Totalbanken Cup 2021 For U8-U15 Drenge hold 2021

Totalbanken Cup 2021 For U8-U15 Drenge hold 2021

Kom til et af Fyns mest populære indestævner

Totalbanken Cup 2021 for U8-U15 drenge Spilledage og kamptidspunkter fastlagt. Ingen konflikt med DBUFYN Indestævner

STATUS PÅ TILMELDINGER PR. 03-12-21 kl. 12:38

U8   Drenge       Rækker er udsolgt

U9   Drenge       Rækken er udsolgt

U10 Drenge       Rækken er udsolgt

U11 Drenge       Rækken er udsolgt

U12 Drenge       Rækken er udsolgt

U13 Drenge       mangler 1 hold

U14 Drenge.      Rækken er udsolgt

U15 Drenge       Rækken er udsolgt

Der er rækker fra U8-U15 drenge

I hver årgang er der plads til 16 hold, der inddeles under hensyntagen til efterårets udendørs puljer. 

Der inddeles i 4 puljer med 4 hold, hvor alle møder alle.

Derefter ombrydes til nye 4-holds puljer i et A, B, C, D slutspil. Alle hold får derved 6 kampe, hvoraf mindst halvdelen vil være mod passende modstandere. 

En årgang afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. Præmieoverrækkelse (Der er præmier til finalevinderne i A, B, C, of D finalerne fra U10-U15 og medaljer til alle spillere fra U8 - U9).

Spilletid er 6 minutter pr. kamp.

Max. 6 spillere pr. hold fra U10 - U15 og max 7 i u8 og u9 . 2 hold pr. klub pr. årgang. Såfremt rækker ikke fyldes op med 16 hold er det muligt for klubberne at deltage med mere end 2 hold.

HUSK AT PÅFØRE KLUBNAVN VED TILMELDING ELLERS KAN VI IKKE VIDE OM DER ER MERE END 2 HOLD PR KLUB

Vi spiller efter klassetrins reglen

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

Tilmeldingsfrist er .  04 December 2021 kl. 23:59. 
Tilmelding kun via www.staevner.dk.

Læs mere om stævnet på

www.dalumif.dk (ikke klar endnu på www.dalumif.dk)

Stævnegebyr er 400 kr. kan indbetales på Totalbanken konto Reg. nr. 6880 Konto 0001091742

Husk at angive klubnavn og række. 

Tilmelding er først gældende, når indbetaling er registreret.

Stævneprogram med spilleregler udsendes på mail i ugen op til stævnet.

LÆS MERE OM STÆVNET PÅ WWW.DALUMIF.DK

på flg link http://www.dalumif.dk/dalum-multi-cup/

Kontaktperson og spørgsmål


Niels Laursen
Tlf: 30249677
E:mail: dalumif@mail.dk

Vi ses til Totalbanken CUP 2021
- hvor alle kan være med

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Drenge Male 5 400 Lørdag den 11/12-21 kl. 09:00 - 12:00 32 4
U9 Drenge Male 5 400 Søndag den 12-12-21 kl. 09:00 - 12:00 20 3
U10 Drenge Male 4 400 Søndag den 12-12-21 kl. 12:15 - 15:15 24 5
U11 Drenge Male 4 400 Lørdag den 11/12-21 kl 12:15 - 15:15 24 1
U12 Drenge Male 4 400 Lørdag den 11/12-21 kl. 15:30 - 18:30 22 0
U13 Drenge Male 4 400 Søndag den 12-12-21 kl. 15:30 - 18:30 25 0
U14 Drenge Male 4 400 Lørdag den 11/12-21 kl 18:45 - 21:45 23 1
U15 Drenge Male 4 400 Søndag den 12/12-21 kl 18:45 - 21:45 25 2

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 Drenge 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11/12-21 kl. 09:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Sfb 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Sfb 2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Dalum if 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Nyborg G&IF A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Skårup IF B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Sanderum BK U8 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Bbb 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bbb 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Kuif B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

U9 Drenge 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12-12-21 kl. 09:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
B1913 1 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
B1913 2 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Herrested/ørbæk C Herrested G & IF Logo Herrested G & IF
Ebberup if A Ebberup IF Logo Ebberup IF
Mb solutions C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Mg&Bk B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bbb 2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Tpi A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
ØB Tigers B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB Lions C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Søndersø 1 C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub

U10 Drenge 16 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12-12-21 kl. 12:15 - 15:15

Teamname LVL Logo Club
Korup-ubberud B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Aarup BK A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Herrested-ørbæk C Herrested G & IF Logo Herrested G & IF
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Dalum if 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Bbb 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bbb 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
S.f.b 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.f.b 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Gauerslund 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U11 Drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11/12-21 kl 12:15 - 15:15

Teamname LVL Logo Club
Internationale A
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Greve fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hover IF B Hover if Logo Hover if
Gfa A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Olsens drenge B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Team erling A Skibet IF Logo Skibet IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Gfa grøn A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U12 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11/12-21 kl. 15:30 - 18:30

Teamname LVL Logo Club
Feh B Flemløse Boldklub Logo Flemløse Boldklub
ERI 1 C Egense / Rantzausminde IF Logo Egense / Rantzausminde IF
ERI 2 C Egense / Rantzausminde IF Logo Egense / Rantzausminde IF
B1913 2 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
B1913 1 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Egebjerg 1 A Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg 2 A Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
S.f.b. A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Bm1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Bm2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12-12-21 kl. 15:30 - 18:30

Teamname LVL Logo Club
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Young Boys A Privat Hold
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Jelling united B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
POCA A Vejle Ø
Team sydfyn A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Frisør Morgenhår A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Bm2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Sfb 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Sfb 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
BM1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U14 Drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 11/12-21 kl 18:45 - 21:45

Teamname LVL Logo Club
ØB 2 B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
The Cookies A
Bjarne Madsen B
Korup-ubberud 1 A Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup-ubberud 2 A Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Young boys A
Chi-chi bumm A
Dating FC B Vejle
Fjordager Fantastico B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Smeden og Bageren A Odense V
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
ØB 1 B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 A Dalum IF Logo Dalum IF

U15 Drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 12/12-21 kl 18:45 - 21:45

Teamname LVL Logo Club
Næsby boldklub 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby boldklub 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Vejle drenge A
Team wals A
Odense A
You newer walk alone A
De Sløve Skildpadder A Horsens
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Team Drakke A Mørkøv
Veteranerne B
Smølferne B
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Balle A Skibet IF Logo Skibet IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
11. - December 12
Last signup
Thursday, December 9, 2021

Organisation
Dalum IF
Place
Dalumhallerne
Address
Mejerivej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
dalumif@mail.dk
Totalbanken Cup 2021 For U8-U15 Drenge hold 2021 map

Tournament overview