Dalum Multi Cup 2021 For U8-U15 Drenge hold 2021

Dalum Multi Cup 2021 For U8-U15 Drenge hold 2021

Kom til et af Fyns mest populære indestævner

Dalum IF Multi Cup 2021 for U8-U15 drenge Spilledage og kamptidspunkter fastlagt. Ingen konflikt med DBUFYN Indestævner

STATUS PÅ TILMELDINGER PR. 05-10-21 kl. 22:35

U8   Drenge       7 hold mangler

U9   Drenge     11 hold mangler

U10 Drenge          Rækken er Udsolgt

U11 Drenge       3 hold mangler

U12 Drenge       3 hold mangler

U13 Drenge       9 hold mangler

U14 Drenge.    14 hold mangler

U15 Drenge       9 hold mangler

Der er rækker fra U8-U15 drenge

I hver årgang er der plads til 16 hold, der inddeles under hensyntagen til efterårets udendørs puljer. 

Der inddeles i 4 puljer med 4 hold, hvor alle møder alle.

Derefter ombrydes til nye 4-holds puljer i et A, B, C, D slutspil. Alle hold får derved 6 kampe, hvoraf mindst halvdelen vil være mod passende modstandere. 

En årgang afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. Præmieoverrækkelse (Der er præmier til finalevinderne i A, B, C, of D finalerne fra U10-U15 og medaljer til alle spillere fra U8 - U9).

Spilletid er 6 minutter pr. kamp.

Max. 6 spillere pr. hold fra U10 - U15 og max 7 i u8 og u9 . 2 hold pr. klub pr. årgang. Såfremt rækker ikke fyldes op med 16 hold er det muligt for klubberne at deltage med mere end 2 hold.

HUSK AT PÅFØRE KLUBNAVN VED TILMELDING ELLERS KAN VI IKKE VIDE OM DER ER MERE END 2 HOLD PR KLUB

Vi spiller efter klassetrins reglen

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

Tilmeldingsfrist er .  04 December 2021 kl. 23:59. 
Tilmelding kun via www.staevner.dk.

Læs mere om stævnet på

www.dalumif.dk (ikke klar endnu på www.dalumif.dk)

Stævnegebyr er 400 kr. kan indbetales på Totalbanken konto Reg. nr. 6880 Konto 0001091742

Husk at angive klubnavn og række. 

Tilmelding er først gældende, når indbetaling er registreret.

Stævneprogram med spilleregler udsendes på mail i ugen op til stævnet.

LÆS MERE OM STÆVNET PÅ WWW.DALUMIF.DK

på flg link http://www.dalumif.dk/dalum-multi-cup/

Kontaktperson og spørgsmål


Niels Laursen
Tlf: 30249677
E:mail: dalumif@mail.dk

Vi ses til Dalum IF Multicup
- hvor alle kan være med

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Drenge Male 5 400 Lørdag den 11/12-21 kl. 09:00 - 12:00 15 0
U9 Drenge Male 5 400 Søndag den 12-12-21 kl. 09:00 - 12:00 5 0
U10 Drenge Male 4 400 Søndag den 12-12-21 kl. 12:15 - 15:15 20 2
U11 Drenge Male 4 400 Lørdag den 11/12-21 kl 12:15 - 15:15 14 0
U12 Drenge Male 4 400 Lørdag den 11/12-21 kl. 15:30 - 18:30 17 0
U13 Drenge Male 4 400 Søndag den 12-12-21 kl. 15:30 - 18:30 7 0
U14 Drenge Male 4 400 Lørdag den 11/12-21 kl 18:45 - 21:45 4 0
U15 Drenge Male 4 400 Søndag den 12/12-21 kl 18:45 - 21:45 13 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11/12-21 kl. 09:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Bbb 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bbb 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Kuif B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

U9 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12-12-21 kl. 09:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
B1913 1 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
B1913 2 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Herrested/ørbæk C Herrested G & IF Logo Herrested G & IF
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U10 Drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12-12-21 kl. 12:15 - 15:15

Teamname LVL Logo Club
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Korup-ubberud B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Aarup BK A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Herrested-ørbæk C Herrested G & IF Logo Herrested G & IF
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Bbb 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bbb 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
S.f.b 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.f.b 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Gauerslund 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U11 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11/12-21 kl 12:15 - 15:15

Teamname LVL Logo Club
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Ob 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ob 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hik hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hik blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hover IF B Hover if Logo Hover if
Team erling A Skibet IF Logo Skibet IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U12 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11/12-21 kl. 15:30 - 18:30

Teamname LVL Logo Club
Feh B Flemløse Boldklub Logo Flemløse Boldklub
ERI 1 C Egense / Rantzausminde IF Logo Egense / Rantzausminde IF
ERI 2 C Egense / Rantzausminde IF Logo Egense / Rantzausminde IF
BBB1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
B1913 2 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
B1913 1 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Bm1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Bm2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12-12-21 kl. 15:30 - 18:30

Teamname LVL Logo Club
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Jelling united B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U14 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11/12-21 kl 18:45 - 21:45

Teamname LVL Logo Club
The Cookies A
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U15 Drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12/12-21 kl 18:45 - 21:45

Teamname LVL Logo Club
Næsby boldklub 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby boldklub 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Team wals A
Smølferne B
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
11. - December 12
Last signup
Saturday, December 4, 2021

Organisation
Dalum IF
Place
Dalumhallerne
Address
Mejerivej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
dalumif@mail.dk
Dalum Multi Cup 2021 For U8-U15 Drenge hold 2021 map

Tournament overview