Giraf Cup 2021

Giraf Cup på Savanen

Efter corona-aflysningen i 2020, afvikler vi i 2021 igen Giraf Cup

I samarbejde med Knuthenborg Safaripark og FC Nakskov afholdes der igen i 2021 et stort stævne lørdag den 25. september 2021.

i 2019 var vi 1.800 spillere, vi håber på, at vi kan blive endnu flere i år.
Kom og spil med giraffen og andre dyr....

Mødetid: Der er åbent til parken fra kl. 8.00 og stævnet starter kl. 9.30

Indgangspris:
Der er gratis adgang for spillere samt en voksen pr. spiller.
Øvrige tilskuere skal betale normal indgangspris i Knuthenborg.

Indgang:
Kun indgang via Knuthenborg Allé, indgang Maglemer

Priser og holdstørrelse:
U5, U6 og U7 som spiller 3-mandshold, der må deltage op til 5 spillere pr. hold - pris pr. hold 450 kr.
U8, U9 og U10 som spiller 5-mandshold, der må deltage op til 8 spillere pr. hold - pris pr. hold 650 kr.

Der er rækker for både drenge og piger - hos U5 og U6 spiller piger og drenge i samme række

Holdgebyr indbetales på bankkonto: 0693 0000383988

Holdet er først endeligt tilmeldt, når holdgebyret er betalt.

Skulle rækkerne blive fyldt op, inden tilmeldingsfristens udløb, vil der blive oprettet venteliste

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 drenge Male Ingen 3 450 11 0
U6 drenge Male Ingen 3 450 9 0
U7 drenge Male A-B-C 3 450 41 0
U8 drenge Male A-B-C 5 650 54 0
U9 drenge Male A-B-C 5 650 57 0
U10 drenge Male A-B-C 5 650 61 0
U7-U8 piger Female Ingen 3 450 6 0
U9-U10 piger Female Ingen 5 650 8 0

Signetud teams

U5 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Værløse BK 2 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Måløv BK 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
herlufholm gf 2 C Næstved
herlufholm gf 2 C Næstved
herlufholm gf 1 C Næstved
FC Nakskov FC Nakskov Logo FC Nakskov

U6 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløv BK 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
DMI C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
ØUB Øster Ulslev
Hekla C
FC Nakskov A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov B FC Nakskov Logo FC Nakskov
ØGIF C Ørslev Gif

U7 drenge 34 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløv BK 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK 2 C
Måløv bk 3 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Køge Blå A Køge Boldklub
Køge Sort A Køge Boldklub
Køge Grøn B Køge Boldklub
Køge Hvid B Køge Boldklub
Køge Gul C Køge Boldklub
DMI C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 4 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hareskov 1 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 2 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 3 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 4 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 5 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
ØGIF - Sort C Øgif
ØGIF - Rød C Øgif
Væggerløse BK Gul C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Væggerløse bk blå C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Fc nakskov 1 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
Fc nakskov 2 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
Fc nakskov 3 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Eskilstrup C Eskilstrup Boldklub
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC GUL B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC GRØN B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nfc orange B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U8 drenge 39 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GVI A Gvi
GVI C Gvi
NFC B
NFC Blå B
NFC Hvid B
Fuglebjerg if C Fuglebjerg If
MB1 A Maribo BK Logo Maribo BK
MB2 C Maribo Boldklub
Fc nakskov 1 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
ØGIF - Rød C Øgif
Væggerløse bk C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Hareskov IF A
Hareskov IF Lyseblå B
Hareskov if C
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Eskilstrup C Eskilstrup Boldklub
Haslev FC 1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev FC 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
B1973 Herlev, 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 Herlev, 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
De blå drenge C B1938 Logo B1938
NAB u8 C Nørre Alslev Boldklub
Gundsølille 1 C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Gundsølille 2 C
Chelsea fc A
Slagelse B&I 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
ØUB C Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub
ØUB C Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub
Horslunde BK C
FC Nakskov 3 A
FC Nakskov 4 C Fc Nakskov
Værløse Boldklub U8 2 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse Boldklub U8 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
RBK A
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U9 drenge 45 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NIF 1 B Næstved If
NIF 2 C Næstved If
Møns Fk B Møns FK Logo Møns FK
B1938 B B1938
Næstved IF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
GVI rød B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI blå B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI grøn C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI gul C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Ølstykke FC B
Ølstykke Fc C
Ølstykke FC C
DMI 1 C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
DMI 2 C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Hellas Drenge C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Greve Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hareskov IF A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF 1 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF 2 Hareskov IF Logo Hareskov IF
FFK C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Næstved IF 1 (2013) B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 1 (2013) B Næstved IF Logo Næstved IF
ØGIF - Rød C Øgif
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
FC Nakskov A B FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov B C FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov C B FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov D A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov E C FC Nakskov Logo FC Nakskov
FFK C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Hellas Drenge 2 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
U9 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
U9 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Karlslunde 1 B Karlslunde If
Nykøbing fc A Nykøbing Fc
Nykøbing fc blå A Nykøbing Fc
Nykøbing fc rød B Nykøbing Fc
De blå fra idestrup C B1938 Logo B1938
Frem Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Vordingborg IF blå Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF hvid Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF rød Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF orange C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U10 drenge 36 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bagsværd Boldklub B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
NAB C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Værløse BK B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse BK 3 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
B1938 B B1938
Bagsværd Boldklub 2 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NIF 1 B Næstved If
NIF 2 C Næstved If
Fuglebjerg IF C
Fuglebjerg IF 2 C Fuglebjerg If
VB B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Nfc a A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC B A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC B A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hellas B Boldklubben Hellas
ØGIF - Rød C Øgif
Bagsværd Boldklub 3 C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Nyråd IF 2 C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Langebæk alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Bagsværd Boldklub 4 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
EB Blå B Eskilstrup Boldklub
EB Hvid B Eskilstrup Boldklub
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Hareskov 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 2 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
FC Nakskov 1 B Fc Nakskov
FC Nakskov 2 C Fc Nakskov
FC Nakskov 3 C Fc Nakskov
Møns fk C Møns Fk
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Frem Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Frem Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U7-U8 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hareskov 1 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 2 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Nykøbing FC (1) C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC (3) C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC (2) C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U9-U10 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold B
DMI C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Maribo B Maribo
Maribo 2 C Maribo Boldklub
herlufholm gf 1 C Næstved
herlufholm gf 1 C Næstved
Nykøbing FC rød C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC blå C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 25 2021

Organisation
FC Nakskov
Place
Knuthenborg Safaripark
Address
Knuthenborg Allé 1
Postalcode
4930
City
Maribo
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
girafcup@fcnakskov.dk

Tournament overview