Brøndby Mini Cup (U8-U9)

Brøndby Mini Cup (U8-U9)

FEDE DELTAGER POKALER TIL ALLE !

Der vil være fokus på spilletid og korrekt matching, hvilket vi beder jer fokusere på, når I melder til, så alle får mest muligt ud af stævnet.

ALLE RÆKKER AFVIKLES I EN TURNERINGS FORM, SOM GØR AT MAN SOM MINIMUM FÅR 5 KAMPE.

Brøndbyernes IF fokuserer i børnefodbolden på glæde og spilletid og ikke resultater.

2 X 6 MINUTTER. ALLE KAMPE BLIVER FLØJTET I GANG OG AF, OVER HØJTALERE.

Det opførte hjemmehold stiller med en dommer.

Man spiller 5-mands, og må have 8 spillere med. Der bliver spillet 5-mands mål.

Der er som udgangspunkt plads til 12 hold pr. række, og der er et holdgebyr på 575kr. pr. deltagende hold.

BETALINGSINFO SENDES PÅ MAIL LØBENDE I TILMELDINGSPERIODEN. BEMÆRK AT HOLDGEBYR IKKE TILBAGEBETALES VED AFBUD EFTER UDSENDELSE AF KAMPPROGRAM. TURNERINGSLEDELSEN FORBEHOLDER SIG RET TIL AT FLYTTE TILMELDTE HOLD OP ELLER NED I NIVEAU.

Vi henviser til DBU Sjællands regler for 3-mands & 5-mands fodbold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8-A Male A 5-mands 575 Lørdag 19 0
U8-B Male B 5-mands 575 Lørdag 22 0
U8-C/D Male C/D 5-mands 575 Lørdag 18 2
U9-A Male A 5-mands 575 Lørdag 7 0
U9-B Male B 5-mands 575 Lørdag 15 1
U9-C/D Male C/D 5-mands 575 Lørdag 16 2

Signetud teams

U8-A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FB Frederiksberg Boldklub
Fremad Amager U8 - A A Fremad Amager
NFC
Kastrup BK 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup BK 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Kirke Hyllinge A Kirke Hyllinge
RB Køge A
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB Falk A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8-B 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Skovshoved IF B Skovshoved If
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brønshøj Boldklub B
BIF gul B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Fremad amager u8 - b B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
NFC
Køge BK 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK Ekstra B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Gundsølille sgif C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KB Wind Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8-C/D 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
VBA C Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KBQ3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BIF blå C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Benløse IF C
Fremad amager u8 - c C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
NFC
Køge BK 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Faxe BK 1 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Faxe BK 2 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9-A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Farum blå A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Næstved IF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Brøndbyernes IF A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Islev bk A Islev Boldklub Logo Islev Boldklub
Lyngby Boldklub 1921 A Lyngby Boldklub 1921

U9-B 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Espergærde IF - Rød B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Husum B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Måløv Boldklub B
Jyllinge FC 1 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC 2 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Brøndbyernes IF B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Kastrup Boldklub U9 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Vordingborg IF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Tårnby FF 1
Islev Bk B Islev Boldklub Logo Islev Boldklub
LSF B
Lsf C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U9-C/D 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Farum grøn C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Næstved IF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
FFK C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FFK C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Espergærde IF - Hvid C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Måløv Boldklub C
Brøndbyernes IF C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Kastrup Boldklub U9 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Tårnby FF 2
Tårnby FF 3 Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF 4 Tårnby FF Logo Tårnby FF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
November 13 2021

Organisation
Brøndbyernes IF
Place
Brøndby Stadion
Address
Brøndby Stadion 26
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Outdoor cup

Organisermail
tobr@brondbyif.net
Brøndby Mini Cup (U8-U9) map

Tournament overview