ETU Forsikring Rødekro CUP 2021

Rødekro IF afholder lørdag 11. september 2021 for 8. gang det store succesrige børnefodboldstævne ETU Forsikring Cup.

Der ventes igen i år deltagelse af over 1000 spillere i alderen 5 til 12 år.

Stævnet har ry for at være et af de bedst organiserede børnestævner i Jylland. Vi gør alt for at stævnet skal fremstå ekstraordinært, derfor kan I forvente: gode dommere, minimum 5 kampe pr. hold og fede præmier. Endvidere er alle spillere sikret en Hummel trøje til en værdi af 300 kr.

Udover selve kampene er der aktivitetsområde hvor spillerne kan hygge, forplejningszone, tombola mm.

------------

I de mindste årgange (U6, U7) spilles der ikke med resultater – alle for en pokal med hjem. Her er alle hold garanteret 5 kampe.

I U8, U9, U10, U11 og U12 drenge samt U9/U10 og U11/U12 piger spilles der om store pokaler. Der er præmier til de 3 bedst placerede hold.

I U10, U11 og U12 drenge er der niveau opdeling i forskellige rækker.

I pige rækkerne er der dobbelte årgange, U9/U10 og U11/U12.

Vi har valgt at slette årgangen U7/U8 piger, da vi ingen tilmeldinger har modtaget, og derfor gerne ville give plads til flere drengehold

-----------

Da der erfaringsmæssigt hurtigt bliver udsolgt i mange af årgangene, opfordres derfor til hurtig tilmelding.

Tilmeldingsfristen er 12. august 2021, efter "først-til-mølle"-princippet, vi forbeholder os ret til at lukke for tilmelding, når en pulje er fyldt op, derefter oprettes der ventelister.

For yderligere informationer se Facebook-gruppen ETU Forsikring Rødekro Cup 2021 hvor der løbende kommer stævnenyt.

Spørgsmål kan stilles til: Lars Buchholdt 21 38 82 64 , LBA@SPORT24.DK

Betaling ved tilmelding: reg. 7910 kto. 1619165 eller via Mobilepay 47398 (Rødekro IF Fodbold – Stævne), husk tydeligt at angive hvilket hold der betales for, gerne med angivelse af ID-nr..

NB: Ved afbud efter sidste tilmeldingsfrist 12. august 2021, refunderes deltagergebyret ikke!

Pga Covid-19 så tages der endelig beslutning om afholdelse af stævnet senest 15. august 2021, og såfremt stævnet aflyses, tilbagebetales deltagergebyret.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 / 2016 + yngre Mixed 3 vs 3 500 16 0
U7 / 2015 Mixed 3 vs 3 500 24 0
U8 / 2014 Mixed 5 vs 5 600 22 0
U9 / 2013 Male 5 vs 5 600 42 1
U10 /2012 C-Rækken Male 5 vs 5 600 15 0
U10 / 2012 A/B rækken Male A/B 5 vs 5 600 15 1
U11 / 2011 A rækken Male A 8 vs 8 700 6 0
U11 / 2011 B/C rækken Male B/C 8 vs 8 700 25 2
U12 / 2010 B/C rækken Male B/C 8 vs 8 700 9 1
U9/U10 Piger Female 5 vs 5 600 21 0
U11/U12 Piger Female 8 vs 8 700 23 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 / 2016 + yngre 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hellevad IF 1 C Hellevad If
Hellevad IF 2 C Hellevad If
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HFK 1 U6 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 U6 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
AaBK 3 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U7 / 2015 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hellevad IF Hellevad If
VBIF U7 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 3 C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Aabk 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hfk 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Tinglev if 1 C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Tinglev if 2 C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Egen C Egen
Tsif 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Tsif 2 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
AaBK 3
Bramdrupdam 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U8 / 2014 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hellevad IF Hellevad If
Hjordkær C Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Tinglev if C Tinglev IF Logo Tinglev IF
AaBK 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Lundtoft if C Lundtoft If
Vonsild FK 1 Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 Vonsild Fodbold Klub
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub
HFK 3 B Haderslev Fodboldklub
HFK 4 B Haderslev Fodboldklub
Gauerslund IF 1 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Ribe Bk B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U9 / 2013 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro if 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Aabk 1 A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Egen UI C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Kolding B A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vbif u9 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Haderslev fodbold klub 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev fodbold klub 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hjordkær C Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
Tinglev if C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Toftlund if (mix) C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Hatting-torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hover if A Hover if Logo Hover if
Dalby gf C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby gf 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
NBSIF Vejle
Tjæreborg if B Tjæreborg If
Bredballe IF A Bredballe If
Bredballe IF U9 B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF U9 C C Bredballe IF Logo Bredballe IF

U10 /2012 C-Rækken 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro if 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
AaBK 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
VBIF C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Skærbæk UB C Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Dalby gf 1 Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby gf 2 Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Starup 2 C Starup UIF Logo Starup UIF
Hatting-Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Broager 1 C Broager Ui
Broager 2 C Broager Ui
Hover IF C Hover if Logo Hover if
Gylling Boldklub C Gylling Boldklub

U10 / 2012 A/B rækken 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Midtals A Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Rødekro if 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Skærbæk UB B Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Dalby gf Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Kolding IF B Kolding
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Starup 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hover IF A Hover if Logo Hover if
Hover if 2 B Hover if Logo Hover if

U11 / 2011 A rækken 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF A Starup UIF Logo Starup UIF
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
EfB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Haderslev fk A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Sønderborg Boldklub A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
DGF Flensborg A Harrislee

U11 / 2011 B/C rækken 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
VBIF C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Dalby GF Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hjordkær UIF B Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
Broager ui C Broager UI Logo Broager UI
EfB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Haderslev fk 2 B Hadeslev Fk
Sønderborg Boldklub B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Ensted if
Seest Boldklub C

U12 / 2010 B/C rækken 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Starup 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Dybbøl Darlings B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Seest Boldklub C
Hatting / Torsted B
Gylling Boldklub C Gylling Boldklub
FEH B Haarby Bk

U7/U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9/U10 Piger 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Vejle Boldklub U10 piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lysabild C Lysabild SG Logo Lysabild SG
Egen UI C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Hellevad IF Hellevad If
Greve Fodbold U10 B Greve Fodbold U10
VBIF U9/10 piger C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
HFK Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
FC Horsens Piger U9 B FC Horsens Logo FC Horsens
Øster starup vester nebel if 1 C
Øster starup vester nebel if 2 C
Starup u9/10 piger Starup UIF Logo Starup UIF
Hover IF C Hover if Logo Hover if
SUBK B Skærbæk Ungdoms Boldklub.
Dalby GFu9 C
MG & BK 1 C Mg & Bk
MG & BK 2 C Mg & Bk

U11/U12 Piger 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro if/hellevad Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
VBIF C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Dalby C Dalby Gf
HFK Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Tjæreborg IF C Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
AaBK C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hjordkær UIF C
Ensted IF C Ensted IF Logo Ensted IF
Seest Boldklub Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Starup u11 piger B Starup UIF Logo Starup UIF
Hover IF C Hover if Logo Hover if
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
MG&BK Middelfart A
Gylling Boldklub C Gylling Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 11
Last signup
Thursday, August 12, 2021

Organisation
Rødekro Idrætsforening
Place
Fladhøj Idrætscenter
Address
Skovbrynet 10
Postalcode
6230
City
Rødekro
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
LBA@SPORT24.DK
ETU Forsikring Rødekro CUP 2021 map

Tournament overview