Afsluttende efterårsstævne-U6-U12 - ØBG Silkeborg

TILMELDING OG BETALING FORETAGES I DGI's SYSTEM VIA DETTE LINK - https://tilmelding.dgi.dk/tilmelding/202106404013
Tilmelding er først foretages, når betaling er modtaget i DGI's system
Stævnet vil løbende blive opdateret med de hold, som er tilmeldt via DGI's system.


TILMELDINGSFRISTEN ER FORLÆNGET TIL søndag d. 26/9

DEN OPLAGTE AFSLUTNING PÅ EFTERÅRSSÆSONEN

ØBG Silkeborg og DGI Midtjylland afholder afsluttende efterårsstævne for U6-U12 lørdag d. 2/10-2021.

I år spilles der 4 mands i U6-U7 mix på oppustelige baner, 5 mands i U8-U10 piger og drenge, samt 8 mands i U11-U12 piger og drenge.

Omkring 100 hold deltager hvert år og der venter en sjov stævneoplevelse samt en god afslutning på sæsonen.

4-mands rækker - max 12 hold i hver række pr. niveauU6 mix - årgang 2016 og yngreU7 mix - årgang 2015 - 0.klasse

5-mands rækker - B og C-niveau - maks 10 hold i hver række pr. niveauU8 piger og drenge - årgang 14, 1.klasseU9 piger og denge - årgang 13, 2.klasseU10 piger og drenge - årgang 12, 3.klasse

8-mands rækker - max 8 hold i hver række pr- niveauU11 piger og drenge - årgang 11, 4 klasseU12 piger og drenge - årgang 10, 5.klasse

Niveauinddeling:I U6 og U7 mix kan der tilmeldes i Øvet og NybegynderI U8-U10 kan der tilmeldes i B-niveau og C-niveauI U11-U12 kan der tilmeldes i A/B og B/C-niveau hos drengene, samt B/C-niveau hos pigerne

Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger i de forskellige rækker.

Præmier: U6-U8: medaljer til alle spillere uanset placering - max. 7 medaljer pr. hold.U9-U12: Pokal til 1. og 2. plads i hver årgang og niveau. Der kan forekomme placeringskamp afhængigt af antal hold i årgangene.

Kampe/dommer:Der er minimum 4 kampe til alle hold.

U6-U7 - kampe á 10 min.U8-U10 - kampe á 18 min.U11-U12 - kampe á 25 min.

U6-U7 er "døm-selv", hvor førstnævnte hold i programmet er dommer/vejlederØBG Silkeborg stiller med frivillige dommere/vejledere til alle kampe i 5 mands og 8 mands

Pris og tilmelding:

Deltagerpris 395 kr. for 3 mands hold , 495 kr. for 5 mands hold, samt 595 kr. for 8 mands hold.

Frist for tilmelding søndag d. 26. september eller så længe der er pladser (max. 110 hold)

Stævneprogram sendes ud pr. mail mandag d. 27. september.

Tidspunkt:Lørdag 2. oktober 2021I tidsrummet ca. kl. 9-17

Sted:ØBG Silkeborg Buskelundskolen Buskelundtoften 8, 8600 Silkeborg

For yderligere info vedr. stævnet kontakt

DGI Midtjylland Fodbold

André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix - nybegynder Mixed Ny 4 395 13 0
U7 mix - øvet Mixed Øvet 4 395 7 0
U7 mix - nybegynder Mixed Ny 4 395 12 0
U8 drenge - B-niveau Male B 5 495 6 0
U8 drenge - C-niveau Male C 5 495 4 0
U8 piger - B-niveau Female B 5 495 1 0
U8 piger - C-niveau Female C 5 495 3 0
U9 drenge - C-niveau Male C 5 495 10 0
U9 drenge - B-niveau Male B 5 495 13 0
U9 piger - C-niveau Female C 5 495 2 0
U9 piger - B-niveau Female B 5 495 3 0
U10 drenge - B-niveau Mixed B 5 495 10 0
U10 drenge - C-niveau Male C 5 495 8 0
U10 piger - B-niveau Female B 5 495 1 0
U10 piger - C-niveau Female C 5 495 5 0
U11 drenge - A/B-niveau Male A/B 8 595 2 0
U11 drenge - B/C-niveau Male B/C 8 595 5 0
U11 piger - B/C-niveau Female B/C 8 595 1 0
U12 drenge - A/B-niveau Male A/B 8 595 3 0
U12 drenge - B/C-niveau Male B/C 8 595 5 0
U12 piger - B/C-niveau Female B/C 8 595 7 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Mix - øvet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Mix - nybegynder 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad B Helsted Fremad I.f.
Øbg buskelund 1
MKS 1
MKS 2
MKS 3
ØBG Buskelund 2
ØBG Buskelund 3
Sejs-Svejbæk IF 1 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF 2 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sejs-Svejbæk IF 3 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U7 mix - øvet 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gødvad GIF 2 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad GIF 3 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
ØBG Buskelund 1
MKS
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Engesvang B. Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
Gødvad GIF 1 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U7 mix - nybegynder 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Balle Piger 1
ØBG Balle Piger 2
ØBG Buskelund 2
ØBG Buskelund 3
ØBG Balle 1
MKS 1
MKS 2
Sifolinos Silkeborg Idrætsforening
ØBG Balle 2
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Ikast fc B
Ikast fc C

