AFK Cup 2020

Allerød Fodboldklub afholder stort stævne i weekenden d 19-20 september. Stævnet afholdes i gode omgivelser på Allerød Stadion.

Vi håber at kunne byde velkommen til en masse hold til et brag af en fodbold weekend i det nordsjællandske.

Der vil være fokus på masser af spilletid og korrekt matchning hvilket vi beder jer fokusere på når I melder til, så alle får mest muligt ud af stævnet. Alle rækker afvikles som turnering hvor der først spilles indledende gruppespil og efterfølgelse slutspils kampe, med vindere i hver pulje. Pokaler til nr. 1, 2 og 3 i hver række og medaljer til alle øvrige spillere.

Vi spiller 5 mod 5 på alle niveauer i årgangene U7-U10. I U10 rækkerne samt U9 A-rækken spilles der på 8-mands mål, mens øvrige rækker spilles med almindelige 5-mands mål. U6 spilles der 3v3 - og U11 spiller 8v8.

·       - AFK stiller med dommere i alle kampe

·       - Alle puljer afvikles i én omgang, så der sikres mest mulig effektiv spilletid for deltagerne

·       - Der er slutspil i alle rækker – dog ikke i U6 rækken.

·       - Medaljer og/eller pokaler til alle deltagende spillere

·       - Attraktive forhold for tilskuere og forældre

·       - Lækkert sortiment i cafeen og gang i grillen

Der tilbydes niveau A, B og C i drenge u7, u8, u9, u10 og u11 rækkerne. I U6 spilles i én samlet række.

Tilmelding: Tilmelding sker efter først-til-mølle via enten her på Staevner.dk eller på mail: thomas@kronbo.dk.

Der er som udgangspunkt plads til 16 hold i 3v3 og 5v5 rækker, mens der er plads til 12 hold i 8v8 rækkerne. Der er et deltagergebyr på 500kr. pr. deltagende hold i 5v5 rækkerne - 300 i 3v3 og 700 i 8v8. Betalingsinfo sendes på mail. Bemærk at holdgebyr ikke tilbagebetales ved afbud efter udsendelse af kampprogram.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 A Drenge - årgang 2010 Male A 8 500 Søndag 8 0
U11 B Drenge - årgang 2010 Male B 8 700 Søndag 12 0
U11 C Drenge - årgang 2010 Male C 8 700 Søndag 8 0
U10 A Drenge - årgang 2011 Male A 5 500 Lørdag 15 0
U10 B Drenge - årgang 2011 Male B 5 500 Lørdag 9 0
U10 C Drenge - årgang 2011 Mixed C 5 500 Lørdag 10 0
U9 A Drenge - årgang 2012 Male A 5 500 Lørdag 19 0
U9 B Drenge - årgang 2012 Male B 5 500 Lørdag 18 0
U9 C Drenge - årgang 2012 Male C 5 500 Lørdag 14 0
U8 A Drenge - årgang 2013 Male A 5 500 Lørdag 6 0
U7 Drenge - årgang 2014 Mixed 3 300 Søndag 4 0
U8 B Drenge - årgang 2013 Male B 5 500 Lørdag 0 0
U8 C Drenge - årgang 2013 Mixed C 5 500 Lørdag 1 0

Signetud teams

U10 A Piger - årgang 2010 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Farum Boldklub B

U11 A Drenge - årgang 2010 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lyngby A Hellerup
GFA A Gentofte Fodbold Akademi
Vallensbæk 1 A Vallensbæk If
Frederikssund FB 1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
RBK 1 A Vedbæk

U11 B Drenge - årgang 2010 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lyngby B Hellerup
Vallensbæk 2 B Vallensbæk If
FBI/Tikøb B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Frederikssund FB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
RBK 2 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Fc holte blå B FC Holte Logo FC Holte
Farum BK B

U11 C Drenge - årgang 2010 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK 3 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 4 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Lyngby C Lyngby
Vallensbæk 3 C Vallensbæk If
FBI/Tikøb C Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Fc holte hvid C FC Holte Logo FC Holte
Farum BK C

U10 A Drenge - årgang 2011 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B93 - TDP A Boldklubben Af 1893
Greve Fodbold 1 A
Allerød FK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
GFA Gentofte Fodbold Akademi
Farum Boldklub A Farum Boldklub
Lyngby BK 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Hik2 B Hik
Hik1 A Hik
Hik2 B Hik
BSV af 2016 - 1 A
Ålholm IF A

U10 B Drenge - årgang 2011 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FB 11 Gul Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Greve Fodbold 2 B
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Farum Boldklub B Farum Boldklub
Lyngby BK 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BSV af 2016 - 2 B

U10 C Drenge - årgang 2011 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold 3 C
Greve Fodbold 4 C
Greve Fodbold 5 C
Allerød FK 3 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 4 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Farum Boldklub C Farum Boldklub
Lyngby BK 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Hornbæk IF C Hornbæk If
Ålholm IF C

U9 A Drenge - årgang 2012 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Lyngby Boldklub 1 A Lyngby Boldklub 1921
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B.1973 Herlev A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
KB Q1 - Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ishøj IF A
Vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Fix Galacticos Bold Klubben Fix
Måløv Boldklub A Måløv Boldklub
Avarta A
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Karlslunde if A
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 B Drenge - årgang 2012 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Lyngby Boldklub 2 B Lyngby Boldklub 1921
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B.1973 Herlev B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
KB Q1 - Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1908 AaB B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Fix Legends B Bold Klubben Fix
Avarta B
B1903 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bagsværd Boldklub B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub

U9 C Drenge - årgang 2012 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK 1 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Lyngby Boldklub 3 C Lyngby Boldklub 1921
B.1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Vanløse IF rød Vanløse If
B1908 Inter C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Fix Heroes C Bold Klubben Fix
Måløv Boldklub C Måløv Boldklub
Allerød FK 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U8 A Drenge - årgang 2013 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AFK U7 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK U7 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK U7 3 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
LSF Hvid A
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF

U7 Drenge - årgang 2014 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AFK Hvid B Allerød Fodbold Klub
AFK Blå B Allerød Fodbold Klub
B1903 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
AFK Gul B

U8 B Drenge - årgang 2013 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 C Drenge - årgang 2013 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LSF Hvid C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U10 B Piger - årgang 2010 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 A Piger - årgang 2011 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Greve Pigerne

U9 B Piger - årgang 2010 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
6. - June 7

Organisation
Allerød Fodbold Klub
Place
Allerød Idrætspark
Address
Møllemosevej 3
Postalcode
3450
City
Allerød
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
classen1402@gmail.com
AFK Cup 2020 map

Tournament overview