Vinter Champions League 2021/2022 (U9-U11 drenge)

Bolden ruller igennem hele vinteren på kunstgræsset i Hinnerup!

HOG Hinnerups succesfulde Vinter Champions League for U9, U10 og U11 drenge er nu åben for tilmelding til vintersæsonen 2021/2022.

Der spilles i A-, B- og C-rækker med 8 hold i hver række fordelt i 2 puljer. I puljen spilles der alle mod alle og derefter en finalerunde, hvor puljevinderne møder hinanden, 2'erne møder hinanden osv.

  • •I hver runde spilles én kamp, der varer 2 x 25 minutter med 5 minutters pause.
  • Førstnævnte hold i 5-mands-rækkerne stiller med dommer. Alle kampe i U11 og finalerne (kampen om 1. pladsen) bliver dømt af sort dommer.
  • Der vil være personlige pokaler til 1. og 2. pladsen samt medaljer til alle andre hold.
  • Pris for deltagelse: 1000 kr. pr. 5-mands-hold. 1300kr pr. 8-mands-hold
  • Tilmeldingsfrist d. 29/10-2021
  • U9 og U10 spiller 5:5 (max 8 spillere)
  • U11 spiller 8:8 (max 11 spillere)

U9A: 30/10, 20/11, 8/1, 26/2 (kl.10-11)

U9B: 30/10, 20/11, 8/1, 26/2 (kl.11-12)

U9C: 30/10, 20/11, 8/1, 26/2 (kl.12-13)

U10A: 30/10, 20/11, 8/1, 26/2 (kl.13-14)

U10B: 30/10, 20/11, 8/1, 26/2 (kl.14-15)

U10C: 30/10, 20/11, 8/1, 26/2 (kl.15-16)

U11A: 31/10, 21/11, 9/11, 27/2 (kl.10-11) el. (11-12)

U11B: 31/10, 21/11, 9/11, 27/2 (kl.12-13) el. (13-14)

U11C: 31/10, 21/11, 9/11, 27/2 (kl.14-15) el. (15-16)

Følg stævnet på https://www.facebook.com/CLkidsHOG.

Husk at indbetale holdgebyr på konto 3627-3648507801 eller Mobilepay 964042 - og husk at angive årgang, klub og ID-nummer.

Spørgsmål kan rettes til vinterchampionsleagueHOG@gmail.com

Vi glæder os til at se jer på kunstgræsbanen i Hinnerup til vinter!

NB! Turneringsgebyr refunderes kun, hvis stævnearrangøren HOG aflyser kampe, IKKE hvis modstanderhold udebliver.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11A Male A 8 1300 4 0
U11B Male B 8 1300 12 2
U11C Male C 8 1300 10 0
U10A Male A 5 1000 2 0
U10B Male B 5 1000 7 0
U10C Male C 5 1000 4 0
U9A Male A 5 1000 16 0
U9B Male B 5 1000 8 0
U9C Male C 5 1000 7 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U11A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U11B 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hobro ik B
Futbol de Galten Galten Fs
HOG 1 B Hinnerup
TRIF U11 B Trif
IF Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Fc Horsens B
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U11C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hatting-Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ssf2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HOG 2 C Hinnerup
HOG piger B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Fc Horsens C
Ry fodbold C Ry Foldbold

U10A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dronninglund If B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
TRIF B B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
HOG 2012 B B Hog Hinnerup
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
Søften GF B
SSF U10B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HT B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U10C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF C C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
HOG 2012 C C Hog Hinnerup
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hovedgård C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

U9A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup SF - A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SIFolinos A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Trif A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Ry fodbold A Ry Foldbold
Hasle 1 A Hasle Boldklub Logo Hasle Boldklub
Stilling IF A Stilling IF Logo Stilling IF
AGF A

U9B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Kristrup Boldklub 1 B Kristrup Boldklub
Trif B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Hornbæk SF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Skødstrup SF - B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U9C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sabro IF U9 C Sabro IF Logo Sabro IF
Hornbæk SF C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Skødstrup SF - C C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Kristrup Boldklub 2 C Kristrup Boldklub
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Agf C Århus GF Logo Århus GF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
October 23 2021 - March 20 2022
Last signup
Friday, October 1, 2021

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
Vibe Arena
Address
Svinget 6
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
vinterchampionsleagueHOG@gmail.com
Vinter Champions League 2021/2022 (U9-U11 drenge) map

Tournament overview