Bramdrupdam Cup 2021

Vi har glædet os utroligt meget til at se jer alle sammen til vores populære Bramdrupdam Cup igen.

Stævnet afvikles som altid i 2 haller, og hver rækker afsluttes derfor indenfor overskuelig tidsramme.

Selv om alle COVID-19 restriktioner er ophævet, vil vi gøre hvad vi kan for at alle skal få et så trygt og sikkert stævne som muligt. Derfor har vi valgt af fastlægge holdstørrelserne således: Der spilles med 4 spillere på banen og 2 udskiftere i alle rækker, undtagen U6 og U7, hvor der spilles med 3 spillere på banen og 2 udskiftere.

Holdgebyret bedes betalt ved udløb af tilmeldingsfrist, og kan overføres via Mobile Pay til 73730 -  HUSK at anføre ID nummer!!

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Piger A/B Female A & B 6 450 13. November 5 0
U11 Drenge C Male C 6 450 7. November 6 0
U11 Drenge B Male B 6 450 7. November 5 0
U11 Drenge A Male A 6 450 7. November 6 0
U11 Piger B/C Female B & C 6 450 14. November 12 1
U11 Piger A/B Female A & B 6 450 14. November 3 0
U10 Piger B/C Female B & C 6 450 13. November 7 0
U10 Piger A/B Female A & B 6 450 13. November 2 0
U9 Drenge A Male A 6 450 7. November 8 0
U10 Drenge A Male A 6 450 13. November 7 0
U9 Piger B/C Female B & C 6 450 13. November 4 0
U8 Drenge A Male A 6 450 6. November 7 0
U9 Drenge C Male C 6 450 7. November 16 5
U9 Drenge B Male B 6 450 7. November 13 2
U8 Piger B/C Female B & C 6 450 13. November 4 0
U8 Piger A/B Female A & B 6 450 13. November 0 0
U8 Drenge C Male C 6 450 6. November 15 3
U8 Drenge B Male B 6 450 6. November 19 6
U7 Mix Mixed 5 350 6. November 20 0
U6 Mix Mixed 5 350 6. November 13 0
U10 Drenge C Male C 6 450 13. November 13 2
U10 Drenge B Male B 6 450 13. November 10 0
U12 Piger A/B Female A & B 6 450 14. November 9 0
U12 Piger B/C Female B & C 6 450 14. November 5 0
U12 Drenge A Male A 6 450 14. November 2 0
U12 Drenge B Male B 6 450 14. November 3 0
U12 Drenge C Male C 6 450 14. November 9 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13. November

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7. November

Teamname LVL Logo Club
NBSIF1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalby GF Dalby Gf
BGIF3 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KFUM Tiger C Fredericia Kfum
KFUM Tiger2 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM

U11 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7. November

Teamname LVL Logo Club
MG&BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
NBSIF2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalby GF B Dalby Gf
BGIF2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Hedensted United B Hedensted

U11 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7. November

Teamname LVL Logo Club
MG&BK 1 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Hedensted A
Bredballe A Bredballe
Dalby GF Dalby Gf
Team Erling A
BGIF1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U11 Piger B/C 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 14. November

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Harte C
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Haderslev Fodbold Klub (HFK) B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dalby GF C Dalby Gf
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vonsild FK 2 C Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 1 C Vonsild Fodbold Klub

U11 Piger A/B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 14. November

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dybbøl U11 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U10 Piger B/C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13. November

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Haderslev Fodbold Klub (HFK) B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Stensballe IK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hedensted IF Hedensted IF Logo Hedensted IF

U10 Piger A/B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13. November

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF

U9 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7. November

Teamname LVL Logo Club
Mg&bk A A Middelfart G & Bk
Hedensted 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Stilling IF A Stilling IF Logo Stilling IF
Hammerum IF 1 A Hammerum If
Nørre Aaby IK A Nørre Aaby
NBSIF A Kolding
EfB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U10 Drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13. November

Teamname LVL Logo Club
Hover IF A Hover if Logo Hover if
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Dalby GF A Dalby Gf
Hedensted I.F. A
Gauerslund A Børkop

U9 Piger B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13. November

Teamname LVL Logo Club
Haderslev Fodbold Klub (HFK) B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
BGIF B Bramdrupdam Gif
BGIF 2 C Bramdrupdam Gif
Hedensted IF Hedensted IF Logo Hedensted IF

U8 Drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6. November

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 2 A Dalby Gf
Gauerslund IF 1 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
MG&BK U8-A
MG&BK U8 A2 A
ØSVN C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U9 Drenge C 10 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: 7. November

