Vinter Champions League 2020/2021 (U9-U12 Drenge)

Vinter Champions League 2020/2021 (U9-U12 Drenge)

Bolden ruller igennem hele vinteren på kunstgræsset i Hinnerup!

HOG Hinnerups succesfulde Vinter Champions League for U9, U10, U11 og U12 drenge er nu åben for tilmelding til vintersæsonen 2020/2021

Der spilles i A-, B- og C-rækker med 8 hold i hver række fordelt i 2 puljer. I puljen spilles der alle mod alle og derefter en finalerunde, hvor puljevinderne møder hinanden, 2'erne møder hinanden osv.

  • En kamp varer 2 x 25 minutter med 5 minutters pause
  • Førstnævnte hold i 5-mands-rækkerne stiller med dommer. Alle kampe i U11 og U12-rækkerne og finalerne (kampen om 1. pladsen) bliver dømt af sort dommer.
  • Der vil være personlige pokaler til 1. og 2. pladsen samt medaljer til alle andre hold.
  • Pris for deltagelse: 1000 kr. pr. 5-mands-hold. 1250kr pr. 8-mands-hold

  • Tilmeldingsfrist d. 1/10-2020
  • U9 og U10 spiller 5:5 (max 8 spillere)
  • U11 og U12 spiller 8:8 (max 11 spillere)

Spilledatoer findes på https://www.facebook.com/CLkidsHOG

RÆKKE 1. RUNDE 2. RUNDE 3. RUNDE FINALERUNDE
U9A 24/10 28/11 30/1 6/3
U9B 24/10 28/11 30/1 6/3
U9C 24/10 28/11 30/1 6/3
U10A 1/11 28/11 30/1 6/3
U10B 1/11 28/11 30/1 6/3
U10C 1/11 28/11 30/1 6/3
U11A 25/10 5/12 17/1 14/3
U11B 25/10 5/12 17/1 14/3
U11C 1/11 5/12 17/1 14/3
U12A 1/11 29/11 6/2 20/3
U12B 31/10 29/11 6/2 20/3
U12C 31/10 29/11 6/2 20/3

Husk at indbetale holdgebyr på konto 3627-3648507801 eller Mobilepay 964042 - og husk at angive årgang, klub og ID-nummer.

Spørgsmål kan rettes til vinterchampionsleagueHOG@gmail.com

Vi glæder os til at se jer på kunstgræsbanen i Hinnerup til vinter!

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9A Male 5 1000 14 1
U9B Male 5 1000 8 0
U9C Male 5 1000 15 1
U10A Male 5 1000 7 0
U10B Male 5 1000 12 1
U10C Male 5 1000 13 2
U11A Male 8 1250 14 3
U11B Male 8 1250 16 3
U11C Male 8 1250 16 1
U12A Male 8 1250 9 0
U12B Male 8 1250 12 1
U12C Male 8 1250 8 0

Signetud teams

U9A 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
ØBG Silkeborg A A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hobro ik Hobro IK Logo Hobro IK
Galten FS A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
KB1 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hatting- Torsted A
VRI 1 A

U9B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
GUI Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HOG 2012 B B Hog Hinnerup
Hover if B Hover if Logo Hover if
Skødstrup SF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI 2
Søften GF U9 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U9C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry C Ry Fodbold
TRIF Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hobro ik Hobro IK Logo Hobro IK
HOG 2012 C B Hog Hinnerup
KB2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub (unge) C
ØBG Silkeborg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U10A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI A
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
AGF 2 A Århus GF Logo Århus GF
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U10B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI B
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
TRIF U10 B B Trif
Galten fs 1 B
Hog 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
TRIF 1 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U10C 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Girls Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ry Ry fodbold Logo Ry fodbold
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sabro IF C Sabro If
Hog 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hornbæk sf C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
TRIF 2 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U11A 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF A Randers Nv
Viborg FF A Viborg FF Logo Viborg FF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Stoholm/Mønsted A
Trif A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Aarhus Fremad A Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
IF Lyseng 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U11B 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry Fodbold U11 B B Ry fodbold Logo Ry fodbold
VSK Aarhus Girls VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
TMG
Romalt IF B Romalt If
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Stensballe Ik 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Ommersyssel if B Ommersyssel If

U11C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF Piger C Randers Nv
Romalt IF C Romalt If
Trif u11 c C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Lystrup If C Lystrup If
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Søften GF C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Stensballe Ik 4 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sabro u11 C Sabro

U12A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TSA/TFC A Tfc
Alliancen if A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Lyseng 1 A Lyseng
Aarhus Fremad A Aarhus Fremad
Helsted Fremad 1
Overlund GF A Overlund Gf
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stavtrup I.F. B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Virup IF B Virup If
Randers Freja 2 Randers Nv
Højslev St. IF B Højslev St. If
Lyseng 2 B Lyseng
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hadsten Sports Klub B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK U11 C
Randers Freja 3 Randers Nv
Lyseng 3 C Lyseng
Gødvad GIF C
Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Skødstrup sf c C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
November 1 2020 - April 1 2021
Last signup
Friday, October 23, 2020

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
Kunstgræsbanen i Hinnerup
Address
Svinget 4
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
vinterchampionsleagueHOG@gmail.com
Vinter Champions League 2020/2021 (U9-U12 Drenge) map

Tournament overview