Skødstrup Julecup

"AFLYST" "AFLYST" "AFLYST" AFLYST" "AFLYST" "AFLYST" "AFLYST"

Skødstrup Fodbold byder velkommen til "Skødstrup Julecup 2021"

Pokaler til alle deltagere og en masse sjov og julehygge i hallen.

Lørdag 18 December - U6 & U8

Søndag 19 December - U7 & U9

- U6 & U7 spilles som 3 mands på tværs af banen Max 5 spillere (3 markspillere, 2 udskiftere)

Hvert hold spiller 4 kampe a 8 min (uret kører) - Pris pr hold kr. 350,-

- U8 & U9 spilles som 5 mands på hel bane, hvor målene vil have sænket overlægger (1 målmand, 4 markspillere, 2 udskiftere)

Hvert hold spiller 4 kampe a 8 min (uret kører) - Pris pr hold kr. 450,-

Der spilles efter DBU's regler for indefodbold. Alle kampe dømmes af lokale dommere.

Vi glæder os til at se jer alle til Skødstrup Julecup 2021

Vh Skødstrup Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 350 Lørdag 18 December kl. 09-13 12 0
U7 Mixed 5 350 Søndag 19 December kl. 08-12 14 0
U8 Mixed A 7 450 Lørdag 18 December kl. 17-19 9 0
U8 Mixed B 7 450 Lørdag 18 December kl. 15-17 4 0
U8 Mixed C 7 450 Lørdag 18 December kl. 13-15 5 0
U9 Mixed A 7 450 Søndag 19 December kl. 16-18 7 0
U9 Mixed B 7 450 Søndag 19 December kl. 14-16 5 0
U9 Mixed C 7 450 Søndag 19 December kl. 12-14 5 0

Signetud teams

U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18 December kl. 09-13

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup A A
Skødstrup B B
Skødstrup C C
Skødstrup D C
Skødstrup E C
Skødstrup E C
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Søften GF B Hinnerup
Hornslet IF Hornslet IF Logo Hornslet IF
Nørager B C Allingåbro

U7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19 December kl. 08-12

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 5 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 6 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI - 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI - 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI - 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI - 5 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI - 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18 December kl. 17-19

Teamname LVL Logo Club
NRUI B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
SSF1 A Skødstrup
Lystrup 2 B Lystrup
Lystrup 1 C Lystrup

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18 December kl. 15-17

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Thorsager Rønde Idrætsforening (TRIF) B Trif
SSF2 B Skødstrup

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18 December kl. 13-15

Teamname LVL Logo Club
Kolind u8 Drenge C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
SSF3 C Skødstrup
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19 December kl. 16-18

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
GUI Tigerne B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
GUI Løverne C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Solbjerg piger 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Sif Assentoft U9 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19 December kl. 14-16

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VSK Aarhus Ellevang B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Ebeltoft Vikings B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
ØBG B B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19 December kl. 12-14

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup C C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VSK Aarhus Ellevang 2 C VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Ebeltoft Guldgravere C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - December 19 2021
Last signup
Saturday, December 4, 2021

Organisation
Skødstrup Sportsforening
Place
Midtpunktet - Skødstrup Idræts- og Kulturcenter
Address
Bondehaven 1
Postalcode
8541
City
Skødstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
skoedstrupfodboldcup@gmail.com
Skødstrup Julecup  map

Tournament overview