Elromesterskaber 2021 i Helsted d. 4/9-2021

ELRO FODBOLD DAGE 2021 I HELSTED FREMAD!!

OBS. Kun for hold der ligger i ELROs tidligere forsyningsområde!

https://www.elrofonden.dk/default.asp?id=24

Helsted Fremad afholder et gratis fodboldstævne for børn og unge, både piger og drenge i grupperne U6 – U13!

JERES KLUB FÅR PENGE FOR AT DELTAGE!!

Der er intet holdgebyr - ELRO FONDEN giver alle deltagende hold 1000 kr. for at deltage.

Præmier: Der er medaljer til alle deltagere samt pokaler til rækkevindere i 5- og 8 mands stævnet.

Sted: Helsted Fremad, Rønnebærvej 35, 8920 Randers NV

Stævnet er en del af Helsted Dagene, så der er en masse aktiviteter på pladsen. Lykkehjul, slikbod, hoppepude/borg m.m.

Vi håber på en fantastisk (solrig)dag, masser af deltagere, ledere og forældre med højt humør samt sjove og spændende fodboldkampe.

U6/U7 er 3 mands, max 6 spillere pr. hold. U7 drenge tilbyder også en række til de mest øvede.
U8/U9/U10 er 5 mands, max 8 spillere pr. hold. 
U11/U12/U13 er 8 mands, max 11 spillere pr. hold

Stævnet afvikles efter DBU reglement. Tiden styres fra dommerborde, så alle starter og slutter på samme tid, så programmet overholdes. Vi forventer at have frivillige til at dømme 3- og 5 mands samt “sorte” dommere til 8 mands.

Vi tager naturligvis Covid-19 restriktioner meget alvorligt, men håber DK er åbnet mere op til den tid. Vi krydser fingrene for det 🤞

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 drenge A Male A 5 0 5 0
U8 drenge C Male C 5 0 5 0
U9 drenge A Male A 5 0 8 0
U9 drenge B Male B 5 0 4 0
U9 drenge C Male C 5 0 3 0
U10 drenge A Male A 5 0 3 0
U10 drenge B Male B 5 0 4 0
U10 drenge C Male C 5 0 9 0
U11 drenge A Male A 8 0 0 0
U11 drenge B Male B 8 0 5 0
U8 drenge B Male B 5 0 3 0
U11 drenge C Male C 8 0 5 0
U12 drenge B Male B 8 0 5 0
U12 drenge C Male C 8 0 4 0
U13 drenge A Male A 8 0 0 0
U13 drenge B Male B 8 0 5 0
U13 drenge C Male C 8 0 3 0
U7 drenge, øvede Male 3 0 1 0
U12 drenge A Male A 8 0 6 0
U7 drenge Male 3 0 25 0
U6 drenge Male 3 0 6 0
U6 piger Female 3 0 5 0
U7 piger Female 3 0 5 0
U8 piger A Female A 5 0 2 0
U8 piger B Female B 5 0 2 0
U8 piger C Female C 5 0 2 0
U9 piger A Female A 5 0 3 0
U9 piger B Female B 5 0 7 0
U9 piger C Female C 5 0 3 0
U10 piger A Female A 5 0 0 0
U10 piger B Female B 5 0 3 0
U11 piger A Female A 8 0 0 0
U11 piger B Female B 8 0 1 0
U11 piger C Female C 8 0 2 0
U12 piger A Female A 8 0 0 0
U12 piger B Female B 8 0 0 0
U12 piger C Female C 8 0 5 0
U13 piger A Female A 8 0 0 0
U13 piger B Female B 8 0 0 0
U13 piger C Female C 8 o 0 0
U10 piger C Female C 5 0 4 0

Signetud teams

U8 drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dronningborg B B Dronningborg B

U8 drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt if C Romalt IF Logo Romalt IF
Ommersyssel IF C
Auning If C Auning If

U9 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Tvebakkerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U9 drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF Romalt If

U10 drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted A A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Ørsted IF A

U10 drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF 1 B
Helsted B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U10 drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF 1 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ommersyssel IF 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Helsted C C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornbæk SF 2 C

U11 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF B Hornslet If
If alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
NV Djurs B Allingåbro If
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U8 drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U11 drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal C Ik Rosendal
Romalt IF C Romalt If
Spentrup IF C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Oif C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U12 drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal Ik Rosendal
HSK B
Virup IF

U12 drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal C Ik Rosendal
Helsted Fremad IF A
OIF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U13 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OIF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Helsted 1

U13 drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted årgang 2008 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 2 - 2009 C Helsted Fremad

U7 drenge, øvede 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 3

U11 drenge C, 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge C, 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge C, 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF A

U13 piger C, 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dronningborg 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg 2 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
SIF Assentoft 1 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad 2 B
Helsted Fremad 1 B

U6 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad X B Helsted Fremad I.f.
Hornbæk SF
Hornbæk SF
Hornbæk SF
HSK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad Y B Helsted Fremad I.f.

U6 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF C

U7 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornbæk SF C
Hornbæk SF
Hornbæk SF

U8 piger A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF A

U8 piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U8 piger C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 1 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
NV- Djurs C Nv-Djurs

U9 piger A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF A
Helsted Fremad IF hold 1 A Helsted Fremad If
Helsted Fremad IF hold 1 A Helsted Fremad If

U9 piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF B
Helsted Fremad IF hold 2 Helsted Fremad If

U9 piger C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OIF U9 PIGER C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
NV-Djurs C Nv-Djurs

U10 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger C, 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OIF U10 PIGER C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Helsted fremad IF U 10 Piger B B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U11 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Helsted C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U12 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hadsten u12 piger Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U13 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt IF C Romalt IF Logo Romalt IF
Helsted fremad IF U 10 Piger C C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U12 piger C, 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 16 - September 4
Last signup
Wednesday, August 18, 2021

Organisation
Helsted Fremad IF
Place
Helsted Fremad IF
Address
Rønnebærvej 35
Postalcode
8920
City
Randers NV
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
ELROMESTERSKABER2020@GMAIL.COM
Elromesterskaber 2021 i Helsted d. 4/9-2021 map

Tournament overview