Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2022

MIDDELFART SPAREKASSE INDOOR CUP 2022

Hedensted Idrætsforening inviterer til børnestævne i indefodbold i Hedensted Centret

Sidste frist for tilmelding er rykket til fredag den 14. januar 2022

Fredag den 4. februar, lørdag den 5. februar og søndag den 6. februar 2020.

Stævnet afvikles efter DBU's regler for indefodbold med enkelte ændringer, fx holdstørrelsen.

U8 og U9 spilles med 5 spillere på banen, og der spilles med målmand.

Der spilles i følgende rækker:

RÆKKE NIVEAU HOLD MAX SPILLERE MAX HOLD PR RÆKKE
U6 MIX (2016) - 3:3 5 36
U7 MIX (2015) - 3:3 5 36
U8 Drenge (2014) A,B,C 5:5 7 10 pr. række
U9 Drenge (2013) A,B,C 5:5 7 10 pr. række
U10 Drenge (2012) A,B,C 4:4 6 10 pr. række
U11 Drenge (2011) A,B,C 4:4 6 10 pr. række
U12 Drenge (2010) A,B,C 4:4 6 10 pr. række
U13 Drenge (2009) A,B 4:4 6 20 total

...

Når max antallet af hold for en række er nået, kommer efterfølgende tilmeldinger automatisk på en venteliste.

Der vurderes løbende om der skal/kan justeres på antallet af hold i rækkerne.

Vi tilstræber at alle hold får minimum 4 kampe. U6 og U7 garanteres minimum 4 kampe. Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os ret til at slå rækker sammen, eller helt aflyse en række.

Vi henstiller til at holdene melder sig til i det korrekte niveau. Vi forbeholder os ret til at diskvalificere et hold fra stævnet, hvis det tydeligt fremgår af resultaterne at holdet er meldt til i for lavt niveau.

Vi henstiller yderligere til, at der IKKE anvendes DBU Topcenter spillere i C-rækker, og max én DBU Topcenter spiller i B-rækker.

Pigehold må melde til stævnet i årgangen under, dog på samme niveau, som de plejer at spille.

Spilletidspunkt:

Fredag aften: U13 drenge

Lørdag: U6 Mix, U8 + U10 + U12 Drenge

Søndag: U7 Mix, U9 + U11 Drenge

Stævnegebyrer:

U6-U7: 375 kr.

U8-U9: 550 kr.

U10-U13: 475 kr.

U11 – U13 kampene dømmes af eksaminerede dommere.

Vi benytter online kampprogram og registrering af resultater i rækkerne U8-U13 under hele stævnet.

Præmier:

U6 – U7: der vil være pokaler til alle.

U8 – U10: der vil være præmier til alle, og store pokaler til finaleholdene.

U11 – U13: der vil være præmier til finaleholdene

Tilmelding foregår via www.staevner.dk senest onsdag den 6. januar 2022.

Tilmelding er først gældende når betaling er registreret modtaget på Reg. nr. 9570 Konto: 11747248 eller på MobilePay 367417.

Betaling skal mærkes med HoldID Nr + række fra tilmeldingen på stævner.dk

Stævnegebyret refunderes ikke ved afbud efter sidste tilmeldingsfrist.

Skulle der kommer restriktioner igen pga. COVID-19 der gør, at vi ikke kan afvikle stævnet, refunderes stævnegebyret.

Evt. spørgsmål rettes til: hif.staevner@gmail.com

Med sportslige hilsener

Hedensted IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 3+2 375 kr. Lørdag morgen 7 0
U7 Mix Mixed 3+2 375 kr. Søndag morgen 11 0
U8 Drenge A Male A 5+2 550 kr. Lørdag 10 0
U8 Drenge B Male B 5+2 550 kr. Lørdag 10 0
U8 Drenge C Male C 5+2 550 kr. Lørdag 12 0
U9 Drenge A Male A 5+2 550 kr. Søndag 9 0
U9 Drenge B Male B 5+2 550 kr. Søndag 14 4
U9 Drenge C Male C 5+2 550 kr. Søndag 15 2
U10 Drenge A Male A 4+2 475 kr. Lørdag 7 0
U10 Drenge B Male B 4+2 475 kr. Lørdag 13 1
U10 Drenge C Male C 4+2 475 kr. Lørdag 6 0
U11 Drenge A Male A 4+2 475 kr. Søndag 5 0
U11 Drenge B Male B 4+2 475 kr. Søndag 7 0
U11 Drenge C Male C 4+2 475 kr. Søndag 10 0
U12 Drenge A Male A 4+2 475 kr. Lørdag 3 0
U12 Drenge B Male B 4+2 475 kr. Lørdag 8 0
U12 Drenge C Male C 4+2 475 kr. Lørdag 13 2
U13 Drenge A Male A 4+2 475 kr. Fredag aften 2 0
U13 Drenge B Male B 4+2 475 kr. Fredag aften 8 0

