ELDORADO CUP 2021

Det perfekte stævne, at slutte udendørs sæsonen af på.

UDSOLGT DRENGE U8B & C, DRENGE U9C, DRENGE U10B & C, PIGE U8, U9/U10
1 plads i U9B TILBAGE.
Få pladser tilbage i U6 & U7 

Verninge IF er vært for 4. udgave af Eldorado Cup 2021 lørdag 30 Oktober.
Medaljer & præmier til alle spillere.

Der spilles i B & C rækker i pige & drenge i årgange U6-U10.
Stævnet er IKKE resultat orienteret, men favner bredden.

Holdstørrelse: 
U6 mix,U7, U7/U8 piger (3 mands) maks. 6 spillere.
U8,U9 & U10 (5 mands) maks. 8 spillere.
Pige U8 & U9/U10 (5 mands) 8 spillere.

Turneringsform:
Alle hold er garanteret min. 4 kampe.

Spilletid:
6 holds puljer (3 mands) 8 min. pr. kamp. (pulje spilles på 1 bane)
5 holds puljer (3 mands) 10 min. pr. kamp. (pulje spilles på 1 bane) 
6 holds puljer:(5 mands) 2 x 10 min. pr. kamp. (pulje spilles på 2 baner)
5 holds puljer:(5 mands) 15 min. pr. kamp. (pulje spilles på 1 bane)

Spilles efter FBU Fyns 3 & 5 mands regler.
FBU dommere i 5 mands rækker.
Frivillige dommere/ledere i VIF regi i 3 mands rækker. (husk fairplay)
Kamp program & info sendes ud 14 dage før stævne.

Betaling:
Mobilepay 30 95 85 44
Reg.nr. 5870 konto nr. 0758482405 
HUSK OPLYSE KLUB/ÅRGANG & ANTAL HOLD. 

Evt. spørgsmål:
Stævneleder 
Thomas Rasmussen
Mobil 30958544
Rasmussenth@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 mands (maks6) 300 Kl. 9.30 - 11.30 10 0
U7 Male 3 mands (maks6) 300 kl. 12.30 - 14.30 34 0
U7/U8 Piger Female 3 mands (maks6) 300 kl. 9.30 - 11.30 7 1
U8 B Male B 5 mands (maks8) 400 kl. 8.30 - 11.00 14 0
U8 C Male C 5 mands (maks8) 400 kl. 8.30 - 11.00 22 4
U8 Piger Female B/C 5 mands (maks8) 400 kl. 8.30 - 11.00 6 0
U9 B Male B 5 mands (maks8) 400 kl. 14.30 - 17.00 17 0
U9 C Male C 5 mands (maks8) 400 kl. 14.30 - 17.00 16 0
U10 B Male B 5 mands (maks8) 400 Kl. 11.30 - 14.00 11 0
U10 C Male C 5 mands (maks8) 400 Kl. 11.30 - 14.00 12 0
U9/U10 Piger Female B/C 5 mands (maks8) 400 Kl. 11.30 - 14.00 12 1

Signetud teams

U6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Kl. 9.30 - 11.30

Teamname LVL Logo Club
Verninge IF 1 Verninge IF Logo Verninge IF
Verninge IF 2 Verninge IF Logo Verninge IF
Ebberup if C Ebberup IF Logo Ebberup IF
Vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
B1913 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Langeskov 1 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Kauslunde C Kauslunde IF Logo Kauslunde IF
Allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U7 33 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 12.30 - 14.30

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Marienlyst 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 3 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Ob B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 4 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bogense 1 C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Bogense 2 C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Skårup if 2 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup if 1 C Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
FJ/Harndrup C Fjeldsted Harndrup
Dalum 3 C Dalum If
BBB 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Team højfyn 1 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Team højfyn 2 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Team højfyn 3 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Kauslunde C Kauslunde IF Logo Kauslunde IF
OKS 1 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Marienlyst 4 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Gelsted B Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Rolfsted C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Tommerup 1 C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Tommerup 2 C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub

