4. Gentofte Cup

4. Gentofte Cup

GFA BYDER 26. & 27. SEPTEMBER VELKOMMEN TIL 4. UDGAVE AF GENTOFTE CUP.
TURNERINGEN ER I ÅR FOR U8 (2013), U9 (2012) & U11 (2011)

Ovenpå et forsømt fodboldforår glæder vi os ekstra meget til at byde velkommen til 4. udgave af GFA's Gentofte cup på Gentofte Sportspark. Gentofte Cup finder som altid sin inspiration i udlandske fodboldformatter for at skabe den mest intensive og udviklende stævneoplevelse. I år spiller U8 således 5v5 efter belgiske regler, mens U9 & U10 spiller 6v6 med inspiration fra Holland.

Vi prioriterer som altid et skarpt setup, hvor I kan se frem til en turnering med styr på planlægningen, dommere og tidsplanen. Af denne årsag vil alle rækker være med et begrænset antal pladser.

U8 (2013) & U9 (2012) afvikles som én-dagsturneringer, mens U10 (2011) afvikles over to dage. Alle årgange med både A- og B-niveau, hvilket afvikles sideløbende, så I har mulighed for at deltage med flere hold.

I 5v5 vil der være pokaler til top 4, mens alle øvrige hold modtager medaljer. I 8v8 vil der være pokaler til top 4.

For de tilrejsende hold har vi mulighed for at hjælpe med skoleovernatning og fortærring. Ønsker I at høre mere herom, så er I naturligvis velkomne til at kontakte os (se nederst).

OVERSIGT

  • U8 (2013): Søndag d. 27/9
  • U9 (2012): Lørdag d. 26/9
  • U10 (2011): Lørdag d. 26/9 & søndag d. 27/9

TILMELDING & KONTAKT

Tilmelding sker efter først-til-mølle her på Staevner.dk eller via mail til claus.dj@hotmail.com eller vkoppel@hotmail.com. Såfremt du har spørgsmål omkring turneringen, så er du naturligvis velkommen til at henvende dig.

Deltagergebyret er 500 for U8 (5v5), 600 for U9 (6v6) og 950 for U10 (2 dage, 6v6). Betalingsinfo tilsendes på mail ca. 1,5 måned inden afvikling.

Vi glæder os til at se jer til en brag af en turnering.

/Gentofte Fodbold Akademi

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 (2013) A Male A 5v5 500 Søndag eftermiddag 17 0
U8 (2013) B Male B 5v5 500 Søndag eftermiddag 20 0
U9 (2012) A Male A 6v6 600 Lørdag formiddag 28 0
U9 (2012) B Male B 6v6 600 Lørdag formiddag 28 1
U10 (2011) A Male A 6v6 950 Lørdag eftermiddag & søndag formiddag 35 0
U10 (2011) B Male B 6v6 950 Lørdag eftermiddag & søndag formiddag 21 0

Signetud teams

U8 (2013) A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hekla 1 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Team gul Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Nødebo Nødebo IF Logo Nødebo IF
Islev Boldklub A Islev Boldklub Logo Islev Boldklub
Rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Næstved if 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Østerbro IF A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Taastrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC
RIF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ølstykke fc 2 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke fc 1 Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U8 (2013) B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hekla 2 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Team grøn Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Islev Boldklub B Islev Boldklub Logo Islev Boldklub
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
KB Q4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lsf 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lsf 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Herfølge bk B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Husum B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U9 (2012) A 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Køge boldklub hvid A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Hvid Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B93 SS A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Farum bk A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FC Nabo A Kongens Lyngby
Nykøbing fc A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
VBA A Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
KB Talent A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb q4 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Virum-sorgenfri 1 A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Vallensbæk U9 sort A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bk fix A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U9 (2012) B 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK 1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Køge boldklub sort B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
B93 ss2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Farum bk B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1973 herlev 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 Herlev B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Nivå-Kokkedal Fodboldklub B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
VBA B Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Virum-sorgenfri 2 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
HIK 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Brøndby if B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Bk vestia 1 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Bagsværd Boldklub B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Vallensbæk U9 gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U10 (2011) A 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag & søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvidovre if Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
RB1906 - 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fc nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Agf Århus GF Logo Århus GF
Næstved I.F. A Næstved IF Logo Næstved IF
Amager Elite Hvid
Hvb 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Skødstrup A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Malmø FF (Swe) A
TSA/TFC A Talent Fc Academy
GFA Grøn A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U10 (2011) B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag & søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve fodbold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Allerød FK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Nødebo Nødebo IF Logo Nødebo IF
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Tpi 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
RB1906 - 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HG NO-SCOPE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved I.F. B Næstved IF Logo Næstved IF
Amager Elite Blå
Kb2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
KB Hvid B Kjøbenhavns Boldklub
Sundby boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Bk vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
26. - September 27
Last signup
Sunday, September 20, 2020

Organisation
Gentofte Fodbold Akademi
Place
Gentofte Stadion
Address
Ved Stadion 10
Postalcode
2820
City
Gentofte
Sport
Soccer
Type
Outdoor cup

Organisermail
gentoftefa@yahoo.com
4. Gentofte Cup map

Tournament overview