Den Jyske Sparekasse Cup 21 - ungdom (Råruphallen)

Den Jyske Sparekasse Cup 21 - ungdom (Råruphallen)

Kom til det store lokale indendørsstævne for alle piger og drenge fra U5-U16 i kampen om at blive årets uofficielle kommunemester i Hedensted Kommune.

Stævne KUN for klubhold hjemmehørende i Hedensted Kommune.

Spilleplan:

  • Fredag 5-3: U13 - U16
  • Lørdag 6-3: U5-U7 mix, U8, U9
  • Søndag 7-3: U10, U11, U12

Deltagerpris:

U5-U7 3mands kr. 300,-U7-U16 5mands + 4mands kr. 400,-- alle hold spiller min. 4 kampe

Præmier:

U5-U7: Alle er vindere og hyldes med præmier.U7-U12: Pokaler til alle - vinderholdet hyldes med vinderpokale.U13-U16: Vandrepokal til vinderholdene, samt præmie til nr. 1 & 2 i hver spillerække.

Antal spillere:

3bold (U5/U6/U7): 3 + frit antal udskiftningsspillere Alm. indefodbold (U7-8/U9): 4 spillere + målmand + 2 udskiftningsspillere Alm. indefodbold (øvrige rækker): 4 + 3 udskiftningsspillere

Regler for almindelig indefodbold og 3bold:

I DGI spiller vi efter DBU's regelsæt i almindelig indefodbold, så det bliver lettere for alle at vide, hvilke regler der gælder. 3mands spilles efter DGI´s regelsæt.

Du kan se spillereglerne for almindelig indefodbold

her: https://www.dbujylland.dk/turneringer_og_resultater/love_og_regler/jbus_love_og_regler/spilleregler/spilleregler_indefodbold

Reglerne for 3bold kan du se her: https://mimer.dgi.dk/offentlig/6498B16F-001

Vi glæder os til at se rigtig mange hold til 3 fede fodbolddage med fairplay og masser af godt fodbold.

TILMELDING  inden den 15. februar 2021  Tilmeldingerne samles på dgi.dk, hvor der også kan tilmelds: http://events.dgi.dk/start.aspx?an=202110404002

Ved spørgsmål kontakt britta.roslyng@dgi.dk - 79404418

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5-U6 Mixed A-B-C 3 300 Lørdag formiddag 0 0
U7 Mixed A-B-C 3 300 Lørdag formiddag 0 0
U8 piger Female A-B-C 5 400 Lørdag 0 0
U8 drenge Male A-B-C 5 400 Lørdag 0 0
U9 piger Female A-B-C 5 400 Lørdag 0 0
U9 drenge Male A-B-C 5 400 Lørdag 3 0
U10 piger Female A-B-C 4 400 Søndag 0 0
U10 drenge Male A-B-C 4 400 Søndag 0 0
U11 piger Female A-B-C 4 400 Søndag 0 0
U11 drenge Male A-B-C 4 400 Søndag 0 0
U12 piger Female A-B-C 4 400 Søndag 0 0
U12 drenge Male A-B-C 4 400 Søndag 0 0
U13 piger Female A-B-C 4 400 Fredag aften 0 0
U13 drenge Male A-B-C 4 400 Fredag aften 0 0
U14 piger Female A-B-C 4 400 Fredag aften 0 0
U14 drenge Male A-B-C 4 400 Fredag aften 2 0
U15 piger Female A-B-C 4 400 Fredag aften 0 0
U15 drenge Male A-B-C 4 400 Fredag aften 0 0
U16 piger Female A-B-C 4 400 Fredag aften 0 0
U16 drenge Male A-B-C 4 400 Fredag aften 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5-U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U14 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U15 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U15 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U16 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U16 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
5. - March 7 2021
Last signup
Monday, February 15, 2021

Organisation
DGI Sydøstjylland
Place
Raarup-hallen
Address
Kirkedalsvej 53
Postalcode
7130
City
Juelsminde
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
britta.roslyng@dgi.dk
Den Jyske Sparekasse Cup 21 - ungdom (Råruphallen) map

Tournament overview