ELRO DAGE i Hinnerup 2021

ELRO DAGE i Hinnerup 2021

ELRO dag i Hinnerup. Et hyggestævne for de små fødder:-)

Deltag i ELRO-dag i Hinnerup og få 1000kr til dit hold!!!

Kun hold der ligger i ELROs tidligere forsyningsområde kan deltage!

Stævnet henvender sig til:

Spillere        Niveauer          Spilletider                                     Baner         Max antal

U6 Mix         1 niveau          1 halvleg á 10 minutter pr. kamp    3x3             5

U7 Mix         1 niveau          1 halvleg á 10 minutter pr. kamp    3x3             5

Piger U8       1 niveau         1 halvleg á 15 minutter pr. kamp    5x5             8

Piger U9       1 niveau         1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    5x5             8

Piger U10     1 niveau         1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    5x5             8

Piger U11      1 niveau        1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    8x8             8

Piger U12      1 niveau        1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    8x8             8

Drenge U8     1 niveau        1 halvleg á 15 minutter pr. kamp    5x5             8

Drenge U9   Niveau 1 og 2 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    5x5             8

Drenge U10 Niveau 1 og 2 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    5x5             8

Drenge U11 Niveau 1 og 2 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    8x8             8

Drenge U12 Niveau 1 og 2 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    8x8             8

Niveau 1 er A- og B-hold, og niveau 2 er B- og C-hold. Så matcher vi puljerne så det bliver så jævnbyrdigt som muligt med efterfølgende slutspil

Regler:

Der spilles efter DBU Jyllands regler, med enkelte tilføjelser.

Dispensationsregler følger DBU Jyllands regelsæt.

Flydende udskiftninger.

Kampledere på alle kampe i 5 og 8-mandskampe. Førstnævnte hold stiller med en kampleder til kampene i U6 og U7.

Kampprogram udsendes til de tilmeldte hold senest en uge inden stævnet.

Der tages forbehold for at slå rækker sammen ved få tilmeldinger

Holdgebyr - GRATIS:

Der er intet holdgebyr - til gengæld vil ELRO FONDEN give alle hold 1000 kr. for at deltage.

Pengene kan bruges på holdet til deltagelse i et andet stævne, til sociale tiltag på holdet eller hvad fantasien eller kan byde på.

Præmier:

Der er  medaljer til alle deltagere.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 3 0 2 0
U7 Mix Mixed 3 0 8 0
U8 Piger Female 5 0 0 0
U9 Piger Female 5 0 3 0
U10 Piger Female 5 0 5 0
U11 Piger Female 8 0 1 0
U12 Piger Female 8 0 2 0
U8 Drenge Male 5 0 8 0
U9 Drenge Niveau 1 Male 1 5 0 3 0
U9 Drenge Niveau 2 Male 2 5 0 8 0
U10 Drenge Niveau 1 Male 1 5 0 4 0
U10 Drenge Niveau 2 Male 2 5 0 10 0
U11 Drenge Niveau 1 Male 1 8 0 2 0
U11 Drenge Niveau 2 Male 2 8 0 3 0
U12 Drenge Niveau 1 Male 1 8 0 3 0
U12 Drenge Niveau 2 Male 2 8 0 2 0

Signetud teams

U6 Mix 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U7 Mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HOG 4 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 5 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK U9 piger B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
TMIF C Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening

U10 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK U10 piger B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel If Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel if Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
HOG U12 piger B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U8 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tmif B Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Helsted Fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Gui 1 B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Gui 2 C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening

U9 Drenge Niveau 1 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hsk A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
VIF/AIF A Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

U9 Drenge Niveau 2 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hsk C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hornslet if u9 dr. C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Ommersyssel if C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Tmif C Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
Hog 1 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog 3 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ommersyssel if 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U10 Drenge Niveau 1 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornslet if A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Erritsø B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hsk A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U10 Drenge Niveau 2 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hsk C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Ommersyssel if C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
HOG 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VIF/AIF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

U11 Drenge Niveau 1 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U11 Drenge Niveau 2 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog 4 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Dronningborg C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U12 Drenge Niveau 1 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog / gui A A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12 Drenge Niveau 2 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog / gui C C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK2008 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 1
Last signup
Monday, May 18, 2020

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
Haldums Hinnerups baner
Address
Svinget 6
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
runejchristensen@gmail.com
ELRO DAGE i Hinnerup 2021 map

Tournament overview