BBB Pokalcup 2021

BBB Pokalcup 2021 ..

Stævnet hvor der er pokaler til alle, stor pokal til vindere i U7 og U8 rækkerne, slikposer til alle deltager og dommere til alle kampe.

Vi glæder os til at byde velkommen til et stævne som kun er for de yngste årgange og som skal være præget af masser af højt humør!

Vi får i løbet af dagen besøg af Slikræven som skal uddele præmier, men også er klar på 1 selfie eller 2.

U5-6

Der spilles 3-mand, alle spillere får en pokal og slikpose som overrækkes af Slikræven.

Alle hold er spiller min. 4 kampe á 8 minutter

U7

Der spilles 3-mands i indledende puljer á 4 hold

alle hold går videre til niveau inddelte finalepuljer, afgjort af deres placering i den indledende pulje

Alle hold spiller min. 5 kampe á 10 minutter

Alle spillere får pokal og slikpose overrakt af Slikræven.

Stor pokal til vindere

U8

Der spilles indledende puljer á 4 hold i hhv. A+B og C-rækker

Alle hold går videre til niveau inddelte finalepuljer, afgjort af deres placering i den indledende pulje

Alle hold spiller min. 6 kampe á 2x8 minutter

...

...

Tilmelding er gældende når betaling er modtaget, ved aflysning pga. corona vil der indtil d.15. maj være fuld refusion.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5+6 Mixed 6 300 Lørdag morgen 19 0
U7 Mixed 6 400 Lørdag formiddag+middag 21 0
U8 A+B Mixed A+B 8 500 Lørdag formiddag+middag 11 0
U8 C Mixed C 8 500 Lørdag formiddag+middag 9 0

Signetud teams

U5+6 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
B1913 U5 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Bogense 1 Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Bbb u5 hold 1 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Odense Boldklub U5 2 C
OB Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby Boldklub U5-6 Hold 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Boldklub U5-6 Hold 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Boldklub Hold 3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum if 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Bbb u5 hold 2 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bogense 2 Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Bbb u6 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Odense Boldklub U5 1 C

U7 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag+middag

Teamname LVL Logo Club
Kb1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kb2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
SFB 1 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 3 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
ØB 2 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
TPI 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
ØB 3 A Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
BBB U7 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB U7 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB U7 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB U7 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
TPI 1 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Brylle/Verninge C Verninge IF Logo Verninge IF
ØB 1 B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Haarby 1 C Haarby
Haarby 2 C Haarby
Næsby 1 B

U8 A+B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag+middag

Teamname LVL Logo Club
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Kolding B A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Årslev Boldklub U8 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1913 U8 A A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Langeskov IF A Langeskov

U8 C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag+middag

Teamname LVL Logo Club
BBB 1 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bbb 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OKS 3 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BBBs seje piger C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
TPI C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
OKS 4 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Stjernen C Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
B1913 U8 C C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 12
Last signup
Saturday, May 22, 2021

Organisation
Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Place
Bellinge stadion
Address
Brændekildevej 30
Postalcode
5250
City
Odense SV
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
pktjul@gmail.com
BBB Pokalcup 2021 map

Tournament overview