De åbne Randers Mesterskaber 2020 - indoor

I samarbejde med Nyt Syn Torvegade Randers byder Dronningborg Boldklub velkommen til De åbne Randers Mesterskaber 2020 -  Indoor for drenge og piger i aldersgrupperne fra U6 til U12 samt drenge i U15, U17 og U19.

Der er niveaudeling fra U8 og opefter.

PRÆMIER:

Pokal til alle deltagere fra U6 til U12

Særligt gældende for  U8 - U12:

  • Pokaler til 1., 2., og 3. pladsen i hver række og niveau
  • Stor holdpokal til alle vindende hold.

Særligt for U15, U17 og U19

  • A og B-rækker
  • Pengepræmier (A-rækker): 2.400 kr. til nr. 1 og 1.200 kr. til nr. 2
  • Gavekort (B-rækker):  1.200 kr. til nr. 1 og 600 kr. til nr. 2

SPILLETID:

Alle rækker: 1 x 8 min.

Uret stopper ikke mellem kampene.

REGLER:

Der spilles efter DBU Jyllands regler – se også vores hjemmeside

Kampene afvikles på håndboldmål

I U6 og U7 3 mands er der tale om mix hold max 5 spiller pr. hold. (Ingen registrering af resultater)

Særregel i U7 5 mands-rækken, hvor der spilles på stor bane og med 5 spillere på banen ad gangen inkl. målmand.

Max 7 spillere pr. hold fra U7 5 mands til U12.

Max 6 spillere pr. hold i U15, U17 og U19

Kampene dømmes af frivillige fra Dronningborg Boldklub

KAMPE/RÆKKER:

Alle hold spiller min.4 kampe.

Vi opfordrer alle til at udvise fairplay og tilmelde sig i de rigtige rækker.

Vi forbeholder os dog retten til at slå niveaudelte rækker sammen ved for få tilmeldte.

FØLG OS:

  • på Facebook  (De Åbne Randersmesterskaber)
  • på vores hjemmeside  (https://www.procup.se/cup/34275.htm)

hvor der løbende vil komme opdateringer, nyheder og overblik over tilmeldte hold i de enkelte rækker.

TILMELDING:

Da der vil være et maksimum for antal deltagende hold til stævnet, anbefaler vi hurtig tilmelding - dette efter "først til mølle princippet".

Tilmeldingerne er bindende og først gældende når holdgebyret er indbetalt.

