RADIOMETER CUP

RADIOMETER CUP

Brønshøj Boldklub afholder igen i år Stævne i efterårs ferien for alle aldre og for både piger og drenge.

Vi glæder os til at tage i mod jer igen i år, hvor vi forhåbentlig ikke bliver forstyrret af corona situationen og får afviklet stævnet på optimal vis

Se invitationen for mere info.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Male A,B,C 3 300,- Lørdag 16/10 formiddag 37 0
U8 Male A,B,C 5 400,- Lørdag 16/10 formiddag 24 0
U9 Male A,B,C 5 400,- Lørdag 16/10 formiddag 39 0
U10 Male A,B,C 5 400,- Lørdag 16/10 formiddag 21 0
U11 Male A,B,C 8 500,- Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag 5 0
U12 Male A,B,C 8 500,- Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag 6 0
U13 Male A,B,C 8 500,- Lørdag 23/10 10.00-14.00 19 0
U14 Male A,B,C 11 650,- Lørdag 23/10 10.00-14.00 7 0
U15 Male A,B,C 11 650,- Lørdag 23/10 10.00-14.00 3 0
U17 Male A,B,C 11 650,- Søndag 24/10 formiddag og eftermiddag 2 0
U19 Male A,B,C 11 650,- Søndag 24/10 formiddag og eftermiddag 2 0
U7 Piger Female A,B,C 3 300,- Lørdag 16/10 formiddag 0 0
U8 Piger Female A,B,C 5 400,- Lørdag 16/10 formiddag 1 0
U9 Piger Female A,B,C 5 400,- Lørdag 16/10 formiddag 4 0
U10 Piger Female A,B,C 5 400,- Lørdag 16/10 formiddag 8 0
U11 Piger Female A,B,C 8 500,- Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag 1 0
U12 Piger Female A,B,C 8 500,- Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag 3 0
U13 Piger Female A,B,C 8 500,- Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag 0 0

Signetud teams

U7 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Rosenhøj BK B Hvidovre
Rosenhøj BK B Rosenhøj Bk
KBQ3 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ3 2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q1 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q1 2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
NIF C Næstved IF Logo Næstved IF
Brønshøj B Brønshøj Boldklub
Brønshøj B Brønshøj Boldklub
Brønshøj B Brønshøj Boldklub
Brønshøj B Brønshøj Boldklub
Brønshøj B Brønshøj Boldklub
Brønshøj B Brønshøj Boldklub
Brønshøj 2 C Brønshøj Boldklub
Orient 1 A Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
VBA C Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 3 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
NIF 2 C Næstved IF Logo Næstved IF
B93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1908 C B1908
Smørum 1 B
Smørum 2 B
Smørum 3 C
Allerød FK C C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U8 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold hold blå 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold hold blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brønshøj C Brønshøj Boldklub
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Brønshøj 1 B Brønshøj Boldklub
FC Holte - U8 B FC Holte Logo FC Holte
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Greve fodbold hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Kastrup BK B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FC Holte U8 B FC Holte Logo FC Holte
Hareskov IF C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Ab Tårnby 1 A Kastrup
Ab Tårnby 2 C
Glostrup FK 1 A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup FK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup FK 3 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Greve fodbold hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Kjøbenhavns boldklub - KB løverne A
Frederiksberg Boldklub A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Monkeys A

U9 36 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB - Modige Løver A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB - Sultne Løver B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB - Løver på Lur C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj BK 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj BK 3 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Herfølge bk A
Herfølge bk C
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Blå A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Grøn C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
LSF A A Lsf
LSF B B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Islev BK A Rødovre
Nivå-Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Nivå-Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Karlslunde 1 C Karlslunde If
Karlslunde 2 B Karlslunde If
Brønshøj C Brønshøj Boldklub
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Skjold Hvid A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Blå C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Virum Sorgenfri Boldklub B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Regnorm fc A
Skjold Grøn B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B1903 - Løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - Geparderne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - Tigerne C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U10 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 4 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Nødebo U10 C Nødebo If
SGIF B B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF C C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Lynge Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Greve Fodbold A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BK Avarta B Bk Avarta
Greve Pigerne 2
Næstved IF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 4 C Næstved IF Logo Næstved IF

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Solrød FC B Solrød Strand
Greve Fodbold B
Bk Rødovre B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Boldklubben Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub 1 A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub 2 C Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
B93 A
B93 A
Herstedøster IC B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC

U13 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 23/10 10.00-14.00

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub 1 A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub 2 B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Hekla B København S
Glostrup FK A
Sundby Boldklub A
Sundby Boldklub B
BKC B Bosnisk Kulturcentar
Gladsaxe-Hero A
Ølstykke FC A
Ølstykke FC 2 B
Ølstykke FC 3 C
Fc Rosengård 09z A
Fc Rosengård 09z B
Ølstykke FC 2 B
AB Tårnby A Ab Tårnby

U14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 23/10 10.00-14.00

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub 1 A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub 2 B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
FC Rudersdal A Birkerød
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Herfølge BK A
Køge BK (Mesterrække) A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 23/10 10.00-14.00

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub 1 A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub 2 B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Vanløse IF U15-A A Vanløse IF Logo Vanløse IF

U17 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 24/10 formiddag og eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub 1 A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub 2 Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub

U19 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 24/10 formiddag og eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Afk A Allerød

U9 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby C
RB1906 piger B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Bagsværd boldklub u9 piger C Bagsværd Boldklub
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF

U10 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16/10 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve Pigerne B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Slagslunde-Ganløse IF B
Hekla B Hekla Boldklub
Hårlev BK C Hårlev Bk
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Lyngby BK 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby BK 2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF

U12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Virum Sorgenfri B
Hareskov IF A Hareskov IF Logo Hareskov IF

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17/10 formiddag og eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - October 24 2021
Last signup
Friday, October 1, 2021

Organisation
Brønshøj Boldklub
Place
Tingbjerg Idrætspark
Address
Ruten 2
Postalcode
2700
City
Brønshøj
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
bronshojboldklubungdom@gmail.com
RADIOMETER CUP map

Tournament overview