B52/AFC REMA 1000 CUP

LØRDAG DEN 19. SEPTEMBER 2020

Hermed inviteres du og din klub til B52/AFC REMA 1000 Cup 2019 i B52/Aalborg Fodbold Club.

Stævnet er et ungdomsstævne for drenge- og pigerækker i følgende rækker: U5, U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13.

I hver række spilles på ét niveau med minimum 4 hold. Vi tilstræber at alle hold får minimum 4 kampe.

Det er tilladt for spillere at spille på flere hold—dog ikke inden for samme række. Det er naturligvis også tilladt for klubber at deltage med flere hold i samme række.

Under stævnet vil der være mulighed for at købe mad og drikke i B52’s cafeteria og salgsboder – alt sammen på B52’s anlæg.

Tilmelding senest den 5. september.

Tilmelding enten her på staevner.dk, på b52.dk, på e-mail cup@b52.dk eller på telefon 24 94 82 24 (Morten Mønnike-Hald)

3-mands-rækker

U5, U6 og U7

Spilletid: 1 x 10 minutter

Holdgebyr: kr. 300,-

5-mands-rækker

U8, U9 og U10

Spilletid: 1 x 12 minutter

Holdgebyr: kr. 350,-

8-mands-rækker

U11, U12 og U13

Spilletid: 2 x 10 minutter

Holdgebyr: kr. 400,-

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Drenge Male 3 300 4 0
U6 Drenge Male 3 300 12 2
U7 Drenge Male 3 300 19 0
U8 Drenge Male 5 350 19 6
U9 Drenge Male 5 350 11 2
U10 Drenge Male 5 350 3 0
U11 Drenge Male 8 400 5 1
U12 Drenge Male 8 400 1 0
U13 Drenge Male 8 400 0 0
U5 Piger Female 3 300 1 0
U6 Piger Female 3 300 2 0
U7 Piger Female 3 300 2 0
U8 Piger Female 5 350 1 0
U9 Piger Female 5 350 17 0
U10 Piger Female 5 350 2 0
U11 Piger Female 8 400 3 0
U12 Piger Female 8 400 2 0
U13 Piger Female 8 400 4 0

Signetud teams

U5 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bælum/Solbjerg IF C Bælum/solbjerg If
PVSport81 C Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81
LKB/Gistrup 1 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U7 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC B52
TSV 1 Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
LKB Gistrup A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Støvring IF 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 3 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 4 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
LKB 2 A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
PVSport81 C Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81
St. Restrup IF - 1 B
BI1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI3 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U8 Drenge 8 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sgif1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Sgif2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Kristrup Boldklub 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Sgif3 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
TSV Sulsted B Sulsted IF Logo Sulsted IF
B52 B52/afc
NFB1 Nørresundby Forenede Boldklubber

U9 Drenge 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hjallerup IF B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Øster Han Herred 1 C Øster Han Herred
Øster Han Herred 2 C Øster Han Herred
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
TSV Vestbjerg B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Asif C Aabybro IF Logo Aabybro IF

U10 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vodskov IF C Vodskov IF Logo Vodskov IF
B52/AFC 1 C B52/afc
B52/AFC 2 C B52/afc

U11 Drenge 3 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC B52/afc
Ommersyssel if C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Kongerslev IF U11 C Kongerslev IF Logo Kongerslev IF

U12 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gødvad GIF C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng U7 piger B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U8 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens piger U8 B Fc Horsens

U9 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Terndrup/Bælum U8 piger C Terndrup/bælum
Fortuna Hjørring A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TSV 1 C

U12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja U12 Piger B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Gug Boldklub U12 C Gug Boldklub

U13 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svenstrup-Godthåb IF C Svenstrup-Godthåb If
Gug Boldklub U13 C Gug Boldklub
B52/AFC B52/afc

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 19
Last signup
Saturday, September 5, 2020

Organisation
B52 Aalborg FC
Place
B52/AFC
Address
Scoresbysundvej 5
Postalcode
9210
City
Aalborg SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
cup@b52.dk
B52/AFC REMA 1000 CUP map

Tournament overview