Såfremt I har spørgsmål til stævnet er i velkommen til at kontakte de stævneansvarlige på aabnerandersmesterskaber@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - 3 mands Mixed 3 250 Lørdag, den 12. december 2020 10 0
U7 - 3 mands Mixed 3 250 Lørdag, den 12. december 2020 1 0
U9A - 5 mands Male A 5 550 Lørdag, den 12. december 2020 1 0
U9B - 5 mands Male B 5 550 Lørdag, den 12. december 2020 1 0
U9C - 5 mands Male C 5 550 Lørdag, den 12. december 2020 1 0
U9A piger - 5 mands Female A 5 550 Lørdag, den 12. december 2020 0 0
U9B/C piger - 5 mands Female B / C 5 550 Lørdag, den 12. december 2020 2 0
U11A - 4 mands Male A 4 550 Lørdag, den 12. december 2020 1 0
U11B - 4 mands Male B 4 550 Lørdag, den 12. december 2020 1 0
U11C - 4 mands Male C 4 550 Lørdag, den 12. december 2020 2 0
U11A piger - 4 mands Female A 4 550 Lørdag, den 12. december 2020 0 0
U11B/C piger - 4 mands Female B / C 4 550 Lørdag, den 12. december 2020 0 0
U12A - 4 mands Male A 4 550 Lørdag, den 12. december 2020 3 0
U12B - 4 mands Male B 4 550 Lørdag, den 12. december 2020 2 0
U12C - 4 mands Male C 4 550 Lørdag, den 12. december 2020 5 0
U12A piger - 4 mands Female A 4 550 Lørdag, den 12. december 2020 1 0
U12B/C piger - 4 mands Female B / C 4 550 Lørdag, den 12. december 2020 0 0
U7 - 5 mands Mixed 5 350 Søndag den 13. december 2020 0 0
U8A - 5 mands Male A 5 550 Søndag den 13. december 2020 2 0
U8B - 5 mands Male B 5 550 Søndag den 13. december 2020 7 0
U8C - 5 mands Male C 5 550 Søndag den 13. december 2020 5 0
U8A piger - 5 mands Female A 5 550 Søndag den 13. december 2020 0 0
U8B/C piger - 5 mands Female B / C 5 550 Søndag den 13. december 2020 1 0
U10A - 4 mands Male A 4 550 Søndag den 13. december 2020 1 0
U10B - 4 mands Male B 4 550 Søndag den 13. december 2020 5 0
U10C - 4 mands Male C 4 550 Søndag den 13. december 2020 6 0
U10A - piger 5 mands Female A 5 550 Søndag den 13. december 2020 0 0
U10B/C piger - 5 mands Female B / C 5 550 Søndag den 13. december 2020 2 0
U15A Male A 4 850 Fredag, den 11. december 2020 1 0
U15B Male B 4 600 Fredag, den 11. december 2020 0 0
U17A Male A 4 850 Fredag, den 11. december 2020 0 0
U17B Male B 4 600 Fredag, den 11. december 2020 1 0
U19A Male A 4 850 Fredag, den 11. december 2020 0 0
U19B Male B 4 600 Fredag, den 11. december 2020 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 - 3 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
DB U6 (2) B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U7 - 3 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Kfum u7 C Kfum Fodbold Randers

U9A - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
KB1 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U9B - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
KB2 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U9C - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
KB3 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U9A piger - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U9B/C piger - 5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub U9 piger C
Vorup fb C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U11A - 4 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF 1 A Hornslet

U11B - 4 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel if B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U11C - 4 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF 2 C Hornslet
VIF/AIF C Vivild If

U11A piger - 4 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U11B/C piger - 4 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U12A - 4 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U12B - 4 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
OIF Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
OIF 2 B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U12C - 4 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
OIF Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Oks 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
KPI C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U12A piger - 4 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club
SPORTIGAN HADSUND A Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U12B/C piger - 4 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, den 12. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U7 - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U8A - 5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
HEI3 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup 1 A Skødstrup

U8B - 5 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Måbjerg B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
KB 1 B Kristrup Boldklub
Skødstrup 2 B Skødstrup
Hornslet IF 1 B Hornslet
Hornslet IF 2 B Hornslet

U8C - 5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
HEI1 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
KB 2 C Kristrup Boldklub
Skødstrup 3 C Skødstrup
Dronningborg boldklub C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U8A piger - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U8B/C piger - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub U8 piger B

U10A - 4 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10B - 4 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 4 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Db 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Db 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
VIF/AIF B Vivild If

U10C - 4 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Sabro IF C Sabro IF Logo Sabro IF
DB 3 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB 4 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U10A - piger 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U10B/C piger - 5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Oif pigerne C Ommersyssel If
Vorup Frederiksberg Boldklub B Vorup Frederiksberg Boldklub

U15A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, den 11. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Team LA Travel A

U15B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, den 11. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U17A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, den 11. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U17B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, den 11. december 2020

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad (U16)

U19A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, den 11. december 2020

Teamname LVL Logo Club

U19B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, den 11. december 2020

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - December 13
Last signup
Monday, November 9, 2020

Organisation
Dronningborg Boldklub
Place
Randers Arena
Address
Fyensgade 1
Postalcode
8900
City
Randers
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
aabnerandersmesterskaber@gmail.com
De åbne Randers Mesterskaber 2020 - indoor map

Tournament overview