Middelfart Sparekasse - Hover Cup 2021

Middelfart sparekasse - hover cup 2021

Middelfart Sparekasse - Hover Cup 2020 3/5 Mands-Bold for U6 mix, U7 mix, U8 mix og U9, U10, U11 drenge og piger U10 og U11 d.11-12. december 2021.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deltag i Jyllands Hyggeligste indendørsSTÆVNE

3 og 5 Mands-Bold stævne.

U6,U7, u8 er et åbent stævne

U9,10,11 er et B-Stævne.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Der er GRATIS kaffe til alle

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Der spilles 3:3 på tværs af banen ved U6 og U7

Der spilles 5:5 på fuld bane ved U8, U9, U10P. Der spilles 4:4 for U10D og U11.

U6, U7, U8 spiller med en indendørsbold str. 3 - Niveauet er ÅBEN

U9,U10,U11 spiller med en indendørsbold str. 4 - Niveauet er B række. Max 2 hold per klub i hver af disse rækker, da vi har et begrænset antal pladser per række

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Der registreres ingen resultater for u6 og u7

Resultater registreres for U8,U9,U10 og U11 med henblik på præmieOverrækkelse.

Alle U6 og U7 hold er garanteret 5 kampe.

U8mix, U9, U10, U11 (Drenge) spiller 3 gruppekampe og 1 placeringskamp.

U10 og U11 (Piger) SPILLER 4 GRUPPEKAMPE OG 1 Finale KAMP.

Vi sørger naturligvis for baneledere.

Der afholdes fælles præmieoverrækkelse efter hver turnering.

Der er ens POKALER til alle spillere i U6 og U7.

PRÆMIER til 1. og 2.  Plads ved U8, U9, U10, U11.

Der spilles i følgende rækker:

U6 Mix 7 B 18 hold 350 Søndag formiddag
U7 Mix 7 B 24 hold 350 Lørdag formiddag
U8 Mix 7 B 8 hold 500 Lørdag middag
U9 Drenge 7 B 8 hold 500 Lørdag eftermiddag
U10 Drenge 7 B 8 hold 500 Søndag eftermiddag
U11 Drenge 7 B 8 hold 500 Søndag eftermiddag
U10 Piger 7 B 8 hold 500 Lørdag eftermiddag
U11 Piger 7 B 8 hold 500 Lørdag aften

Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre spilletidspunkt, turneringsform eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Stævneform:

Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.

alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.

spillerne hilser på modstandere og baneleder inden kampen.

  • målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Stævnet følger DBU´s regler for indendørsfodbold:

U6 og U7; Der spilles på tværs af en håndboldbane og et hold består af 3 spillere på banen.

U8, U9, U10 og U11: Et hold består af 4 spillere plus indtil 3 indskiftnings spillere. Dog består et hold i U8, U9 og U10 (piger) rækkerne af 5 spillere plus indtil 2 indskiftnings spillere. En kamp kan ikke begynde, hvis et af holdene består af færre end 3 spillere. På et hold findes ingen egentlig målmand, idet ingen spiller forsætligt må spille bolden med hånd eller arm. Der er dog målmand i U8, U9 og U10(piger) rækkerne. Målmanden må kun parere bolden og bolde må ikke samles og målmanden skal være let genkendelig i form af målmandstrøje/overtrækstrøje. spillerne nå færdes over hele banen. For hver 3 mål holdene evt. er bagud med, må der sættes 1 ekstra spiller ind.

Pris:1 hold (5 spillere): kr. 350,-. I rækkerne U6 og U7 Det er også muligt at få ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

1 hold (7 spillere): kr. 500,- I rækkerne U8, U9, U10, U11  Det er også muligt at få ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

Præmier: Der er ens POKALER til alle spillere i U6 og U7

Præmier til 1.2. PLADS ved U8, U9, U10, U11.

