2. GFA Micro Cup

2. GFA Micro Cup

Gentofte Fodbold Akademi afholder over to søndage  i marts 2. GFA MICRO CUP for årgang 2013 d. 8/3 og årgang 2014 d. 15/3. Alle hold kan se frem til en turnering med fokus på kvalitet i form af spilletid, styr på organisation, dommere & medaljer til alle spillere!

Det er med stor glæde, at GFA inviterer årgang 2013 og 2014 til 3v3 turnering i Byens Hus i Hellerup. Det er vores mål at afvikle en kvalitetsturnering med mange kampe, hvor der er styr på organisationen, så de små spillere får optimale betingelser for at spille og udvikle sig.

Der spilles 3v3, og alle hold kan se frem 6 kampe. Holdene vil ved fuld turnering først blive fordelt på indledende gruppespil, hvorefter holdene overgår til slutspil, så vi sikrer den bedste mulige matchning og oplevelse for alle.

Hertil vil der være kampledere på alle kampe, så I som trænere blot skal koncentrere jer om jeres hold, ligesom der vil være medaljer til alle deltagere.

Vi har som altid fokus på et effektivt kampprogram, der sikrer en så tæt på optimalt sammenhæng mellem kamp og pause som muligt.

RÆKKER

Der vil være plads til 16 hold pr. række. Rækkerne spiller som følger:

Søndag d. 8. marts

  • U7 A-niveau (øvet): 09.00-12.00
  • U7 B/C-niveau (mindre øvet): 12.00-15.00

Søndag d. 15. marts

  • U6 A-niveau (øvet): 09.00-12.00
  • U6 B/C-niveau (mindre øvet): 12.00-15.00

TILMELDING

Tilmelding sker efter først-til-mølle via enten her på Staevner.dk eller på mail til Andreas Vig på andreas8vhei@gmail.com

Deltagergebyret er 400 kr. pr. hold. Betalingsinfo tilsendes på mail i forbindelse med udarbejdelse af programmet.

Vi glæder os til endnu en kvalitets omgang 2013 Micro Cup og for første gang byde velkommen til 2014 hold.

Gentofte Fodbold Akademi

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 A Male A 5 400 Søndag d. 8/3 9:00-12:00 19 0
U7 B/C Male B/C 5 400 Søndag d. 8/3 12:00-15:00 23 0
U6 A/B (Øvet) Male A/B 5 400 Søndag d. 15/3 9:00-12:00 15 0
U6 B/C (Mindre øvet) Male B/C 5 400 Søndag d. 15/3 12:00-15:00 25 0

Signetud teams

U7 A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8/3 9:00-12:00

Teamname LVL Logo Club
Husum A A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
KB2013Q1 A Kjøben
Dragør boldklub 2 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør boldklub 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HIK A A
B1908 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
A.G.F A Aakanden GF Logo Aakanden GF
KB Hovedstadens Drenge A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Frederiksbergs Flotte Fyre A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
B 93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Avarta A
Hekla 1 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U7 B/C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8/3 12:00-15:00

Teamname LVL Logo Club
Hik c B
Husum B B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
A.G.F. Blå B Aakanden Gf
KB KBH Fighters B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hik b B
B1908 2 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 3 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
SOIF B Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
SIF 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF 2 Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Hekla 3 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HUI 3 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
B 93 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hekla 2 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U6 A/B (Øvet) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15/3 9:00-12:00

Teamname LVL Logo Club
Frederiksberg Boldklub (Gul) Frederiksberg Boldklub
Union u6 Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Fb A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B1908 I A København S
Rbk falkene B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Db1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
DB2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BK Skjold Hvid A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U6 B/C (Mindre øvet) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15/3 12:00-15:00

Teamname LVL Logo Club
Tårnby 1 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Stenløse BK B
FB 14 Sort Frederiksberg Boldklub
A.g.f. blå B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Bramsnæs FB C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
B1908 I I C København S
B1908 III C København S
Bramsnæs FB 2 C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Husum boldklub 1 C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Tårnby 2 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Frederiksberg Boldklub (Gul) B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BK Skjold Hvid C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kastrup Blå Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BKI Union U6 Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
BSV af 2016 u6 C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - March 15
Last signup
Wednesday, March 4, 2020

Organisation
Gentofte Fodbold Akademi
Place
Byens Hus
Address
Hellerupvej 26
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
andreas8vhei@gmail.com
2. GFA Micro Cup map

Tournament overview