SYDBANK CUP 2020

Rækker:

U6 Mix                                                                                                (3 bold – max 5 tilmeldte per hold)

U7 Mix                                                                                              (3 bold – max 5 tilmeldte per hold)

U8 Drenge B & C                                                                               (5 bold – max 8 tilmeldte per hold)

U8 Piger B & C                                                                                   (5 bold – max 8 tilmeldte per hold)

U9 Drenge B & C                                                                               (5 bold – max 8 tilmeldte per hold)

U9 Piger B & C                                                                                   (5 bold – max 8 tilmeldte per hold)

U10 Drenge B & C                                                                             (5 bold – max 8 tilmeldte per hold)

U10 Piger B & C                                                                                 (5 bold – max 8 tilmeldte per hold)

U11  Drenge B& C                                                                             (8 bold – max 11 tilmeldte per hold)

U11  Piger B & C                                                                                (8 bold – max 11 tilmeldte per hold)

SYDBANK CUP afholdes i forbindelse med Sportsfesten i Skanderup – Hjarup. Så der vil være festplads med masser af aktiviteter og muligheder for at købe mad og drikke.

Tilmelding og betaling

Priser:

Pris per hold                                                                                     DKK 300.00

Tilmelding på mail nielsenmortenh@outlook.dk eller 71901808

Betaling ved tilmelding på (husk at skrive klub ved tilmelding): Mobilepay 71901808 eller

Konto: 7040-1217057

Tilmelding senest                                                                             Søndag  d. 20 Maj 2020

Præmier

–      Medaljer til alle hold.

–      Pokal med store ører til det vindende hold (på nær U6 & U7)

–      Præmie til turnerings bedste spiller (på nær U6 & U7)

–      Sodavand til alle deltagende spillere.

Praktik

–      Alle hold bedes melde deres ankomst ved dommerbordet senest 20 min før kampstart.

–      Alle hold bedes være klar ved banerne senest 10 min før kampstart.

–      Alle hold bedes medbringe egne bolde til opvarmning.

–      Parkering foran skolen eller ved banerne.

–      Ved udeblivelse eller afbud refunderes stævnegebyret ikke.

–      Endeligt kampprogram fremsendes cirka 14 dage for stævnet.

Omklædning

–      Der er begrænset mulighed for omklædning, og det anbefales så vidt muligt at klæde om hjemmefra.

Regler

–      Der spilles efter JBU Region 3’s gældende regler for de pågældende hold, og hvor andet ikke er nævnt.

–      Alle hold bedes overhold de af JBU gældende regler for aldersgrupperinger.

–      Der spilles en gruppeturnering – uden semifinale og finaler.

–      Der gives 3 point for vunden kamp og 1 point ved uafgjort.

–      Ved pointlighed for U8 / U10 / U11 / U13 / U14 tæller følgende:

1)     Indbyrdes kampe

2)     Målscore

3)     Flest Scorede mål

4)     Straffesparkskonkurrence – bedst af 3 skud

Trøjer

Ved ens trøjer er det førstnævnte hold, som ifører sig overtrækstrøjer (udleveres og afleveres ved dommerbordet).

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 mands - 300 Lørdag 3 0
U7 Mixed 3 mands 300 Lørdag 4 0
U8 Female B & C 5 300 Lørdag 3 0
U8 Male B & C 5 300 Lørdag 1 0
U9 Female B & C 5 300 Lørdag 0 0
U9 Male B & C 5 300 Lørdag 0 0
U10 Female B & C 5 300 Lørdag 0 0
U10 Male B & C 5 300 Lørdag 1 0
U11 Female B & C 8 300 Lørdag 0 0
U11 Male B & C 8 300 Lørdag 0 0

Signetud teams

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 6

Organisation
Skanderup Hjarup IF
Place
Forbundsskolen Skanderup
Address
Hjarupvej 14
Postalcode
6640
City
Lunderskov
Sport
Soccer
Type
Outdoor cup

Organisermail
nielsenmortenh@outlook.dk
SYDBANK CUP 2020 map

Tournament overview