U7/U8 Piger 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: kl. 9.30 - 11.30

Teamname LVL Logo Club
Strib IF C Strib IF Logo Strib IF
Verninge C Verninge IF Logo Verninge IF
FJ/Harndrup C Fjeldsted Harndrup
Strib 2 C Strib IF Logo Strib IF
Mg & Bk blå Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U8 B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 8.30 - 11.00

Teamname LVL Logo Club
Brylle/verninge 1 B
BBB 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Bogense 1 B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Kværndrup B Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Strib IF (1) C Strib IF Logo Strib IF
Vejle FC B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Skårup IF 1 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup IF 2 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Dalby gf 2 B Dalby Gf
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U8 C 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: kl. 8.30 - 11.00

Teamname LVL Logo Club
BBB 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bogense 2 C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Seest boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Nørre Åby idrætsklub C Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
Strib IF (2) C Strib IF Logo Strib IF
Dalby gf 1 C Dalby Gf
Brylle/Verninge 2 C Brylle/verninge
BBB 3 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Ebberup 1 C Ebberup IF Logo Ebberup IF
Ebberup 2 C Ebberup IF Logo Ebberup IF
Dalby gf 3 C Dalby Gf
Tåsinge 1 C Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Tåsinge 2 C Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Ebberup 3 C Ebberup IF Logo Ebberup IF
Skt. Klemens C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Gauerslund IF 3 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U8 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 8.30 - 11.00

Teamname LVL Logo Club
Verninge IF Verninge IF Logo Verninge IF
Dalum if B Dalum IF Logo Dalum IF
Langeskov U9 Begyndere C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Krarup Espe Fodbold Krarup Espe Fodbold
Tåsinge C Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Dalum if 2 C Odense Sv

U9 B 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 14.30 - 17.00

Teamname LVL Logo Club
Mg&bk B Middelfart G & Bk
Ebberup if B Ebberup IF Logo Ebberup IF
Nørre aaby ik B Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
BBB 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bogense B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Ob 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Årslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Kværndrup BK B Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G

U9 C 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 14.30 - 17.00

Teamname LVL Logo Club
Ebberup if C Ebberup IF Logo Ebberup IF
Glamsbjerg C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Ob 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum if 4 C Dalum IF Logo Dalum IF
Tommerup C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Stenstrup IF C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Tpi u8 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi u8 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi u8 1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1913 C B1913
Fredericia KFUM C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
SSV Højfyn C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Gelsted C Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Allesø C Odense N
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G

U10 B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Kl. 11.30 - 14.00

Teamname LVL Logo Club
kværndrup kb B Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
Bredballe B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Middelfart 1 B Mg & Bk Middelfart
Middelfart 2 B Mg & Bk Middelfart
Middelfart 3 B Mg & Bk Middelfart
Tommerup 1 B Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
B1913 B B1913
Gelsted B Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF

U10 C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Kl. 11.30 - 14.00

Teamname LVL Logo Club
Verninge if C Verninge IF Logo Verninge IF
Brylle C Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Glamsbjerg C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Årslev C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Assens fc C Assens FC Logo Assens FC
Tommerup 2 C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Strib C Strib IF Logo Strib IF
Middelfart 4 C Mg & Bk Middelfart
Allesø C Odense N

U9/U10 Piger 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Kl. 11.30 - 14.00

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Verninge IF C Verninge IF Logo Verninge IF
Lysabild B Lysabild SG Logo Lysabild SG
BBBs seje piger C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Strib IF C Strib IF Logo Strib IF
Næsby 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
October 30 2021

Organisation
Verninge IF
Place
Verninge IF
Address
Fuglekildevej 73C
Postalcode
5690
City
Tommerup
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
rasmussenth@hotmail.com
ELDORADO CUP 2021 map

Tournament overview