Giraf Cup 2021

Giraf Cup på Savanen

Efter corona-aflysningen i 2020, afvikler vi i 2021 igen Giraf Cup

I samarbejde med Knuthenborg Safaripark og FC Nakskov afholdes der igen i 2021 et stort stævne lørdag den 25. september 2021.

i 2019 var vi 1.800 spillere, vi håber på, at vi kan blive endnu flere i år.
Kom og spil med giraffen og andre dyr....

Mødetid: Der er åbent til parken fra kl. 8.00 og stævnet starter kl. 9.30

Indgangspris:
Der er gratis adgang for spillere samt en voksen pr. spiller.
Øvrige tilskuere skal betale normal indgangspris i Knuthenborg.

Indgang:
Kun indgang via Knuthenborg Allé, indgang Maglemer

Priser og holdstørrelse:
U5, U6 og U7 som spiller 3-mandshold, der må deltage op til 5 spillere pr. hold - pris pr. hold 450 kr.
U8, U9 og U10 som spiller 5-mandshold, der må deltage op til 8 spillere pr. hold - pris pr. hold 650 kr.

Der er rækker for både drenge og piger - hos U5 og U6 spiller piger og drenge i samme række

Holdgebyr indbetales på bankkonto: 0693 0000383988

Holdet er først endeligt tilmeldt, når holdgebyret er betalt.

Skulle rækkerne blive fyldt op, inden tilmeldingsfristens udløb, vil der blive oprettet venteliste

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 drenge Male Ingen 3 450 11 0
U6 drenge Male Ingen 3 450 9 0
U7 drenge Male A-B-C 3 450 41 0
U8 drenge Male A-B-C 5 650 54 0
U9 drenge Male A-B-C 5 650 57 0
U10 drenge Male A-B-C 5 650 61 0
U7-U8 piger Female Ingen 3 450 6 0
U9-U10 piger Female Ingen 5 650 8 0

Signetud teams

U5 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløv BK 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
FC Nakskov FC Nakskov Logo FC Nakskov
Værløse BK 2 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
herlufholm gf 2 C Næstved
herlufholm gf 2 C Næstved
herlufholm gf 1 C Næstved
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U6 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØUB Øster Ulslev
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Måløv BK 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
FC Nakskov A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov B FC Nakskov Logo FC Nakskov
ØGIF C Ørslev Gif
DMI C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Hekla C

U7 drenge 34 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Væggerløse BK Gul C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Måløv BK 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK 2 C
Fc nakskov 1 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
Fc nakskov 2 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
Fc nakskov 3 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Måløv bk 3 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Eskilstrup C Eskilstrup Boldklub
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC GRØN B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nfc orange B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC GUL B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 4 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hareskov 2 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 3 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 4 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 5 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Køge Blå A Køge Boldklub
Køge Hvid B Køge Boldklub
DMI C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Køge Sort A Køge Boldklub
Køge Grøn B Køge Boldklub
Køge Gul C Køge Boldklub
Hareskov 1 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
ØGIF - Sort C Øgif
Væggerløse bk blå C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
ØGIF - Rød C Øgif
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF

U8 drenge 39 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Væggerløse bk C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
GVI A Gvi
GVI C Gvi
Værløse Boldklub U8 2 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse Boldklub U8 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
RBK A
Haslev FC 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Slagelse B&I 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
ØUB C Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub
Eskilstrup C Eskilstrup Boldklub
Haslev FC 1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
FC Nakskov 4 C Fc Nakskov
B1973 Herlev, 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 Herlev, 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
De blå drenge C B1938 Logo B1938
NAB u8 C Nørre Alslev Boldklub
Gundsølille 1 C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Gundsølille 2 C
Chelsea fc A
ØUB C Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Horslunde BK C
FC Nakskov 3 A
NFC B
NFC Blå B
NFC Hvid B
MB1 A Maribo BK Logo Maribo BK
Fuglebjerg if C Fuglebjerg If
MB2 C Maribo Boldklub
FC Nakskov 2 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
Fc nakskov 1 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
ØGIF - Rød C Øgif
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Hareskov IF A
Hareskov IF Lyseblå B
Hareskov if C

U9 drenge 45 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NIF 1 B Næstved If
NIF 2 C Næstved If
Møns Fk B Møns FK Logo Møns FK
FC Nakskov A B FC Nakskov Logo FC Nakskov
Hellas Drenge 2 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
U9 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Karlslunde 1 B Karlslunde If
Vordingborg IF hvid Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF rød Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nykøbing fc A Nykøbing Fc
Nykøbing fc blå A Nykøbing Fc
Nykøbing fc rød B Nykøbing Fc
Vordingborg IF orange C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF blå Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Frem Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
De blå fra idestrup C B1938 Logo B1938
Hareskov IF A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF 1 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF 2 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Ølstykke FC C
Ølstykke FC B
GVI rød B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI blå B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI grøn C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI gul C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B1938 B B1938
Ølstykke Fc C
DMI 1 C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
DMI 2 C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Hellas Drenge C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Greve Fodbold C Greve Fodbold
Greve Fodbold C Greve Fodbold
FFK C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Næstved IF 1 (2013) B Næstved IF Logo Næstved IF
ØGIF - Rød C Øgif
Næstved IF 1 (2013) B Næstved IF Logo Næstved IF
U9 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Næstved IF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
FC Nakskov C B FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov D A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov E C FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov B C FC Nakskov Logo FC Nakskov
FFK C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub

U10 drenge 36 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bagsværd Boldklub 4 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Frem Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Frem Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
EB Blå B Eskilstrup Boldklub
EB Hvid B Eskilstrup Boldklub
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Hareskov 2 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
FC Nakskov 1 B Fc Nakskov
FC Nakskov 2 C Fc Nakskov
FC Nakskov 3 C Fc Nakskov
Møns fk C Møns Fk
Værløse BK 3 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Bagsværd Boldklub 2 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NIF 1 B Næstved If
NIF 2 C Næstved If
Fuglebjerg IF 2 C Fuglebjerg If
Bagsværd Boldklub B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
NAB C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Værløse BK B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
B1938 B B1938
Fuglebjerg IF C
Nfc a A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC B A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC B A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
VB B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Nyråd IF 2 C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
ØGIF - Rød C Øgif
Bagsværd Boldklub 3 C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Hellas B Boldklubben Hellas
Langebæk alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U7-U8 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC (3) C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC (1) C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC (2) C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hareskov 1 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 2 C Hareskov IF Logo Hareskov IF

U9-U10 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
herlufholm gf 1 C Næstved
herlufholm gf 1 C Næstved
Nykøbing FC rød C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC blå C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Greve Fodbold B
Maribo B Maribo
DMI C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Maribo 2 C Maribo Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 25
Last signup
Wednesday, September 8, 2021

Organisation
FC Nakskov
Place
Knuthenborg Safaripark
Address
Knuthenborg Allé 1
Postalcode
4930
City
Maribo
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
girafcup@fcnakskov.dk

Tournament overview