb B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Frederikssund FB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Lyngby B Hellerup
Lyngby B Lyngby
Vallensbæk 2 B Vallensbæk If
Allerød FK 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
RBK 2 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub

U10 C Drenge - årgang 2010 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK 3 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FBI/Tikøb C Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Vallensbæk 3 C Vallensbæk If
Allerød FK 4 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Lyngby C Lyngby

U9 A Drenge - årgang 2011 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF A Hvidovre Idrætsforening
Dalum if A Dalum IF Logo Dalum IF
Hik2 B Hik
Hik1 A Hik
Hik2 B Hik
Lyngby BK 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum Boldklub A Farum Boldklub
GFA Gentofte Fodbold Akademi
B93 - TDP A Boldklubben Af 1893
Greve Fodbold 1 A
Allerød FK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Solrød Grøn A
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9 B Drenge - årgang 2011 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF Hvidovre Idrætsforening
Lyngby BK 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum Boldklub B Farum Boldklub
FB 11 Gul Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Greve Fodbold 2 B
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Solrød Hvid B Solrød

U9 C Drenge - årgang 2011 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF Hvidovre Idrætsforening
Lyngby BK 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum Boldklub C Farum Boldklub
Greve Fodbold 3 C
Greve Fodbold 4 C
Greve Fodbold 5 C
Allerød FK 3 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 4 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U8 A Drenge - årgang 2012 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Avarta A
Måløv Boldklub A Måløv Boldklub
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Fix Galacticos Bold Klubben Fix
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B.1973 Herlev A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Lyngby Boldklub 1 A Lyngby Boldklub 1921
KB Q1 - Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Ishøj IF A
Vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U8 B Drenge - årgang 2012 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Avarta B
Fix Legends B Bold Klubben Fix
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B.1973 Herlev B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Allerød FK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Lyngby Boldklub 2 B Lyngby Boldklub 1921
KB Q1 - Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1908 AaB B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U8 C Drenge - årgang 2012 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Måløv Boldklub C Måløv Boldklub
Fix Heroes C Bold Klubben Fix
B.1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Allerød FK 1 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Lyngby Boldklub 3 C Lyngby Boldklub 1921
Vanløse IF rød Vanløse If
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1908 Inter C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U7 Drenge - årgang 2013 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
AFK U7 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK U7 3 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK U7 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U6 Drenge - årgang 2014 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AFK Hvid B Allerød Fodbold Klub
AFK Blå B Allerød Fodbold Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
6. - June 7
Last signup
Saturday, May 23, 2020

Organisation
Allerød Fodbold Klub
Place
Allerød Idrætspark
Address
Møllemosevej 3
Postalcode
3450
City
Allerød
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
classen1402@gmail.com
AFK Cup 2020 map

Tournament overview