Harte Outdoor cup 2021

Harte Outdoor cup 2021

Harte Outdoor Cup værdier - Sportslig kvalitet - Præcision - overholdelse af tidsplan - Første kamp tidligst kl. 09.00 lørdage og søndage. - Medaljer og sponsorgave til samtlige spillere i alle børnerækker - Fair-play i god sportslig atmosfære med respekt for frivillige dommere - Lige børn leger bedst - tilmeld i rette niveau (B/C) -U6 og U7 hold er 3 spillere på banen og max 2 udskiftere, ingen niveaudeling. -Vi spiller efter DBU's regelsæt. - Medaljer og pokaler til alle i U6 og U7.

Drenge U8 B og U8 C, U9 B og U9 C,  U10 B og U 10 C række. 5 mands.

Piger U11+u13- 8 mands.

Medaljer  til samtlige spillere i U8, U9, U10 og U11 - Der er præmier til hold i finaler. - Vi forbeholder os retten til at slå rækkerne (B/C) sammen samt ændre spilledage efter tilmelding

Oldboys- fredag aften 7 mands

Oldgirls- fredag aften 7 mands

Derudover vil hvert hold få et diplom med deres holdbillede. Gratis frugt/kaffe/saftevand til alle spillere.

Sponsorer:

Vica

Sparekassen Kronjylland

PWC

Autocentralen

Frugtcompagniet

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Dame senior hyggebold Female 7 500 Fredag eftermiddag/aften 0 0
Oldboys Male B/C 7 500 Fredag eftermiddag/aften 1 0
U6 Mixed 3 300 Lørdag 1 0
U7 Mixed 3 300 Lørdag 9 0
U8 Drenge Niveau B Male B 5 350 Lørdag 5 0
U8 Drenge Niveau C Male C 5 350 Lørdag 4 0
U9 Drenge Niveau C Male C 5 350 Søndag 7 0
U10 Drenge Niveau B Male B 5 350 Lørdag 4 0
U9 Drenge Niveau B Male B 5 350 Søndag 6 0
U11 Piger Niveau B Female B 8 500 Søndag 1 0
U 10 drenge Niveau C Male C 5 350 Søndag 2 0
U11 Piger Niveau C Female C 8 500 Søndag 3 0
U 13 piger Niveau B Female B 8 500 Søndag 0 0
U 13 piger Niveau C Female c 8 500 Søndag 0 0

Signetud teams

Dame senior hyggebold 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

Oldboys 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF Kolding

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 4 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Harte G&IF Kolding
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U8 Drenge Niveau B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vonsild FK 1 B Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 B Vonsild Fodbold Klub
Nbsif 1 B Kolding

U8 Drenge Niveau C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Harte G&IF Kolding

U9 Drenge Niveau C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tjæreborg if C Tjæreborg If
Bramdrupdam 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
NBSIF Nbsif
Nbsif 2 C Vejle
EGIF U9 C C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Seest Boldklub Gul C
Seest Boldklub Sort C

U10 Drenge Niveau B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kolding IF - 2 B Kolding IF Logo Kolding IF
Kolding IF B Kolding
Harte G&IF B
VSF B B Vejen SF Logo Vejen SF

U9 Drenge Niveau B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Nbsif B Vejle
EGIF U9 B B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Fæstningsbyens Friske Fodboldspillere B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fæstningsbyens Flotte Fodboldspillere B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber

U11 Piger Niveau B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov Boldklub 1 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U 10 drenge Niveau C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF C Harte G&IF Logo Harte G&IF
VSF C C Vejen SF Logo Vejen SF

U11 Piger Niveau C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U 13 piger Niveau B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 13 piger Niveau C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - August 29

Organisation
Harte G&IF
Place
Harte Fritidscenter
Address
Stubdrupvej 44
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
hartecup@gmail.com
Harte Outdoor cup 2021 map

Tournament overview