Brøndby Mini Cup 12.September

FEDE DELTAGER POKALER TIL ALLE !

Der vil være fokus på spilletid og korrekt matching, hvilket vi beder jer fokusere på, når I melder til, så alle får mest muligt ud af stævnet.

ALLE RÆKKER AFVIKLES I EN TURNERINGS FORM, SOM GØR AT MAN SOM MINIMUM FÅR 5 KAMPE.

Brøndbyernes IF fokuserer i børnefodbolden på glæde og spilletid og ikke resultater.

2 X 6 MINUTTER. ALLE KAMPE BLIVER FLØJTET I GANG OG AF, OVER HØJTALERE.

Det opførte hjemmehold stiller med en dommer.

U7 spiller 3-mands og må have 5 spillere med, mens øvrige rækker spiller 5-mands, og må have 8 spillere med. Der bliver spillet på henholdsvis 3-mands og 5-mands mål.

Der er som udgangspunkt plads til 36 hold i alle rækker, og der er et holdgebyr på 575kr. pr. deltagende hold. U7 spiller 3-mands med et hold gebyr på 400kr.

Er efterspørgslen stor vil rækkerne kunne udvides.

BETALINGSINFO SENDES PÅ MAIL LØBENDE I TILMELDINGSPERIODEN. BEMÆRK AT HOLDGEBYR IKKE TILBAGEBETALES VED AFBUD EFTER UDSENDELSE AF KAMPPROGRAM. TURNERINGSLEDELSEN FORBEHOLDER SIG RET TIL AT FLYTTE TILMELDTE HOLD OP ELLER NED I NIVEAU.

Vi henviser til DBU Sjællands regler for 3-mands & 5-mands fodbold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 3-mands 400 Søndag morgen 14 0
U8-A Male A 5-mands 575 Søndag morgen 1 0
U8-B Male B 5-mands 575 Søndag morgen 4 0
U8-C/D Male C/D 5-mands 575 Søndag morgen 1 0
U9-A Male A 5-mands 575 Søndag eftermiddag 1 0
U9-B Male B 5-mands 575 Søndag eftermiddag 2 0
U9-C/D Male C/D 5-mands 575 Søndag eftermiddag 6 0

Signetud teams

U7 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 4 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB 12 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 12 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Orient 1 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 C Orient

U8-A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
A.G.F. Blå A Aakanden Gf

U8-B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Skjold Birkerød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
BIF Blå B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
BIF Gul B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF

U8-C/D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Benløse IF C

U9-A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndbyernes IF A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF

U9-B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndbyernes IF B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF

U9-C/D 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndbyernes IF C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Vindinge IF C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Vindinge IF 2 Vindinge IF Logo Vindinge IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 12

Organisation
Brøndbyernes IF
Place
Brøndby Stadion
Address
Brøndby Stadion 26
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Outdoor cup

Organisermail
tobr@brondbyif.net
Brøndby Mini Cup 12.September map

Tournament overview