ELRO DAGE i Hinnerup 30. maj 2021

ELRO dag i Hinnerup. Et hyggestævne for de små fødder:-)

Deltag i ELRO-dag i Hinnerup og få 1000kr til dit hold!!!

Kun hold der ligger i ELROs tidligere forsyningsområde kan deltage!

Stævnet henvender sig til:

Spillere        Niveauer          Spilletider                                     Baner         Max antal

U6 Mix         1 niveau          1 halvleg á 10 minutter pr. kamp    3x3             5

U7 Mix         1 niveau          1 halvleg á 10 minutter pr. kamp    3x3             5

Piger U8       1 niveau         1 halvleg á 15 minutter pr. kamp    5x5             8

Piger U9       1 niveau         1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    5x5             8

Piger U10     1 niveau         1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    5x5             8

Piger U11      1 niveau        1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    8x8             8

Piger U12      1 niveau        1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    8x8             8

Drenge U8     1 niveau        1 halvleg á 15 minutter pr. kamp    5x5             8

Drenge U9   Niveau 1 og 2 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    5x5             8

Drenge U10 Niveau 1 og 2 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    5x5             8

Drenge U11 Niveau 1 og 2 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    8x8             8

Drenge U12 Niveau 1 og 2 1 halvleg á 20 minutter pr. kamp    8x8             8

Niveau 1 er A- og B-hold, og niveau 2 er B- og C-hold. Så matcher vi puljerne så det bliver så jævnbyrdigt som muligt med efterfølgende slutspil

Regler:

Der spilles efter DBU Jyllands regler, med enkelte tilføjelser.

Dispensationsregler følger DBU Jyllands regelsæt.

Flydende udskiftninger.

Kampledere på alle kampe i 5 og 8-mandskampe. Førstnævnte hold stiller med en kampleder til kampene i U6 og U7.

Kampprogram udsendes til de tilmeldte hold senest en uge inden stævnet.

Der tages forbehold for at slå rækker sammen ved få tilmeldinger

Holdgebyr - GRATIS:

Der er intet holdgebyr - til gengæld vil ELRO FONDEN give alle hold 1000 kr. for at deltage.

Pengene kan bruges på holdet til deltagelse i et andet stævne, til sociale tiltag på holdet eller hvad fantasien eller kan byde på.

Præmier:

Der er  medaljer til alle deltagere.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Piger Female 8 0 4 0
U11 Drenge Niveau 2 Male 2 8 0 14 0
U11 Drenge Niveau 1 Male 1 8 0 2 0
U10 Drenge Niveau 2 Male 2 5 0 18 0
U10 Drenge Niveau 1 Male 1 5 0 3 0
U9 Drenge Niveau 2 Male 2 5 0 5 0
U9 Drenge Niveau 1 Male 1 5 0 5 0
U8 Drenge Male 5 0 18 0
U12 Drenge Niveau 2 Male 2 8 0 7 0
U11 Piger Female 8 0 6 0
U10 Piger Female 5 0 14 0
U9 Piger Female 5 0 11 0
U8 Piger Female 5 0 5 0
U7 Mix Mixed 3 0 28 1
U6 Mix Mixed 3 0 17 0
U12 Drenge Niveau 1 Male 1 8 0 3 0

Signetud teams

U12 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK Pigerne B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U11 Drenge Niveau 2 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Høst if Høst IF Logo Høst IF
Oif C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Spentrup if u11 - hold 1 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup if u11 - hold 2 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
Hog 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hadsten Sports Klub B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U11 Drenge Niveau 1 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hadsten sports klub C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U10 Drenge Niveau 2 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF 1 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hog 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
TMIF C Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
IF Alliancen C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Høst if Høst IF Logo Høst IF
Ommersyssel IF 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hornbæk SF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk sf 2 C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Spentrup if u10 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hadsten Sports Klub C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hog 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U10 Drenge Niveau 1 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
If alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen

U9 Drenge Niveau 2 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog 2012 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Gui 2 C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
AIF/VIF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

U9 Drenge Niveau 1 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog 2012 1 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Gui 1 B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Aif/vif B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Ørsted IF A Ørsted IF Logo Ørsted IF

U8 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
GUI I B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
GUI II C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Romalt if C Romalt IF Logo Romalt IF
Hog 3 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Høst if Høst IF Logo Høst IF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 5 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK1 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HOG 4 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Helsted Fremad IF 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U12 Drenge Niveau 2 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
LIK U12 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LIK U12 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Virup if B Virup IF Logo Virup IF
Smiff09 B SMIFF Logo SMIFF

U11 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog girls 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog girls 1 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Høst if C Høst IF Logo Høst IF
If alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U10 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hog girls B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
If alliancen i B IF Alliancen Logo IF Alliancen
OIF U10 PIGER C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
OIF U10 PIGER C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Romalt if C Romalt IF Logo Romalt IF
If alliancen ii B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U9 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GUI C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
OIF U9 PIGER C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
OIF U9 PIGER C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Romalt if C Romalt IF Logo Romalt IF
Hornbæk sf 1 (u9-piger) B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk SF 2 (U9-Piger) B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Helsted fremad if C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad if C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U8 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Stavtrup piger 1 B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Team Stavtrup piger 2 C Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Hornbæk sf (u8-piger) B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Helsted fremad if u8 piger A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF U8 piger 2 B Helsted Fremad If

U7 Mix 19 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk sf 1 (u7-piger) B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Helsted Pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Tøserne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSK2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK3 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hornbæk sf 2 (u7-piger) B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk sf 3 (u6-piger) C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Helsted Tøserne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornbæk sf 1 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Romalt If 1 Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt If 2 Romalt IF Logo Romalt IF
Ommersyssel if 1 Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ommersyssel if 2 Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hornbæk sf 3 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk sf 4 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk sf 2 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Høst if C Høst IF Logo Høst IF
HSK1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK4 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U6 Mix 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK1 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK4 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Romalt If 2 Romalt IF Logo Romalt IF
HSK2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK3 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Romalt If 1 Romalt IF Logo Romalt IF
HOG Hinnerup 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
If alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
HOG MIX 1 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12 Drenge Niveau 1 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 30
Last signup
Thursday, May 20, 2021

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
Haldums Hinnerups baner
Address
Svinget 6
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
runejchristensen@gmail.com
ELRO DAGE i Hinnerup 30. maj 2021 map

Tournament overview