BFC Lundegården Cup 2020

BFC Lundegården Cup 2020.

Stævne med fokus på masser af spilletid og påsatte dommere til alle kampe.

Der er statuetter til alle deltagende spillere og pokaler til alle hold.

U6-U8 (2015-2013) spiller lørdag, mens U9-U10 (2012-2011) spiller søndag.

Der sigtes efter at alle hold får 4 kampe.

U6-U7 spiller 3-mands fodbold, 2 x 6 minutter.

U8-U10 spiller 5-mands fodbold, 2 x 8 minutter.

Samlet kampstart fra centralt kamplederbord så tider overholdes.

Der er åbent i boden med lækkert udvalg af mad, frugt, slik, popcorn og drikkevarer hele weekenden.

Bekræftet tilmelding ved betaling af deltagergebyr på enten bankkonto 3138-6587569 eller mobile pay 67860. Husk holdid ved overførsel.

Kampprogram udsendes via mail til deltagende hold 7 dage før afvikling.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Male 5 250 Lørdag formiddag 6 0
U7 Male 5 250 Lørdag formiddag 5 0
U8A Male A 8 350 Lørdag eftermiddag 1 0
U8B Male B 8 350 Lørdag eftermiddag 1 0
U8C Male C 8 350 Lørdag eftermiddag 3 0
U9A Male A 8 350 Søndag formiddag 1 0
U9B Male B 8 350 Søndag formiddag 9 0
U9C Male C 8 350 Søndag formiddag 8 0
U10A Male A 8 350 Søndag eftermiddag 1 0
U10B Male B 8 350 Søndag eftermiddag 1 0
U10C Male C 8 350 Søndag eftermiddag 3 0
U10C piger Female C 8 350 Søndag eftermiddag 2 0

Signetud teams

U6 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC

U7 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U8A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke fc u8 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U8B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bfc lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U8C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bfc lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Nkf C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK

U9A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bsf 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
HIF2012_B B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Herlev if B Herlev IF Logo Herlev IF
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B93 BS B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U9C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bfc lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
HIF2012_C Hareskov IF Logo Hareskov IF
B93 BS 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bfc lundegården A Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U10B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bfc lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Greve Fodbold U10 hold3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U10C piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bfc lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Herlev if C Herlev IF Logo Herlev IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
26. - September 27

Organisation
Ballerup FC Lundegården
Place
BFC Lundegården
Address
Håbets Vej 7
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
steenkragelund@yahoo.dk
BFC Lundegården Cup 2020 map

Tournament overview