Teamname LVL Logo Club
Hedensted 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Tjæreborg if 2 C Tjæreborg If
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Seest Boldklub Sort
Seest Boldklub Gul
NBSIF C Nr Bjert / Strandhuse
NBSIF C Nr Bjert / Strandhuse
Spangsbjerg IF 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 3 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 4 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U9 Drenge B 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: 7. November

Teamname LVL Logo Club
Hedensted 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Tjæreborg if 1 B Tjæreborg If
AaBK B2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK B B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Haderslev FK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
NBSIF B Nr Bjert / Strandhuse
EfB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U8 Piger B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13. November

Teamname LVL Logo Club
Mg & Bk piger U7/U8 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
BMI u8 piger B Bmi
Vonsild FK 1 B Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 B Vonsild Fodbold Klub

U8 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13. November

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge C 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: 6. November

Teamname LVL Logo Club
Lund IF C Lund If
Harte G&IF 2 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Bramdrupdam 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Harte G&IF 1 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
AVGIF 1 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Vonsild FK 1 C Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 C Vonsild Fodbold Klub
Dalby GF 4 C

U8 Drenge B 9 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: 6. November

Teamname LVL Logo Club
Haderslev FK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 4 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Bramdrupdam 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding IF B Kolding If
Kolding IF Kolding If
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Kolding IF B Kolding If

U7 Mix 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6. November

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund 4 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Bramdrupdam 2
Bramdrupdam 1
Bramdrupdam 3
Mg & Bk piger U7/U8 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Erritsø GIF U7 B Fredericia
Dalby GF 1 Dalby Gf
Dalby GF 2 Dalby Gf
Dalby GF 3 Dalby Gf
Seest Boldklub Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Mg & Bk piger U7/U8 2 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Esbjerg IF92 B
Gauerslund 1 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 2 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 3 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 3 C Lund IF Logo Lund IF

U6 Mix 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6. November

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Erritsø GIF 3 B Erritsø Gif
Erritsø GIF 1 B Fredericia
Erritsø GIF 2 B Fredericia
AVGIF Fodbold C Viuf
Harte Fodbold C Harte G&IF Logo Harte G&IF
BGIF 1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 3 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
AVGIF Fodbold 2 C
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U10 Drenge C 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: 13. November

Teamname LVL Logo Club
Starup y C Starup UIF Logo Starup UIF
Starup x C Starup UIF Logo Starup UIF
Dalby GF 2 C Dalby Gf
Seest Boldklub B
Vonsild FK C Vonsild Fodbold Klub
Hover IF 1 C Hover if Logo Hover if
Hover IF 2 C Hover if Logo Hover if
Dalby GF Dalby Gf
KFUM Løver C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
KFUM Løver2 Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM

U10 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13. November

Teamname LVL Logo Club
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
VSF B B Vejen SF Logo Vejen SF
Kolding IF (Hold Blå) B Kolding If
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub
Kolding IF (Hold Hvid) B Kolding If
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover IF B Hover if Logo Hover if
Dalby GF Dalby Gf
KFUM Tiger Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Gauerslund B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U12 Piger A/B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 14. November

Teamname LVL Logo Club
Dalum u12 (2) A Dalum
Bjert-pigerne B Bjert IF Logo Bjert IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalum u12 A Dalum

U12 Piger B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 14. November

Teamname LVL Logo Club
Bjert-tøserne B Bjert IF Logo Bjert IF
BGIF - hold 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
NBSIF C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF U12 - Hold 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U13 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 14. November

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 14. November

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 14. November

Teamname LVL Logo Club
Horsens Nord 1 A Horsens Nord
allesø 1 Odense N

U12 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 14. November

Teamname LVL Logo Club
FEH B
Horsens Nord 2 B Horsens Nord

U12 Drenge C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 14. November

Teamname LVL Logo Club
Bramming Boldklub C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
FEH C
Seest B gul C
Seest Boldklub Sort C
Vonsild FK C Vonsild Fodbold Klub
Fc gutterne C Vinding
Mølmholm drengene C Vinding
Horsens Nord 3 C Horsens Nord
Vonsild FK 2 C Vonsild Fodbold Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
6. - November 14
Last signup
Wednesday, October 20, 2021

Organisation
Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Place
Forum Kolding Bramdrupdam
Address
Bramdrupskovvej 110
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
BGIF.staevner@gmail.com
Bramdrupdam Cup 2021 map

Tournament overview