U8 drenge - B-niveau 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry B Ry fodbold Logo Ry fodbold
ØBG Balle 1
SIFolinos Silkeborg Idrætsforening
ØBG Buskelund 1
ØBG Buskelund 2
Sejs-Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U8 drenge - C-niveau 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Resenbro UIF
ØBG Balle 2
Funder GF Funder GF Logo Funder GF
Sejs-Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U8 piger - B-niveau 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng U8 piger B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U8 piger - C-niveau 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG U8 1
ØBG Balle 2 C
Lyseng U8 piger C IF Lyseng Logo IF Lyseng

U9 drenge - C-niveau 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI Giganter Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ØBG Buskelund 3
Kristrup Boldklub 2 C Kristrup Boldklub
HEI1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
ØBG Balle 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle 3 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
SIFolinos C Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gjessø UF GJESSØ UNGDOMSFORENING

U9 drenge - B-niveau 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Funder GF Funder GF Logo Funder GF
VRI Pirater Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
ØBG Buskelund 1
Kristrup boldklub 1 B Kristrup Boldklub
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
SIFolinos B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
HA85
ØBG Buskelund 2
SIFolinos B Silkeborg Idrætsforening
Øbg balle 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs-Svejbæk IF 1
Sejs-Svejbæk IF 2

U9 piger - C-niveau 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg kfum C Silkeborg Kfum
ØBG Silkeborg

U9 piger - B-niveau 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Funder GF 1 Funder GF Logo Funder GF
Funder GF 2 Funder GF Logo Funder GF
ØBG Silkeborg

U10 drenge - B-niveau 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI Young Guns Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ØBG Silkeborg 1
Øbg silkeborg 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Silkeborg IF B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
VSF Vildbjerg B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Ry Fodbold 1 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry Fodbold 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold
HA85 Silkeborg B
TMG

U10 drenge - C-niveau 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fårvang IF Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Ikast FC Ikast FC Logo Ikast FC
IF Centrum IF Centrum
Øbg silkeborg 3
HA85 Silkeborg
TMG
Silkeborg IF Silkeborg IF Logo Silkeborg IF

U10 piger - B-niveau 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg

U10 piger - C-niveau 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virklund boldklub Piger U10 C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
ØBG Silkeborg 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg
Sejs-Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Funder GF C Funder GF Logo Funder GF

U11 drenge - A/B-niveau 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RUH/VIK Ryde Handbjerg Ungdomsforening Logo Ryde Handbjerg Ungdomsforening
ØBG Silkeborg

U11 drenge - B/C-niveau 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg 1
Silkeborg IF
Tjørring Tjørring IF Logo Tjørring IF
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U11 piger - B/C-niveau 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg

U12 drenge - A/B-niveau 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg IF
ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U12 drenge - B/C-niveau 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sportsklub LR 2018
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Silkeborg KFUM
Silkeborg IF
ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U12 piger - B/C-niveau 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sportsklub LR 2018
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
ØBG Silkeborg
Helsted Fremad
Them GF
MKS, disp
Galten FS

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
October 2
Last signup
Sunday, September 26, 2021

Organisation
ØBG Silkeborg
Place
Buskelundskolen
Address
Buskelundtoften 5
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
andre.velling@dgi.dk
Afsluttende efterårsstævne-U6-U12 - ØBG Silkeborg map

Tournament overview