BNS CUP 2020

BNS CUP 2020
Finter, fight og fairplay for U6 - U13 spillere

Igen i år arrangerer BNS fodbold i samarbejde med Broager Sparekasse BNS CUP, som er et børne- og ungdomsfodboldstævne. Stævnet afvikles på BNS’s baner i Vester Sottrup. Stævnet i år afholdes:

LØRDAG D. 15. AUGUST 2020

Stævnet begynder klokken 09:00. Kampprogram kan hentes på www.BNS-fodbold.dk fra primo august.

TILMELDING
Du kan allerede nu tilmelde dit hold til BNS CUP 2020 via www.bns-fodbold.dk/bnscup alternativt via mail til BNSCUP@gmail.com eller via staevner.dk

BETALING
Ved tilmelding bedes tilmeldingsgebyret indsættes på kontonummer: 9797 - 0000898899, sammen med klubnavn og årgang.

TILMELDINGSGEBYR (pr. hold)
Drenge
U6 og U7 (drenge eller mix)                                    300 kr.
U8, U9 og U10 (U10 er delt op i B- og C-række)*    350 kr.
U11, U12 og U13 (delt op i B- og C-række)*            400 kr.

*A-række hold som gerne vil deltage opfordres til at tilmelde sig til en årgang højere i B-rækken.

Piger
U8, U9 og U10           350 kr.
U11, U12 og U13       400 kr.

HOLDSTØRRELSER
U6 (2015), U7 (2014) og U8 Piger (2013) 3-mands (maks. 5 spillere)
U8 Drenge (2013), U9 (2012), U10 (2011) og U11 Piger (2010) 5-mands (maks. 8 spillere)
U11 Drenge (2010), U12 (2009) og U13 (2008) 8-mands (maks. 11 spillere)
Bemærk at U8 Piger spiller 3-mands og U11 Piger spiller 5-mands.

Vi forbeholder os retten til at aflyse en årrække, hvis der ikke er hold nok til at garantere 3 kampe pr. hold. Pigehold rykkes til en tilsvarende drengerække.

På gensyn til en hyggelig fodbolddag, afviklet i god sportslig ånd

Velkommen til BNS CUP 2020

Fodboldklubben BNS

Se evt mere på www.bns-fodbold.dk/bnscup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Drenge C (Årgang 2009) Male 11 400 1 0
U8 Piger (Årgang 2013) Female 5 350 2 0
U8 Drenge (Årgang 2013) Male 8 350 2 0
U7 Mix (Årgang 2014) Mixed 5 300 0 0
U6 Mix (Årgang 2015) Mixed 5 300 0 0
U13 Piger (Årgang 2008) Female 11 400 1 0
U13 Drenge C (Årgang 2008) Male 11 400 0 0
U13 Drenge B (Årgang 2008) Male 11 400 0 0
U12 Piger (Årgang 2009) Female 11 400 0 0
U9 Piger (Årgang 2012) Female 8 350 1 0
U12 Drenge B (Årgang 2009) Male 11 400 0 0
U11 Piger (Årgang 2010) Female 8 400 2 0
U11 Drenge C (Årgang 2010) Male 11 400 1 0
U11 Drenge B (Årgang 2010) Male 11 400 0 0
U10 Piger (Årgang 2011) Female 8 350 1 0
U10 Drenge C (Årgang 2011) Male 8 350 2 0
U10 Drenge B (Årgang 2011) Male 8 350 1 0
U9 Drenge (Årgang 2012) Male 8 350 9 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12 Drenge C (Årgang 2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger (Årgang 2013) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens piger U8 B Fc Horsens
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U8 Drenge (Årgang 2013) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U7 Mix (Årgang 2014) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Mix (Årgang 2015) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger (Årgang 2008) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U13 Drenge C (Årgang 2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge B (Årgang 2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger (Årgang 2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger (Årgang 2012) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U12 Drenge B (Årgang 2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger (Årgang 2010) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Bjert-pigerne B Bjert IF Logo Bjert IF

U11 Drenge C (Årgang 2010) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tinglev if Tinglev IF Logo Tinglev IF

U11 Drenge B (Årgang 2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger (Årgang 2011) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U10 Drenge C (Årgang 2011) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Boldklub 1 B Sønderborg Boldklub
Sønderborg Boldklub 2 C Sønderborg Boldklub

U10 Drenge B (Årgang 2011) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Boldklub 3 B Sønderborg Boldklub

U9 Drenge (Årgang 2012) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 2 C
Broager 2 Broager
Aabk 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Broager 1 Broager
Midtals 1 A Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtals 2 C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Skærbæk UB B Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Dybbøl 1 B Sønderborg
Starup uif B Starup UIF Logo Starup UIF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 15
Last signup
Friday, July 31, 2020

Organisation
Fodboldklubben BNS
Place
Banerne ved Nydamskolen i Vester Sottrup
Address
Skolevej 21, Vester Sottrup
Postalcode
6400
City
Sønderborg
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
bnscup@gmail.com
BNS CUP 2020 map

Tournament overview