HIF - Pokalcup d.16-17 maj

HIF - Pokalcup d.16-17 maj

Så er det tid igen, til at Hvidovre IF afholder HIF CUP.

Dette er den tredje udgave af det hurtigt voksende stævne, hvor vi de sidste år har oplevet stor succes og interesse omkring stævnet.

I de sidste 2 udgaver har hold fra Danmark og Sverige lagt vej forbi Hvidovre IF´s anlæg på Byvej 72, hvor der har deltaget 40-50 hold, men som det nyfødte barn HIF CUP er, vokser vi med lynfart, hvilket betyder, at vi i 2020 åbner op for, at mere end 100 hold har muligheden for at tilmelde sig på årgangene U10 (2010), U11 (2009) og U12 (2008), i niveauerne A, B og C.

Stævnet afholdes fra d.16.-17. maj men der er gode muligheder for indkvartering allerede fredag d.15. maj, hvor der også vil være mulighed for tilkøb af mad.

HIF Cup er et stævne der tilbyder en masse til deltagerne:

  • Intensive kampe, med kort ventetid mellem hver.
  • Online kampprogram via Pro Cup med en tidsplan der holder.
  • Garanteret 6-8 kampe over weekenden.
  • Uddannede dommere.
  • Garanti for god matchning.
  • Puljesammensætning på tværs af landsdele og grænser.
  • God finaledag med præmier til 1. 2. og 3. pladsen i hver række.
  • Overnatning tæt på stævnepladsen.
  • Funzone med hoppeborg, bumber balls m.m.
  • Priser fra 500 kr pr hold.

Tilmelding foregår via staevner.dk fra d.1. februar 2020, og du vil herefter modtage en mail hurtigst muligt, hvor du skal vælge pakke og betalingen vil ske. Dette skal være gjort senest d.20. april 2020.

Hvis man har spørgsmål bedes man rette disse til staevne@hif.dk eller find mere information på staevner.dk.

Sted: Avedøre Stadion

Adresse: Byvej 72, 2650 Hvidovre

Kamp/regler:

8v8.

Gult kort (5 minutters effektiv spilletid).

Rødt kort (Ude resten af kampen, dog kan særlige grove tilfælde behandles anderledes).

Ingen opsamling på tilbagelægning.

En spiller må kun optræde for 1 hold.

Andre regler kan finde på DBU.dk.

Sociale medier:

Man kan følge stævnet på Facebook og Instagram, hvor man kan holde sig opdateret.

Facebook: HIF Cup

Instagram: hif_boernecup

Fotograf:

HIF CUP har en synlig fotograf der går rundt på stævnepladsen og tager billeder. Efter aftale med fotografen har alle deltagere og forældre omkring stævnet fulde rettigheder til brug af billederne, som vil blive lagt op på både Facebook og Instagram kort efter stævnet.

Pakker (Holdgebyr indgår ikke i pakker):

Pakke 1 - 2 dage med fodbold (Gratis)

Pakke 2 - Frokost lørdag og søndag (199 kr)

Pakke 3 - En nat på skole + fuld forplejning (418 kr)

Pakke 4 - To nætter på skole + fuld forplejning (599 kr)

Pakke 5 - En nat på hotel + fuld forplejning (749 kr)

Pakke 6 - To nætter på hotel + fuld forplejning (835 kr)

OBS: Der er plads til max 25 hold på række! (Dog kan nogle rækker udvides ved stor interesse)

Betalingslink: https://hifevent.dk/produkt/hif-boernestaevne-2020/

Corona-Virus

Hvidovre IF tager sundhedsministeriets anvisninger seriøst. Derfor aflyser vi stævnet hvis det viser sig ikke at være forsvarligt at gennemfører stævnet. I dette tilfælde vil vi naturligvis refundere de betalte tilmeldingsgebyrer.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 A Male A 8 500 Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj 20 0
U12 B Male B 8 500 Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj 16 0
U12 C Male C 8 500 Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj 9 0
U11 A Male A 8 500 Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj 28 1
U11 B Male B 8 500 Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj 16 0
U11 C Male C 8 500 Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj 10 0
U10 A Male A 8 500 Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj 8 0
U10 B Male B 8 500 Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj 6 0
U10 C Male C 8 500 Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj 4 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12 A 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
ASA ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Pogon Szczecin A Pogon Szczecin
Akademia Piłkarska GAVIA Choszczno A Akademia Piłkarska Gavia Choszczno
A.g.f. blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Amager Talent A København S
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Brønshøj A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Vanløse if B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Greve fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Trelleborgs ff A Trelleborgs FF Logo Trelleborgs FF
Hvidovre if A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Ammitsbøl/egtved A Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
Hellas 1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U12 B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj

Teamname LVL Logo Club
Fc trelleborg B FC Trelleborg Logo FC Trelleborg
Vestegnen FK B Vestegnen Fk
B. 1973 - 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Nødebo if B Nødebo IF Logo Nødebo IF
Sundby boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Amager Talent 2 A København S
Kb B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U12 C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj

Teamname LVL Logo Club
Fc trelleborg C FC Trelleborg Logo FC Trelleborg
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B. 1973 - 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 - 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Lb07 C IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Hellas 2 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U11 A 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj

Teamname LVL Logo Club
Kastrup boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Fc Rosengård A Fc Rosengård Logo Fc Rosengård
1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Eslövs BK A Eslöv
Pogon Szczecin A Pogon Szczecin
Akademia Piłkarska GAVIA Choszczno A Akademia Piłkarska Gavia Choszczno
BK Hellas 1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Gentofte Fodbold Akademi A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fix A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Ab tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
IF Brommapojkarna IF Brommapojkarna Logo IF Brommapojkarna
Greve fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fc trelleborg A FC Trelleborg Logo FC Trelleborg
Himmelev-Veddelev BK 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Glostrup fk 1 Glostrup FK Logo Glostrup FK
B93 S1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Junior Police A Junior Police
Ølstykke fc A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U11 B 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj

Teamname LVL Logo Club
Fc Rosengård B Fc Rosengård Logo Fc Rosengård
Kastrup boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj bk. B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Holbæk B&I Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Eslövs BK B Eslöv
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Kvarnby IK B Kvarnby Ik
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Greve fodbold 2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Himmelev-Veddelev BK 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U11 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj

Teamname LVL Logo Club
Kastrup boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Bk hellas 2 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Holbæk B&I Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Kvarnby IK C Kvarnby Ik
AB Tårnby C C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Glostrup fk 2 Glostrup FK Logo Glostrup FK
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Ølstykke 2 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U10 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj

Teamname LVL Logo Club
Himmelev-Veddelev Boldklub I A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Kb A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Pogon Szczecin Pogon Szczecin
Akademia Piłkarska GAVIA Choszczno Akademia Piłkarska Gavia Choszczno
Greve Fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Allerød FK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U10 B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj

Teamname LVL Logo Club
JB-2010 B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Drenge U10-B B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Greve Fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BK Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U10 C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.16 maj og søndag d.17 maj

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Drenge u10-c C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Allerød FK 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - May 17
Last signup
Monday, April 20, 2020

Organisation
Hvidovre IF
Place
Avedøre Stadion
Address
Byvej 72
Postalcode
2650
City
Hvidovre
Sport
Soccer
Type
Outdoor cup

Organisermail
staevne@hif.dk
HIF - Pokalcup d.16-17 maj map

Tournament overview