ØRSLEV GIF CUP 2021 - AFLYST !

ØRSLEV GIF CUP 2021 - AFLYST !

Ørslev Fodbold har igen i år fornøjelsen at invitere til

ØRSLEV GIF CUP 2021

I “Minihallen”, Rynkebjerg 7, Ørslev, 4760 Vordingborg den 19. - 21. november 2021

Der spilles i følgende rækker:

FREDAG den 19. november 2021:

Senior

Veteran (for spillere født i 1986 eller ældre)

LØRDAG den 20. november 2021:

U-7 Mixede Årg. 2015 og yngre

U-8 Mixede Årg. 2016

U-11 Drenge Årg. 2011

U-14 Drenge Årg. 2008

U-15 Drenge Årg. 2007

SØNDAG den 21. november 2021

U-6 Mixede Årg. 2016

U-9 Mixede Årg. 2013

U-10 Drenge Årg. 2012

U-12 Drenge Årg. 2010

U-13 Drenge Årg. 2009

U-16 Drenge Årg. 2006

Alle rækker afsluttes samme dag som de spilles og forventes afviklet i ovennævnte rækkefølge!!

Ved for få deltagende hold aflyses rækken - og derfor kan der godt opstå forskydninger i ovenstående foreløbige program.

Holdstørrelser:

I U-6 & U-7 rækkerne må der være op til 5 spillere på banen af gangen.
I U-8, U-9, U-10, U-11, U-12 & U-13 rækkerne må der være 4 spillere på banen af gangen.
I rækkerne fra U-14 og ældre må der være 3 spillere på banen af gangen.
Der må i alle rækker være 2 reservespillere.

Spilleregler:

Der spilles efter DBU’s regler for Indefodbold til små mål med enkelte undtagelser som er listet under særregler. Alle hold som opfylder alderskravene vil være spilleberettiget. D.v.s. både klubhold, private hold, firmahold eller blandinger heraf.
Dog må en spiller kun bruges på et hold i samme række under stævnet.
Eventuelle dispensationer, mht. alder, meddelt af den lokale union vil også være gældende i forbindelse med Lollands Bank Cup 2019. Dokumentation forevises på forlangende.
Alle tvivlsspørgsmål afgøres alene af stævneledelsen.

Særregler for Lollands Bank Cup 2019:

På grund af hallens størrelse afviges der fra reglerne på følgende områder:
• Banens størrelse
• I rækker fra U-14 (denne række inklusiv) og ældre må der højst være 3 spillere på banen af gangen og der spilles ikke med en fast spiller over midten.
• I U-12 og U-13 spilles der med en fast spiller over midten.
• I alle rækker må målmanden sparke over midterlinjen. Der kan dog IKKE scores direkte på målspark.
• Det gælder - i rækker med en målmand der må tage med hænder - at målmanden godt må sparke udspark over midterlinjen. Der kan dog IKKE scores direkte på udspark
• I U-6 og U-7 rækkerne noteres der ikke resultater, men efter puljen er færdigspillet vil der være samlet præmieoverrækkelse i form af erindringsmedalje til samtlige spillere.

Præmier:

I U-6 og U-7 rækkerne vil der være medaljer til alle spillere.

I U-8 og U-9 rækkerne vil der være pokal til 1. plads i hver række samt der vil være medaljer til alle deltagende spillere.

I U-10, U-11, U-12, U-13 rækkerne vil der være pokal til 1. plads i hver række, samt medaljer til de 4 bedst placerede hold i hver række.

I følgende rækker: U-14 drenge, U-15 drenge og U-16 drenge vil der være pengepræmier pr. hold således:
1. pr. – 1.000 kr., 2. pr. – 500 kr.

I senior og veteran rækkerne er der sponsorpræmier i form af gavekort til restauranter og tilsvarende til de (formodentlig - kommer an på deltagerantallet) 3 bedste hold i hver række.

Pris og betaling:

U-6 & U-7 rækkerne: Kr. 400,00 pr. hold.
I U-8, U-9, U-10, U-11, U-12 & U-13 rækkerne: Kr. 450,00 pr. hold.
I U-14 drenge, U-15 og U-16 drenge: kr. 500,00 pr. hold.

