LSF - Sydbank Pokal Cup november 2021

LSF afholder SYDBANK Pokal Cup Indendørs stævne for de yngste. U6 til U10.

Drenge U6 og U7 hvor der spilles på niveau B/C/D.
Drenge U8, U9 og U10 er målrettet niveau C/D spillere.
Piger U7, U8, U9 og U10 niveau B/C.

HUSK at oplyse niveau ved tilmelding.

Påsatte dommere til alle kampene.

U6 og U7: 3 mands på halv bane. Max 5 spillere pr. hold og målmanden må IKKE tage med hænder.

U8, U9 og U10: 5 mands på hel bane. Max 8 spillere pr. hold.

Der spilles uden resultatnotering og slutspil.

Der spilles efter SBU´s regler.

POKALER TIL ALLE OG PRÆMIEOVERRÆKKELSE MED KONFETTI.

Kampene afvikles i Ledøje Smørum idrætscenter. Flodvej 62, 2765 Smørum.

Sidste tilmelding er 7 november - 2021

Dato:
Lørdag d. 27 november - 2021

Pris:
U6/U7 = 350,-
U8/U9/U10 = 400,-

Tilmelding:
Via Staevner.dk

Betaling skal ske til: Sydbank på konto
6814 1102589.

Husk at oplyse Klub, Årgang, og hold navn på indbetalingen.

Tilmeldingen er først gældende ved betaling af deltagergebyr.

Spørgsmål vedr. stævnet: staevne@lsf.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - piger Female B-C 5 350 5 0
U8 - piger Female B-C 8 400 6 0
U6 - drenge Male B-C-D 5 350 20 0
U7 - drenge Male B-C-D 5 350 47 0
U8 - drenge Male C-D 8 400 7 0
U9 - piger Female B-C 8 400 10 0
U9 - drenge Male C-D 8 400 7 0
U10 - drenge Male C-D 8 400 12 0
U10 - Piger Female B-C 8 400 2 0

Signetud teams

U7 - piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hareskov IF 1 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF 2 C Hareskov IF Logo Hareskov IF

U8 - piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Lejre C FC Lejre Logo FC Lejre
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Allerød fodbold klub B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
LSF U8P 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U6 - drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF 2 B
FB 2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Bramsnæs FB C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
VBA A A Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Ishøj IF B ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Bramsnæs FB C Kirke Hyllinge
Bramsnæs FB C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Kirke Værløse IF C Kirke Værløse If
Kirke Værløse IF C Kirke Værløse If
LSF 3 B
LSF 4 C
LSF 5 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BFC Lundegården årgang 2016 Bfc Lundegården
BFC Lundegården årgang 2016 Bfc Lundegården
LSF 1 B
Brønshøj B Brønshøj Boldklub
FB 2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U7 - drenge 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve drengene A
Bramsnæs FB 2 B Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Orient 1 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 C
Orient 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Hekla 1 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 3 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B1903 Sort A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Rød B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Hvid C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Bramsnæs FB B
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Hareskov IF 4 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Smørum 1 B Smørum
Smørum 2 B Smørum
Smørum 3 C Smørum
BK Union U7, B B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
BK Union U7, C C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Hareskov IF 2 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF 3 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Rosenhøj BK B Rosenhøj Bk
Rosenhøj BK 2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Allerød FK Blå A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK Hvid B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK Guld C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hareskov IF 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Brønshøj B Brønshøj Boldklub
Hvepsene C Brønshøj Boldklub
KBQ3 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ3 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 - drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bramsnæs FB C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
LSF A
HIK Ekstra B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj BK B Hvidovre

U9 - piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Lejre B FC Lejre Logo FC Lejre
LSF piger B Lsf
Allerød B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FC Lejre 2 C FC Lejre Logo FC Lejre
Allerød X C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U9 - drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vanløse IF B
Vemmelev
LSF 1 C Lsf
LSF 2 Lsf
Farum Grøn C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Orange C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U10 - drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bagsværd Boldklub C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
BFC Lundegården RØD C
Dragør BK C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Vemmelev C
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Vestermose If C Vestermose IF Logo Vestermose IF
LSF 1 C Ledøje Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje Smørum Fodbold
B.93 2012 David C B.93 - Boldklubben Af 1893.
BFC Lundegården Grøn C

U10 - Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold B
Greve Fodbold 2 B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
November 27

Organisation
Ledøje-Smørum Fodbold
Place
Ledøje-Smørum Hallen
Address
Flodvej 62
Postalcode
2765
City
Smørum
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
staevne@lsf.dk
LSF - Sydbank Pokal Cup november 2021 map

Tournament overview