Signetud teams

U6 Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Engum - Daugård 2

U7 Mix 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Mg & Bk piger U7/U8 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 3 C Lund IF Logo Lund IF
Gauerslund 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 1 B
Gauerslund 1 B
Gauerslund 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 3 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 3 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U8 Drenge A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens FS A Horsens FS Logo Horsens FS
U8 drengene 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hover IF 2 Hover if Logo Hover if
Bredballe A1 A Bredballe If
Bredballe A2 A Bredballe If
Middelfart G&BK A A
Gauerslund IF 1 Gauerslund If
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK

U8 Drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
U8 Drengene 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF
Gauerslund IF Børkop
Hover IF 1 B Hover if Logo Hover if
Bredballe B1 Bredballe If
Bredballe B2 B Bredballe If
SIK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U8 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 4 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
U8 Drengene 3 C Hedensted
Dalby GF C
Horsens FS 2 C Horsens FS Logo Horsens FS
Middelfart G&BK C C
Hornsyld IF C Hornsyld If
SIK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK

U9 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF A Kolding
Hedensted 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Måbjerg A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Hover if A Hover If
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
BIF hold 1 A Brande IF Logo Brande IF
Hammerum IF A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening

U9 Drenge B 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF B Kolding
Hedensted 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Mg&Bk B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Skibet if 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Team Ninja Gedved Gedved If
Hatting-Torsted 1 B Hatting-Torsted Fodboldungdom
Lund IF B Lund If
SIK B Stensballe
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U9 Drenge C 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF C Kolding
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ammitsbøl Fodbold C
Hover if C Hover If
Skibet if 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Hedensted IF Piger C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Mg&bk 2 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF

U10 Drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hover IF A Hover if Logo Hover if
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalby A Dalby Gf
Hedensted IF A
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Stensballe IK 1 A Stensballe Ik

U10 Drenge B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover IF B Hover if Logo Hover if
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Team Ninja Gedved Gedved If
Team Ninja Gedved Gedved If
Dalby B Dalby Gf
Hedensted IF B
Lund IF B
Kolding IF (Hold Blå) B Kolding IF Logo Kolding IF
Kolding IF (Hold Hvid) B Kolding IF Logo Kolding IF

U10 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hover IF 1 C Hover if Logo Hover if
Hover IF 2 C Hover if Logo Hover if
Dalby 1 C Dalby Gf
Dalby 2 C Dalby Gf
Hedensted IF C
Team CR7 C

U11 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hedensted IF A
Dalby GF A Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Olsens Drenge A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U11 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Skibets friske drenge 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibets friske drenge 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Hedensted IF B
Dalby GF B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Vinding B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U11 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TMG C Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Stensballe Ik 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe Ik 4 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe Ik 5 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hedensted IF 1 C
Hedensted IF 2 C
Hedensted IF 3 C
Dalby GF C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Engum - Daugård C
Vinding C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U12 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SvigerMors Drøm A
The Elves A

U12 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
FC1 FC Horsens Logo FC Horsens
Dinhos disciple B
HGF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Davidsens Drenge B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U12 Drenge C 7 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
ØB/TIF Tørring IF Logo Tørring IF
Dinhos drenge C
Sportigan ok sport hedensted C Hedensted IF Logo Hedensted IF
HGF C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Engum - Daugård C
De Konge Blå Løsning If

U13 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
De Kongeblå A Løsning If
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U13 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK C Horsens
Hasta La Victoria Siempre C Gedved If
De Kongeblå 1 B Løsning If
De Kongeblå 2 B Løsning If
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - February 6

Organisation
Hedensted IF
Place
Hedensted Centret
Address
Gesagervej 68-70
Postalcode
8722
City
Hedensted
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
hif.staevner@gmail.com
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2022 map

Tournament overview