SGIF Vintercup

SGIF byder jer igen velkommen til årets sjoveste indestævne for U6 til U10. Vi hylder og fejrer alle hold med konfetti og Champions League hymne og alle spillere går selvfølgelig hjem med en medalje eller statuette. Alle hold er garanteret 4 kampe og I kan koncentrere jer om jeres hold for vi stiller selvfølgelig med kampledere.

I række U6 og U7 spiller vi med 3 spillere på banen og op til 2 udskiftere. Fra U8 og op spiller vi med 5 spillere på banen og op til 3 udskiftere.

Program tilgår en uge før stævnets start.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Male B/C 3 300 Lørdag formiddag 22 3
U7 Male B/C 3 300 Lørdag middag 23 2
U8 Male B/C 5 400 Lørdag eftermiddag 10 1
U9 Male B/C 5 400 Søndag formiddag 11 0
U10 Male B/C 4 400 Søndag middag 19 4
U10 Female B/C 4 400 Søndag eftermiddag 8 0

Signetud teams

U6 14 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Stenløse Boldklub A Stenløse Boldklub
Allerød 1 B Allerød
Allerød 2 B Allerød
FB 2 B Frederiksberg Boldklub
Vindinge IF 1 B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Vindinge IF 2 C Vindinge IF Logo Vindinge IF
SGIF BPB1
SGIF BPB2
VBA A Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U7 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Sgif U7 C Fie Seier
Sgif hold 2 C
Ørslev sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Stenløse 1 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Værløse bk 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse bk 2 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse BK 3 B
Værløse BK 4 B
Allerød FK Hvid B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK Blå C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hekla 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 2 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Smørum 1 B Smørum

U8 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Blistrup SI C Blistruo
Sengeløse Rød C Sengeløse
Sengeløse Blå A Sengeløse
Sengeløse Blå A Sengeløse
Jyllinge FC 1 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC 2 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
SGIF 1 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 2 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Husum B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Sengeløse U9 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse U9 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
SGIF 1 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 2 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 3 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Husum Boldklub 2 C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U10 11 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården II B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BFC Lundegården III C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
SGIF Grøn B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF Hvid B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Sengeløse U10 drengene B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Stenløse u10B B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Værløse 1 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse 2 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse 3 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
F.B C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Bagsværd Boldklub 3 C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SGIF 1 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 2 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Allerød FK U10 piger C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Sengeløse U10 pigerne C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Allerød U9 piger B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Greve Pigerne B
B1908 U10 Piger B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
13. - November 14 2021
Last signup
Thursday, November 4, 2021

Organisation
Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Place
Ganløsehallen
Address
Vestergade 5a
Postalcode
3660
City
Stenløse
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
boberglund@youmail.dk
SGIF Vintercup map

Tournament overview