Bælum Cup 2021

Bælum Cup 2020 - gratis bredde ungdomsstævne for piger & drenge lørdag & søndag den 1. weekend i skolernes sommerferie. Vi gentager succesen med vores gratis fodboldstævne for børn, hvor der spilles finaler i alle rækker, og der uddeles medaljer til alle deltagende børn. Der spilles efter DBU-regler. Program udsendes på mail 1 uge før stævnet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 3 0 Lørdag formiddag 11 0
U6 Male 3 0 Søndag formiddag 26 4
U7 Male 3 0 Lørdag formiddag 39 6
U8 Male 5 0 Søndag middag 20 2
U9 Male 5 0 Søndag eftermiddag 33 13
U7 Female 3 0 Søndag formiddag 11 1
U8 Female 5 0 Lørdag middag 13 0
U9 Female 5 0 Søndag middag 15 0
U10 Female 5 0 Søndag eftermiddag 8 0

Signetud teams

U5 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Gug B 2 Gug B
Gug 2016 mix C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Rosendal 1 C Ik Rosendal
Rosendal 2 C Ik Rosendal
Bælum/Solbjerg IF Bælum/solbjerg If
B 52 B 52
Terndrup IF Terndrup If

U6 20 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Arden IF 1 Arden If
Arden IF 2 Arden If
Vejgaard B 1 Vejgaard B
Vejgaard B 2 Vejgaard B
Rosendal 2 C Ik Rosendal
Rosendal 1 C Ik Rosendal
Bælum/solbjerg if 1 C Bælum/solbjerg If
Farsø Ullits IK 1 Farsø Ullits Ik
Gug B 1 Gug B
Terndrup 1 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Farsø Ullits IK 2 Farsø Ullits Ik
Sindal IF 1 Sindal If
Sindal IF 2 Sindal If
Nibe B 1 Nibe B
Nibe B 2 Nibe B
Terndrup 2 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Gug B 2 Gug B
Gug B 3 Gug B
Gug B 4 Gug B
Bælum/Solbjerg IF 2 C Bælum/solbjerg If

U7 30 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nibe B 1 Nibe B
Aars IK 1 Aars Ik
Støvring IF 1 Støvring If
Støvring IF 2 Støvring If
Støvring IF 3 Støvring If
Aars IK 2 Aars Ik
Aars IK 3 Aars Ik
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Svenstrup/Godthaab IF 1 Svenstrup/godthaab If
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Svenstrup/Godthaab IF 2 Svenstrup/godthaab If
Svenstrup/Godthaab IF 3 Svenstrup/godthaab If
Nibe B 2 Nibe B
B 52 1 B 52
B 52 2 B 52
Hadsund B 1 Hadsund B
SSB U7 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Skørping IF 1 Skørping If
Hadsund B 2 Hadsund B
Terndrup Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Støvring 4 Sif 4
Sindal IF 2 Sindal If
Vejgaard B 3 B Vejgaard B
Ommersyssel IF 1 B Ommersyssel If
Ommersyssel IF 2 Ommersyssel If
Sindal IF 1 Sindal If
Vejgaard B 1 B Vejgaard B
Vejgaard B 2 B Vejgaard B
Kongerslev IF B Kongerslev If

U8 14 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Jarl Arden IF 2 Jarl Arden If
Aalborg Freja 1 Aalborg Freja
VB1 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
VB2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
IF Jarl Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Aalborg Freja 2 Aalborg Freja
Gug B 2 B Gug B
Gug B 1 A Gug B
Svenstrup/Godthaab IF 1 A Svenstrup/godthaab If
Rosendal IK Rosendal Ik
RKG Klarup 2 C Rkg Klarup
Terndrup/Bælum 2 C Terndrup/bælum
RKG Klarup 1 B Rkg Klarup
Terndrup/Bælum 1 B Terndrup/bælum

U9 16 confirmend signups, 13 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF Støvring If
Hadsund B C Hadsund B
Hobro IK 1 A Hobro Ik
Hobro IK 2 Hobro Ik
Aalborg Freja 1 B Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 C Aalborg Freja
Gug B 1 A Gug B
Gug B 3 C Gug B
Ssb 1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Gug B 2 B Gug B
Terndrup/Bælum 1 Terndrup/bælum
Terndrup/Bælum 2 Terndrup/bælum
Ssb 2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
LKB Gistrup Lkb Gistrup
Vejgaard B 1 A Vejgaard B
Vejgaard B 2 B Vejgaard B

U7 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Langholt LSK B Langholt Lsk
Skørping IF Skørping If
Vejgaard B 1 A Vejgaard B
Vejgaard B 2 Vejgaard B
Støvring IF 1 Støvring If
Støvring IF 2 Støvring If
Støvring IF 3 Støvring If
Gug B 1 Gug B
Gug B 2 Gug B
Gug B 3 Gug B

U8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Jarl Arden IF Jarl Arden If
Hadsund B Hadsund B
Langholt LSK B Langholt Lsk
Terndrup/Bælum A Terndrup/bælum
Aalborg kfum piger 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Skørping IF Skørping If
Terndup/Bælum 2 A Terndrup/bælum
Aalborg kfum piger 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Rosendal IK 1 B Rosendal Ik
Gug B Gug B
Rosendal IK 2 B Rosendal Ik

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund B Hadsund B
Langholt LSK B Langholt Lsk
Terndrup/Bælum A Terndrup/bælum
RKG piger C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
VB team 1 A Vejgaard Boldspilklub
VB team 2 B Vejgaard Boldspilklub
AAIF B Aabybro IF Logo Aabybro IF
VFB Piger C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Jarl Arden IF Jarl Arden If
Skalborg SK Skalborg Sk
RKG B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Nørresundby fb 2 B Nørresundby Fb
Nørresundby fb 1 B Nørresundby Fb
Terndrup IF C Terndrup If
Aalborg Freja B Aalborg Freja
RKG piger C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
26. - June 27
Last signup
Friday, June 11, 2021

Organisation
Bælum Solbjerg IF
Place
Bælum Stadion
Address
Skolevej 1
Postalcode
9574
City
Bælum
Sport
Soccer
Type
Outdoor cup

Organisermail
info@baelumsmeden.dk
Bælum Cup 2021 map

Tournament overview