BIF CUP/DBU 3-bold Tour 2021

BIF CUP/DBU 3-bold Tour 2021

Brædstrup IF er værtsklub for

DBU 3-bold Tour

Søndag den 5. september 2021

DBU 3-bold Tour er stævnet med

• Masser af spændende fodbold for børnehold fra U6-U10

• Få børn på en lille bane med bander som sikre fokus på fodbolden

• Enkle regler og fokus på boldglæde frem for resultater

• Medalje til alle spillere

• Hurtig afvikling (ca. 2 timer)

• Masser af aktiviteter uden for banerne for hele familien

  • Hoppeborge
  • Klatrevæg
  • Fodboldtrampoliner
  • Fartmåler
  • Boder med mad og drikke til hele familien

DBU 3-bold Tour er for hele familien, så fyld

bilen og tag af sted sammen med holdet

Fakta om stævnet:

Der spilles 3 mod 3 på 13 små baner med hårde bander

Hver kamp varer 8 minutter

Vi tæller ikke mål!

Vi kårer ingen mestre - alle deltagere er vindere

Der er ingen niveaudeling

Alle får medaljer

Hvert hold består af 3 spillere + evt. en udskifter

Der er både pigehold og drengehold i alderen 6-9 år

Deltagergebyr: 200,- pr. hold opkræves via DBU's månedsopkrævning til klubben.

Tilmelding her på siden, via KlubOffice eller på e-mail: jewu@dbujylland.dk

(Alle tilmeldinger her på siden videresendes til DBU som er administrator af stævnet)

Her på siden samler og opdatere vi løbende alle tilmeldte hold.

Sidste frist for tilmelding er den 29. august 2021.

Se meget mere om DBU 3-bold Tour på www.dbujylland.dk/3boldtour

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Piger (2010) Female 3 200 1 0
U11 Piger (2011) Female 3 200 4 0
U10 Piger (2012) Female 3 200 2 0
U9 Piger (2013) Female 3 200 6 0
U6 Drenge (2016) Male 3 200 19 0
U8 Piger (2014) Female 3 200 9 0
U7 Piger (2015) Female 3 200 12 0
U6 Piger (2016) Female 3 200 2 0
U10 Drenge (2012) Male 3 200 4 0
U9 Drenge (2013) Male 3 200 15 0
U8 Drenge (2014) Male 3 200 4 0
U7 Drenge (2015) Male 3 200 38 1

Signetud teams

U12 Piger (2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger (2011) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aabyhøj IF Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Lund if 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund if 2 Lund IF Logo Lund IF
Lund if 3 Lund IF Logo Lund IF

U10 Piger (2012) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub U10 piger C Vejle Boldklub
Vejle Boldklub U10 piger 1 C Vejle Boldklub

U9 Piger (2013) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub U9 piger C Vejle Boldklub
Vejle Boldklub U9 piger 1 C Vejle Boldklub
Ikast FC Ikast FC Logo Ikast FC
Aabyhøj IF 3 Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøj IF 1 Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøj IF 2 Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U6 Drenge (2016) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
BMI 3 Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hammel GF Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Auning IF Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
BMI 1 Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI 2 Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Solbjerg IF 2 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg IF 1 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Lund IF 1 Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 Lund IF Logo Lund IF

U8 Piger (2014) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry 1 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold
ASA Aarhus ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Stavtrup piger 1 C Stavtrup If
Stavtrup piger 2 C Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub (2) B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U7 Piger (2015) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASA Aarhus 1 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Brabrand IF Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
ASA Aarhus 2 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Vejle B 1 Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle B 2 Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brædstrup if 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
Brædstrup if 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens

U6 Piger (2016) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASA Aarhus 2 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA Aarhus 1 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus

U10 Drenge (2012) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 3 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Østbirk IF Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U9 Drenge (2013) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bording IF 1 Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 Bording IF Logo Bording IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Nim IF Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
TRIF 1 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRIF 2 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Østbirk IF Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Brabrand IF 2 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 3 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand IF 4 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brædstrup if 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brabrand IF 1 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
SS Skjold C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Brædstrup if 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup if 3 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U8 Drenge (2014) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariehøj 2 Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Mariehøj 1 Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Mariehøj 3 Mariehøj IF Logo Mariehøj IF

U7 Drenge (2015) 37 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 2 Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 3 Lund IF Logo Lund IF
Auning IF Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Nim IF Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Lund IF 1 Lund IF Logo Lund IF
Bramdrupdam GIF Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Gedved IF Gedved IF Logo Gedved IF
Kolt/Hasselager IF 1 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Kolt/Hasselager IF 2 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Uldum IF Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub
TMG 1 Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 2 Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 3 Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Voerladegaad IF Voerladegård IF Logo Voerladegård IF
Aabyhøj IF 1 Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Skanderborg 5 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
IF Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Aabyhøj IF 2 Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Skanderborg 1 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Horsens 4 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Skanderborg 3 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 4 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
IF Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Østbirk IF Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
ØBG Buskelund 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Stilling IF 1 Stilling IF Logo Stilling IF
Stilling IF 2 Stilling IF Logo Stilling IF
Viby IF Viby IF Logo Viby IF
HEI1 Hei
HEI2 Hei

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 5

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup IF - Brædstrup Stadion
Address
Skovvejen 26
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
bifcup@gmail.com
BIF CUP/DBU 3-bold Tour 2021 map

Tournament overview