BNS CUP 2021

BNS CUP 2021
Finter, fight og fairplay for U6 - U13 spillere

Igen i år arrangerer BNS fodbold i samarbejde med Broager Sparekasse BNS CUP, som er et børne- og ungdomsfodboldstævne. Stævnet afvikles på BNS’s baner i Vester Sottrup. Stævnet i år afholdes:

LØRDAG D. 14. AUGUST 2021

Stævnet begynder klokken 09:00. Kampprogram kan hentes på www.BNS-fodbold.dk fra primo august.

TILMELDING
Du kan allerede nu tilmelde dit hold til BNS CUP 2021 via www.bns-fodbold.dk/bnscup alternativt via mail til BNSCUP@gmail.com eller via staevner.dk

BETALING
Ved tilmelding bedes tilmeldingsgebyret indsættes på kontonummer: 9797 - 0000898899, sammen med klubnavn og årgang.

TILMELDINGSGEBYR (pr. hold)
Drenge
U6 og U7 (drenge eller mix)                                    300 kr.
U8, U9 og U10 (U10 er delt op i B- og C-række)*    350 kr.
U11, U12 og U13 (delt op i B- og C-række)*            400 kr.

*A-række hold som gerne vil deltage opfordres til at tilmelde sig til en årgang højere i B-rækken.

Piger
U8, U9 og U10           350 kr.
U11, U12 og U13       400 kr.

HOLDSTØRRELSER
U6 (2016), U7 (2015) og U8 Piger (2014) 3-mands (maks. 5 spillere)
U8 Drenge (2014), U9 (2013), U10 (2012) og U11 Piger (2011) 5-mands (maks. 8 spillere)
U11 Drenge (2011), U12 (2010) og U13 (2009) 8-mands (maks. 11 spillere)
Bemærk at U8 Piger spiller 3-mands og U11 Piger spiller 5-mands.

POKALER
Der er flotte pokaler til alle spillere i U6-U10 rækkerne. I U11-U13 rækkerne er der pokaler til nummer 1-3 i hver række.

Vi forbeholder os retten til at aflyse eller sammenlægge en årgang med en anden, hvis der ikke er hold nok til at garantere 3 kampe pr. hold. Vi tilstræber 4-5 kampe pr hold.
Ved aflysning refunderes deltagergebyr naturligvis.

På gensyn til en hyggelig fodbolddag, afviklet i god sportslig ånd

Velkommen til BNS CUP 2021

Fodboldklubben BNS

Se evt mere på www.bns-fodbold.dk/bnscup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 Drenge B (Årgang 2009) Male 11 400 2 0
U10 Drenge C (Årgang 2012) Male 8 350 9 0
U10 Piger (Årgang 2012) Female 8 350 1 0
U11 Drenge B (Årgang 2011) Male 11 400 7 0
U11 Drenge C (Årgang 2011) Male 11 400 1 0
U11 Piger (Årgang 2011) Female 8 400 2 0
U12 Drenge B (Årgang 2010) Male 11 400 1 0
U9 Piger (Årgang 2013) Female 8 350 0 0
U12 Piger (Årgang 2010) Female 11 400 1 0
U9 Drenge (Årgang 2013) Male 8 350 7 0
U13 Drenge C (Årgang 2009) Male 11 400 0 0
U13 Piger (Årgang 2009) Female 11 400 1 0
U6 Mix (Årgang 2016) Mixed 5 300 0 0
U7 Mix (Årgang 2015) Mixed 5 300 1 0
U8 Drenge (Årgang 2014) Male 8 350 4 0
U8 Piger (Årgang 2014) Female 5 350 1 0
U12 Drenge C (Årgang 2010) Male 11 400 0 0
U10 Drenge B (Årgang 2012) Male 8 350 8 0

Signetud teams

U13 Drenge B (Årgang 2009) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Vojens BI 1

U10 Drenge C (Årgang 2012) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Broager UI C Broager
Fredericia KFUM LØVER C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Midtals 2 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
AaBK 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U10 Piger (Årgang 2012) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lysabild C

U11 Drenge B (Årgang 2011) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Boldklub 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SfB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
„HKUF“ Harreslev Kobbermølle UF B „hkuf“ Harreslev Kobbermølle Uf
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Efb B B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Midtals B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U11 Drenge C (Årgang 2011) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Boldklub 2 C Sønderborg Boldklub

U11 Piger (Årgang 2011) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U12 Drenge B (Årgang 2010) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U9 Piger (Årgang 2013) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger (Årgang 2010) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PowerPuff Pigerne B Broager UI Logo Broager UI

U9 Drenge (Årgang 2013) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dream Team SB2013 Sønderborg Boldklub
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Lysabild C
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Egen C Egen

U13 Drenge C (Årgang 2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger (Årgang 2009) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U6 Mix (Årgang 2016) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Mix (Årgang 2015) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egen C Egen Ui

U8 Drenge (Årgang 2014) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
BNS B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Midtals C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U8 Piger (Årgang 2014) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vojens BI 1 C

U12 Drenge C (Årgang 2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge B (Årgang 2012) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
„HKUF“ Harreslev Kobbermølle UF B „hkuf“ Harreslev Kobbermølle Uf
Broager UI B Broager
Midtals 1 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 14
Last signup
Sunday, August 1, 2021

Organisation
Fodboldklubben BNS
Place
Banerne ved Nydamskolen i Vester Sottrup
Address
Skolevej 21, Vester Sottrup
Postalcode
6400
City
Sønderborg
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
bnscup@gmail.com
BNS CUP 2021 map

Tournament overview