LSF - Sydbank Pokal Cup januar 2022

Kampprogram: https://www.procup.se/cup/35207.htm

LSF afholder SYDBANK Pokal Cup Indendørs stævne for de yngste. U6 til U10.

Drenge U6 og U7 hvor der spilles på niveau B/C/D.
Drenge U8, U9 og U10 er målrettet niveau C/D spillere.
Piger U7, U8, U9 og U10 niveau B/C.

HUSK at oplyse niveau ved tilmelding.

Påsatte dommere til alle kampene.

U6 og U7: 3 mands på halv bane. Max 5 spillere pr. hold og målmanden må IKKE tage med hænder.

U8, U9 og U10: 5 mands på hel bane. Max 8 spillere pr. hold.

Der spilles uden resultatnotering og slutspil.

Der spilles efter SBU´s regler.

POKALER TIL ALLE OG PRÆMIEOVERRÆKKELSE MED KONFETTI.

Kampene afvikles i Ledøje Smørum idrætscenter. Flodvej 62, 2765 Smørum.

Sidste tilmelding er 7 januar - 2022

Dato:
Søndag d. 23 januar - 2022

Pris:
U6/U7 = 350,-
U8/U9/U10 = 400,-

Tilmelding:
Via Staevner.dk

Betaling skal ske til: Sydbank på konto
6814 1102589.

Husk at oplyse Klub, Årgang, og hold navn på indbetalingen.

Tilmeldingen er først gældende ved betaling af deltagergebyr.

Spørgsmål vedr. stævnet: staevne@lsf.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - piger Female B-C 5 350 6 0
U8 - piger Female B-C 8 400 8 0
U6 - drenge Male B-C-D 5 350 19 2
U7 - drenge Male B-C-D 5 350 28 9
U8 - drenge Male C-D 8 400 11 0
U9 - piger Female B-C 8 400 10 3
U9 - drenge Male C-D 8 400 11 2
U10 - drenge Male C-D 8 400 9 0
U10 - Piger Female B-C 8 400 11 3

Signetud teams

U7 - piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GREVE PIGERNE B

U8 - piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF U8P 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Allerød fodbold klub B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Virum Sorgenfri Boldklub C
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Kb hvid C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U6 - drenge 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Brønshøj B Brønshøj Boldklub
FB 2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Pioneren 1 B Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Vestia 1 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
KB Q1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q1-2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Brøndbyernes IF 1 B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndbyernes IF 2 C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
LSF 4 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 5 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U7 - drenge 18 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Brønshøj Boldklub
Hvepsene C Brønshøj Boldklub
Haslev 1 B Haslev
Haslev 2 C Haslev
Slagslunde-Ganløse 1 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Slagslunde-Ganløse 2 C Sgif Slagslunde-Ganløse Idrætsforening
BK Union, B B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
BK Union, C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Pioneren B B Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Pioneren C C Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Smørum 1 B Smørum
Smørum 2 B Smørum
Smørum 3 C Smørum
Smørum 2 B Smørum
Smørum 1 B Smørum
Hakoah C JIF HAKOAH Logo JIF HAKOAH
KBQ3 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ3 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 - drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille GSIF U8 C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Gundsølille GSIF U8 Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Blistrup SI C
JIF Hakoah C JIF HAKOAH Logo JIF HAKOAH
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 1 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Tårnby A Kastrup
Tårnby 1 B Tårnby

U9 - piger 7 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bagsværd Boldklub 1 Bagsværd Boldklub
Bagsværd Boldklub 2 Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
DB Piger U9 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
LSF piger B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Allerød 1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Måløv BK Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U9 - drenge 7 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herlev IF 1 C Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 2 C Herlev IF Logo Herlev IF
SGIF Real C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF United C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
BFC Lundegården C
Lsf 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lsf 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U10 - drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B.93 2012 David C Kbh Ø
BFC Lundegården RØD C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BFC Lundegården Grøn C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Jyllinge1 C Jyllinge
Jyllinge2 C Jyllinge
LSF 1 C Ledøje Smørum Fodbood
LSF 2 C Ledøje Smørum Fodbood

U10 - Piger 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FIX Piger U10 B Fix Boldklub
Allerød FK U10 C
Ramløse If B Helsinge
Faxe F.B C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
LSF U10 piger B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 23
Last signup
Friday, January 7, 2022

Organisation
Ledøje-Smørum Fodbold
Place
Ledøje-Smørum Hallen
Address
Flodvej 62
Postalcode
2765
City
Smørum
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
staevne@lsf.dk
LSF - Sydbank Pokal Cup januar 2022 map

Tournament overview