ETU Forsikring Rødekro CUP 2020

Rødekro IF afholder lørdag 12. september 2020 for 8. gang det store succesrige børnefodboldstævne ETU Forsikring Cup.

Der ventes igen i år deltagelse af over 1000 spillere i alderen 5 til 12 år.

Stævnet har ry for at være et af de bedst organiserede børnestævner i Jylland. Vi gør alt for at stævnet skal fremstå ekstraordinært, derfor kan I forvente: gode dommere, minimum 5 kampe pr. hold og fede præmier. Endvidere er alle spillere sikret en Hummel trøje til en værdi af 300 kr.

Udover selve kampene er der aktivitetsområde hvor spillerne kan hygge, forplejningszone, tombola mm.

------------

I de mindste årgange (U6 og U7) spilles der ikke med resultater – alle for en pokal med hjem. Her er alle hold garanteret 5 kampe.

I U8, U9, U10, U11 og U12 drenge spilles der om store pokaler. Der er præmier til de 3 bedst placerede hold.

I U11 og U12 drenge er der niveau opdeling henholdsvis i A-række og B/C-række.

I pige rækkerne er der dobbelte årgange, U9/U10 og U11/U12.

-----------

Da der erfaringsmæssigt hurtigt bliver udsolgt i mange af årgangene, opfordres derfor til hurtig tilmelding.

For yderligere informationer se Facebook-gruppen ETU Forsikring Rødekro Cup 2020 hvor der løbende kommer stævnenyt.

Spørgsmål kan stilles til: Lars Buchholdt 21 38 82 64 , lba@sport24.dk

Betaling ved tilmelding: reg. 7910 kto. 1619165 eller via Mobilepay 47398 (Rødekro IF Fodbold – Stævne), husk tydeligt at angive hvilket hold der betales for, gerne med angivelse af ID-nr..

NB: Ved afbud efter sidste tilmeldingsfrist 19. august 2020, refunderes deltagergebyret ikke!

Pga Covid-19 så tages der endelig beslutning om afholdelse af stævnet senest 15. august 2020, og såfremt stævnet aflyses, tilbagebetales deltagergebyret.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Piger Female 3 vs 3 500 9 0
U6 / 2015 + yngre Mixed 3 vs 3 500 8 0
U7 / 2014 Mixed 3 vs 3 500 5 0
U8 / 2013 Mixed 5 vs 5 600 12 0
U9 / 2012 Male 5 vs 5 600 19 0
U10 /2011 Male 5 vs 5 600 27 1
U11 / 2010 A rækken Male A 8 vs 8 700 5 0
U11 / 2010 B/C rækken Male B/C 8 vs 8 700 9 0
U12 / 2009 A rækken Male A 8 vs 8 700 4 0
U12 / 2009 B/C rækken Male B/C 8 vs 8 700 16 0
U9/U10 Piger Female 5 vs 5 600 7 0
U11/U12 Piger Female 8 vs 8 700 10 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF G Starup UIF Logo Starup UIF
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hellevad IF C Hellevad If
Aabk piger 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Aabk piger 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Vbif piger u8 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening

U6 / 2015 + yngre 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tinglev if C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Tinglev if2 C Tinglev IF Logo Tinglev IF
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
VBIF U6 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Hellevad IF C Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Lundtoft if C Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U7 / 2014 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Møgeltønder C Møgeltønder Uif
Rødekro if 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
VBIF U7 Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening

U8 / 2013 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aabk 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hover if Hover if Logo Hover if
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
BUI Broager UI Logo Broager UI
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hellevad IF Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Aabk C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U9 / 2012 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby gf 1 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby gf 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Broager 1 Broager
Broager 2 Broager
Løjt IF 1 B Løjt If
Løjt IF 2 B Løjt If
VBIF U9 Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Starup x B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup y B Starup UIF Logo Starup UIF
Midtals 1 A Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtals 2 C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Lundtoft if B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Dalby gf A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U10 /2011 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lundtoft if B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
TSF Tønder B Tønder
BUI 1 B Broager UI Logo Broager UI
Sønderborg Boldklub 1 B Sønderborg Boldklub
Sønderborg Boldklub 2 C Sønderborg Boldklub
BUI 2 C Broager UI Logo Broager UI
Aabk2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
DGF Flensborg U10 A Dgf Flensborg
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
BNS 1 A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Løjt IF U10 C Løjt IF Logo Løjt IF
Hjordkær UIF Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
VBIF U10 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hellevad IF Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
Efb 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Efb 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hfk 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Bjert if 2 B Bjert IF Logo Bjert IF

U11 / 2010 A rækken 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Haderslev FK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Als A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
AaBK A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U11 / 2010 B/C rækken 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Starup 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Tinglev if C Tinglev IF Logo Tinglev IF
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FBS Als B Fodbold Bredde Samarbejdet Als Logo Fodbold Bredde Samarbejdet Als
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
VBIF U11 Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Hatting / torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U12 / 2009 A rækken 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Odense Kammeraternes Sportsklub A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Aabenraa boldklub A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U12 / 2009 B/C rækken 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gråsten boldklub C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Bov if B BOV IF Logo BOV IF
Bov if 2 C BOV IF Logo BOV IF
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Feh 1 B Flemløse Boldklub Logo Flemløse Boldklub
Feh 2 C Flemløse Boldklub Logo Flemløse Boldklub
Dalby gf Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Rødekro IF 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Aabenraa boldklub B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U9/U10 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl IU Sønderborg
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
VBIF U10 piger Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
Hellevad IF Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U11/U12 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Trelde A Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening
BGIF U11 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
VBIF 11/ 12 piger Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Gråsten boldklub B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Vinding sf B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 12
Last signup
Wednesday, August 19, 2020

Organisation
Rødekro Idrætsforening
Place
Fladhøj Idrætscenter
Address
Skovbrynet 10
Postalcode
6230
City
Rødekro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
lojo2609@gmail.com
ETU Forsikring Rødekro CUP 2020 map

Tournament overview