Vinter Champions League 2020/2021 (U9-U12 Drenge)

Vinter Champions League 2020/2021 (U9-U12 Drenge)

Bolden ruller igennem hele vinteren på kunstgræsset i Hinnerup!

HOG Hinnerups succesfulde Vinter Champions League for U9, U10, U11 og U12 drenge er nu åben for tilmelding til vintersæsonen 2020/2021

Der spilles i A-, B- og C-rækker med 8 hold i hver række fordelt i 2 puljer. I puljen spilles der alle mod alle og derefter en finalerunde, hvor puljevinderne møder hinanden, 2'erne møder hinanden osv.

  • En kamp varer 2 x 25 minutter med 5 minutters pause
  • Førstnævnte hold i 5-mands-rækkerne stiller med dommer. Alle kampe i U11 og U12-rækkerne og finalerne (kampen om 1. pladsen) bliver dømt af sort dommer.
  • Der vil være personlige pokaler til 1. og 2. pladsen samt medaljer til alle andre hold.
  • Pris for deltagelse: 1000 kr. pr. 5-mands-hold. 1250kr pr. 8-mands-hold

  • Tilmeldingsfrist d. 1/10-2020
  • U9 og U10 spiller 5:5 (max 8 spillere)
  • U11 og U12 spiller 8:8 (max 11 spillere)

U9/U10/U11/U12 spilledatoer offentliggøres d. 1/10. Spilledatoer kolliderer ikke med DBUs datoplan.

Husk at indbetale holdgebyr på konto 3627-3648507801 eller Mobilepay 50205495 - og husk at angive årgang, klub og ID-nummer.

Spørgsmål kan rettes til vinterchampionsleagueHOG@gmail.com

Vi glæder os til at se jer på kunstgræsbanen i Hinnerup til vinter!

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9A Male 5 1000 4 0
U9B Male 5 1000 2 0
U9C Male 5 1000 5 0
U10A Male 5 1000 2 0
U10B Male 5 1000 9 0
U10C Male 5 1000 8 0
U11A Male 8 1250 2 0
U11B Male 8 1250 3 0
U11C Male 8 1250 6 0
U12A Male 8 1250 5 0
U12B Male 8 1250 4 0
U12C Male 8 1250 4 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg A A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hobro ik Hobro IK Logo Hobro IK
KB1 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U9B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
HOG 2012 B B Hog Hinnerup

U9C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Hobro ik Hobro IK Logo Hobro IK
HOG 2012 C B Hog Hinnerup
KB2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U10A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U10B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
TRIF U10 B B Trif
Hog 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornbæk sf B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SGF B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
TRIF 1 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U10C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Girls Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sabro IF C Sabro If
Hog 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hornbæk sf C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
TRIF 2 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U11A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Trif A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U11B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF B Romalt If
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Stensballe Ik 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U11C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF C Romalt If
Trif u11 c C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Lystrup If C Lystrup If
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Søften GF C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Stensballe Ik 4 C Stensballe IK Logo Stensballe IK

U12A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng 1 A Lyseng
Aarhus Fremad A Aarhus Fremad
Overlund GF A Overlund Gf
Skødstrup SF A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Højslev St. IF B Højslev St. If
Lyseng 2 B Lyseng
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng 3 C Lyseng
Gødvad GIF C
Skødstrup SF C C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
November 1 2020 - April 1 2021
Last signup
Tuesday, September 1, 2020

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
Kunstgræsbanen i Hinnerup
Address
Svinget 4
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
vinterchampionsleagueHOG@gmail.com
Vinter Champions League 2020/2021 (U9-U12 Drenge) map

Tournament overview