Dalbystævnet 2021

Dalby Stævnet 2019

Dalby IF holder i weekenden den 26.-27.-28. november 2021 indefodboldstævne i Hindsholmhallen, som ligger i Dalby på Fyn.

Indefodboldstævnet er et breddestævne for spillere på B og C niveau og alle får ca. 30 min. spilletid. Vi spiller i alle rækker fra U5 til U19.Vi spiller efter dbufyn indestævne regler

Tilmeldingsfrist er onsdag den 17. november 2021 og tilmelding foregår på stævner.dk.Program udsendes senest en uge før stævnet

Prisen for årgang U5-U6-U7 er 200 kr. og for årgang U8 til U19 300 kr.

Betaling foregår på mobilepay ved tilmelding - telefonnummer 28606756 (Henrik Olsen) - HUSK at skrive holdnavn og årgang på. Kvittering fås ved ankomst, hvor man skal være 30 min. før kampstart.

Antal spillere : U5-6-7 =3 på banen 6 i alt.                      U 8-9   =5 på banen 7 i alt        U 10-19 = 4 på banen 6 ialt

Der er præmier til alle spillere i U 5-6-7-8-9.    Derudover er der præmie til nr 1,2,3 i hver række.Ved flere puljer i samme række fra u 10 spilles semifinale og der er præmie til nr 4 også.

Henvendelse vedrørende stævnet til Henrik Belle på 28606756

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 5 MIX Mixed b c 3 200 0 0
U 6 MIX Mixed b c 3 200 0 0
U 17 Drenge B Male b 4 300 0 0
U 7 MIX Mixed b c 3 200 2 0
U 8 Drenge Male b c 5 300 4 0
U 8 Pige Female b c 5 300 0 0
U 9 Drenge Male b c 5 300 2 0
U 9 Pige Female b c 5 300 1 0
U 10 Drenge B Male b 4 300 0 0
U 10 Drenge C Male c 4 300 1 0
U 10 Pige B Female b 4 300 2 0
U 10 Pige C Female c 4 300 1 0
U 11 Drenge B Male b 4 300 0 0
U 11 Drenge C Male c 4 300 3 0
U 11 Pige B Female b 4 300 1 0
U 11 Pige C Female c 4 300 1 0
U 12 Drenge B Male b 4 300 0 0
U 12 Drenge C Male c 4 300 1 0
U 12 Pige B Female b 4 300 0 0
U 12 Pige C Female c 4 300 0 0
U 13 Drenge B Male b 4 300 0 0
U 13 Drenge C Male c 4 300 0 0
U 13 Pige B Female b 4 300 1 0
U 13 Pige C Female c 4 300 1 0
U 14 Drenge B Male b 4 300 1 0
U 14 Drenge C Male c 4 300 1 0
U 14 Pige B Female b 4 300 0 0
U 14 Pige C Female c 4 300 0 0
U 15 Drenge B Male b 4 300 0 0
U 15 Drenge C Male c 4 300 0 0
U 19 Drenge B Male b 4 300 Fredag 0 0
U 15 Pige B Female b 4 300 0 0
U 15 Pige C Female c 4 300 0 0
U 16 Drenge B Male b 4 300 0 0
U 16 Drenge C Male c 4 300 0 0
U 16 Pige B Female b 4 300 0 0
U 16 Pige C Female c 4 300 0 0
U 17 Drenge C Male c 4 300 0 0
U 18 Pige B Female b 4 300 0 0
U 18 Pige C Female c 4 300 0 0
U 19 Drenge C Male c 4 300 Fredag 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 5 MIX 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 6 MIX 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 17 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 7 MIX 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C
Kr70 C Rynkeby

U 8 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup C
Munkebo A Munkebo
Kr70 C Kr70
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U 8 Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 9 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1913 B B1913
Munkebo C

U 9 Pige 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby

U 10 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 C Munkebo

U 10 Pige B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby

U 10 Pige C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby 2 C Næsby Boldklub

U 11 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BM 1 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Munkebo 1 C Munkebo

U 11 Pige B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby

U 11 Pige C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby 2 C Næsby Boldklub

U 12 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1913 C Odense M

U 12 Pige B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 Pige B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team First Lease / Autohuset Vestergaard B

U 13 Pige C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Korup/Ubberud C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

U 14 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SFB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U 14 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SFB 1 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U 14 Pige B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 14 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 19 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U 15 Pige B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 16 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 16 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 16 Pige B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 16 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 17 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 18 Pige B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 18 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 19 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
26. - November 28
Last signup
Thursday, November 18, 2021

Organisation
Dalby IF
Place
Hindsholmhallen
Address
Dalby bygade 5
Postalcode
5380
City
Dalby
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
belle04011967@gmail.com
Dalbystævnet 2021 map

Tournament overview