ØB Sommerstævne - Ungdom 2021

Kom og deltage i ØB's Sommerstævne 2021, hvor vi afholder U6 - U7 - U8 - U9 - U12 - U 13 & U14 stævne på B/C niveau. Alle hold er garanteret 3-5 kampe, inkl. placeringskamp. Dette er en mulighed for at afprøve niveau efter DBUFyns automatiske oprykning som gælder fra 1. august.

Vi opfordrer til kun at deltage med maks 2 hold pr. klub i 8 holds puljerne, samt 1 hold pr. klub i 4 holds puljerne.

U6 (2016) spilles der 3v3 med 1x10 min. pr. kamp - max 8 hold

U7 (2015) spilles der 3v3 med 1x10 min. pr. kamp - max 8 hold

U8 (2014) spilles der 5v5 med 1x15 min pr. kamp - max 8 hold

U9 (2013) spilles der 5v5 med 1x15 min. pr. kamp - max 8 hold
U12 (2010) spilles der 8v8 med 2x10 min. pr. kamp - max 4 hold
U13 (2009) spilles der 8v8 med 2x10 min. pr. kamp - max 4 hold

U14 (2008) spilles der 11v11 med 2x15 min. pr. kamp med offside regel - max 4 hold

Der stilles med sorte dommere til alle kampene.

Hele stævnet afvikles på en dag, nemlig søndag den 8. august 2021 mellem kl. 10.00 - 18.00

Der vil være medaljer & sodavand til alle der deltager i stævnet på holdet.

Ligeledes vil der være en pokal til det vindende hold.

Medalje overrækkelse for alle holdene vil ske umiddelbart efter sidste placeringskamp i turneringen.

Max antal deltagere pr. hold :

U6 = 5 spillere født i 2016 eller yngre

U7 = 5 spillere født i 2015 eller yngre

U8 = 8 spillere født i 2014 eller yngre

U9 = 8 spillere født i 2013 eller yngre
U12 = 11 spillere født i 2010 eller yngre
U13 = 11 spillere født i 2009 eller yngre

U14 = 14 spillere født i 2008 eller yngre

Der kan benyttes op til 1 kvartalsspiller i 5-mands rækkerne, samt 2 kvartalsspillere i 8-mands rækkerne. Dokumentation skal forevises på forlangende, og stævneinformationen skal have besked inden stævnestart.

Der vil være åben for salg af drikkelse og mad i forbindelse med stævnet.

Tilmelding foregår via denne side, og indbetaling skal ske på Mobilepay til:

913579

Når betalingen er registreret på Mobilepay, bliver jeres deltagelse bekræftet på deltagerlisten. Husk at skrive i kommentarfeltet, hvilket hold og række(r) i tilmelder jer til.

Skal du bruge en kvittering til afregning med din klub, klarer vi det på dagen.

Med Venlig Hilsen

Flemming Rosenlyst
Ungdomsformand & Stævneansvarlig


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - 2016 Mixed B/C 5 300 Søndag Formiddag 2 0
U7 - 2015 Mixed B/C 5 300 Søndag Middag/Eftermiddag 6 0
U8 - 2014 Mixed B/C 8 400 Søndag Formiddag 5 0
U9 - 2013 Mixed B/C 8 400 Søndag Middag/Eftermiddag 4 0
U12 - 2010 Mixed B/C 11 500 Søndag Middag 5 0

Signetud teams

U6 - 2016 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Ebberup IF 1 B Ebberup IF Logo Ebberup IF

U7 - 2015 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Marienlyst 3 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum if 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U8 - 2014 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
B Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
ØB 2 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Vejle boldklub u9 piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U9 - 2013 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB 2 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Vejle boldklub u10 piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
KUFI C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

U12 - 2010 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club
Øb C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Tåsinge fb C Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
B1913 C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Rudkøbing Boldklub C Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
S.f.b. B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U13 - 2009 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag

Teamname LVL Logo Club
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub

U14 - 2008 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 8
Last signup
Thursday, July 29, 2021

Organisation
Østre Boldklub
Place
ØB's Anlæg
Address
Arkonavej 10B
Postalcode
5000
City
Odense C
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
flemmingrosenlyst@gmail.com
ØB Sommerstævne - Ungdom 2021 map

Tournament overview