I senior og veteran: Kr. 450,00 pr. hold. (dette er inklusiv 1 øl eller vand pr. spiller på holdet)

Indbetales via netbank Reg 6220 kto.: 1105137 senest fredag den 6. november 2020.

Tilmelding:

Tilmelding senest den 5. november 2021, via www.staevner.dk

Evt. spørgsmål på mail oegif.staevne@gmail.com
Tilmeldingen er bindende og holdgebyret refunderes ikke.

I øvrigt:

Der kan blive adgangsbegrænsning i visse rækker, ligeledes kan det blive aktuelt at sammenlægge årgange eller flytte rækker mellem lørdag og søndag, hvis der tilmeldes flere hold end vi har forudset. Dette vil naturligvis kun ske efter aftale med de tilmeldte hold.
Endeligt program udsendes hurtigst muligt efter tilmeldingsfristen.

Med venlig hilsen, og forhåbentlig på gensyn

Ørslev GIF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 - årgang 2013 Mixed 4 450 19 5
U10 - årgang 2012 Mixed 4 450 12 0
U8 - årgang 2014 Mixed 4 450 6 0
U13 - årgang 2009 Mixed 4 450 7 0
U6 - årgang 2016 Mixed 5 400 10 5
U15 - årgang 2007 Mixed 3 500 6 0
U12 - årgang 2010 Mixed 4 450 8 0
U7 - årgang 2015 Mixed 5 400 11 0
U16 - årgang 2006 Mixed 3 500 4 0
U-14 - årgang 2008 Mixed 3 500 11 0
U11 - årgang 2011 Mixed 4 450 8 0
Senior Male 3 450 8 0
Veteran Male 3 450 1 0

Signetud teams

U9 - årgang 2013 14 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herlufsholm B
ØGIF rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Møns FK B Møns Fk
Herlufsholm C
Herlufsholm C
Herlufsholm C
ØGIF Sort B Ørslev Gif
Næstved IF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Herlufsholm C
Hold Hul Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Møns FK 3 Møns FK Logo Møns FK
Vordingborg IF blå Vordingborg
Vordingborg IF hvid Vordingborg If

U10 - årgang 2012 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herlufsholm GF C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Møns FK Møns Fk
Langebæk Alliancen 1 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen 2 Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Herlufsholm GF 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
FC Nakskov (Rød) B FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov (Blå) B FC Nakskov Logo FC Nakskov
Østmøn Fk C Østmøn Sgi

U8 - årgang 2014 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
NFC B Nfc
NFC Blå Nfc
NFC Hvid Nfc
NFC U8 piger B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC U8 piger 2 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U13 - årgang 2009 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Rød Ørslev Gif
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
ØGIF Sort B Vordingborg
ØGIF Rød B Vordingborg
Svend gønge C Svend Gønge

U6 - årgang 2016 5 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC B
Østmøn Fk C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
ØGIF sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U15 - årgang 2007 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørslev 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Søborg Skole 8B A Søborg Skole
FC Wallet Rats B

U12 - årgang 2010 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Vordingborg
Skensved U12 Skensved IF Logo Skensved IF
iPool B
Østmøn Fk C Østmøn Sgi
Østmøn Fk Østmøn Sgi
Øgif rød C Ørslev
Øgif sort C Ørslev

U7 - årgang 2015 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF RØD C Øgif
ØGIF RØD C Øgif
NIF Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
VIF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 C Vordingborg If

U16 - årgang 2006 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørslev 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 2 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 3 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Mammuts B

U-14 - årgang 2008 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Rød B Ørslev Gif
A3 A
ØGIF striber B Vordingborg
ØGIF Ternet B
ØGIF Sort B
Vordingborg IF gul Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF blå Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF hvid Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF orange Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U11 - årgang 2011 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Vordingborg
NLA-1 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NLA-2 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Øgif rød B Vordingborg
Møns FK 1 B Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 2 Møns FK Logo Møns FK

Senior 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Y.E.M A Fc Yem
De Utrolige Holbæk
KE for president A København Sv
Boyes Lys- og Reklametryk A
Alkoholdet C

Veteran 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hold Hul B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
19. - November 21 2021
Last signup
Wednesday, November 10, 2021

Organisation
Ørslev GIF
Place
Ørslev minihal
Address
Rynkebjerg 7
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
oegif.staevne@gmail.com
ØRSLEV GIF CUP 2021 - AFLYST ! map

Tournament overview