Spurtpræmier: Løbende i løbet af stævnet.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tilmelding:

Her på siden senest den 19. november 2021 efter først til mølle princippet.

Spørgsmål vedr. tilmelding på e-mail: hoverifcup@gmail.com

Betaling: Når tilmeldingen er bekræftet af HoverIF CUP, skal betalingen ske på

MobilePay Box: 0403BQ (Hover Cup 1) for u6/7 og MobilePay Box: 7689SV (Hover Cup 2) for øvrige hold. Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret!

Ved afbud efter udsendelse af turneringsplaner refunderes stævnegebyret ikke, dog refunderes 50% hvis afbuddet skyldes force majeure

Program: Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 7 dage før stævnet samt udleveres i printet form på dagen.

Spillested:

Petersmindehallen , Petersmindevej 25A, 7100 Vejle.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed B 5 350 Søndag formiddag 24 0
U7 Mix Mixed B 5 350 Lørdag formiddag 28 0
U8 Mix Mixed B 7 500 Lørdag middag 19 0
U9 Drenge Male B 7 500 Lørdag eftermiddag 22 0
U10 Drenge Male B 7 500 Søndag eftermiddag 12 0
U11 Drenge Male B 7 500 Søndag eftermiddag 14 0
U10 Piger Female B 7 500 Lørdag eftermiddag 10 0
U11 Piger Female B 7 500 Lørdag aften 10 0

Signetud teams

U6 Mix 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe U7 Piger Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover if 1 C
Hover if 2 C
Hatting-torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BBB 1 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Hover if 3 Hover If
Skibet C Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
BBB 2 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Strib IF U6 C Strib IF Logo Strib IF
NBSIF 2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Lund IF (1) C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF (2) Lund IF Logo Lund IF

U7 Mix 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
MG & BK U7 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Bramdrupdam 1
Bramdrupdam 2
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 3 C Lund IF Logo Lund IF
Esbjerg IF92 B
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Marienlyst A
Marienlyst
Marienlyst C
Bramdrupdam 3
Gedved All Stars C Gedved If
Hover IF 1 B Hover if Logo Hover if
Hover IF 2 B Hover if Logo Hover if
Korup Ubberud Ungdom C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Lindved GF B Vejle
MG & BK U7/U8 piger Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U8 Mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Lund IF C Lund If
Hover 1 B Hover If
Hover 2 B Hover If
Middelfart G&BK 1-U8 B
Bredballe IF B1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF B2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover 3 B Hover If

U9 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
NBSIF B Kolding
NBSIF B Kolding
Hedensted 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Nørre Aaby IK B Nørre Aaby Ik
Mg&Bk B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U10 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hover IF 1 B Hover if Logo Hover if
Hover IF 2 B Hover if Logo Hover if
Hover IF 3 C Hover if Logo Hover if
Kolding IF (Hold Blå) B Kolding If
Kolding IF (Hold Hvid) B Kolding IF Logo Kolding IF
Bredballe IF (Gul) B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Middelfart 1 B Middelfart Mg & Bk
Middelfart 2 B Middelfart Mg & Bk

U11 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hover if U11 - hold 1 B Hover if Logo Hover if
Hover if u11 - hold 2 B Hover if Logo Hover if
Hedensted Utd. B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby gf 1 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Skibets friske drenge 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibets friske drenge 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Daugård/Engum B Vejle Øst

U10 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hover IF B Hover if Logo Hover if
Gauerslund IF B Gauerslund If
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Hover IF 2 B Vejle

U11 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Hover IF 1
Hover IF 2
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Lund if C Lund IF Logo Lund IF
FC Horsens C Fc Horsens

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
March 27 2021 - March 27 2022
Last signup
Wednesday, November 24, 2021

Organisation
Hover if
Place
Petersmindehallen
Address
Petersmindevej 25A
Postalcode
7100
City
Vejle
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
hoverifcup@gmail.com
Middelfart Sparekasse - Hover Cup 2021 map

Tournament overview