Harte Indoor cup 2022

Harte Indoor cup 2022

Harte Indoor Cup værdier - Sportslig kvalitet - Præcision - overholdelse af tidsplan - Første kamp tidligst kl. 09.00 lørdage og søndage - Indløb med lysshow og navneopråb i alle finaler - Medaljer og gratis frugt til samtlige spillere i alle rækker - Fair-play i god sportslig atmosfære med respekt for frivillige dommere - Lige børn leger bedst - tilmeld i rette niveau (B/C) -U6 og U7 hold er 3 spillere på banen og max 2 udskiftere, ingen niveaudeling. - Der spilles på tværs af håndboldbanen på 3 mandsmål, 2 kampe samtidig, efter DBU's regelsæt. - Pokaler, gratis frugt og gave til alle i U6 og U7.

Pigeaften fredag for U11 og U13 med 4 spillere på banen uden fast målmand og max 3 udskiftere, der spilles fælles B/C rækker.

Drenge U8 B og U8 C, U9 B og U9 C. Der spilles på håndboldmål efter DBU's regelsæt,  5 spillere på banen med fast målmand og max 3 udskiftere - Medaljer til samtlige spillere - Der er præmier til hold i finaler. - Vi forbeholder os retten til at slå rækkerne (B/C) sammen samt ændre spilledage efter tilmelding

U10 B og C række og U11 fælles B/C række, der spilles efter DBU regler med 4 spillere på banen- ingen fast målmand og max 3 udskiftere.

De små rækker bliver meget hurtig fyldt op, så skynd Jer at tilmelde Jeres hold for at være sikker på en plads.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Piger Niveau B/C Female B/C 7 375 Fredag eftermiddag/aften 0 0
U11 Drenge Niveau B/C Male B/C 7 375 Søndag Eftermiddag 0 0
U6 Mixed 5 325 Lørdag formiddag 3 0
U7 Mixed 5 325 Lørdag formiddag 4 0
U8 Drenge Niveau B Male B 8 375 Lørdag eftermiddag 1 0
U8 Drenge Niveau C Male C 8 375 Lørdag eftermiddag 8 0
U10 Drenge NIveau B Male B 7 375 Lørdag eftermiddag/aften 3 0
U10 Drenge NIveau C Male C 7 375 Søndag eftermiddag 2 0
U9 Drenge Niveau C Male C 7 375 Søndag formiddag 2 0
U9 Drenge Niveau B Male B 7 375 Søndag formiddag 3 0
U11 Piger NIveau B/C Female B/C 7 375 Fredag eftermiddag/aften 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U11 Piger Niveau B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge Niveau B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB 1 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam 1
Bramdrupdam 2
Bramdrupdam 3
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U8 Drenge Niveau B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U8 Drenge Niveau C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Seest Boldklub C Seest Boldklub
Harte G&IF 1 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte G&IF 2 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Bramdrupdam 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U10 Drenge NIveau B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF (B) B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U10 Drenge NIveau C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Bredballe IF (C) C Bredballe If

U9 Drenge Niveau C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Seest Boldklub Sort C
Seest Boldklub Gul

U9 Drenge Niveau B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Nørre Aaby IK B Nørre Aaby Ik

U11 Piger NIveau B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - January 16 2022
Last signup
Monday, December 6, 2021

Organisation
Harte G&IF
Place
Harte Fritidscenter
Address
Stubdrupvej 44
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
hartecup@gmail.com
Harte Indoor cup 2022 map

Tournament overview