AFLYST 3F ungdoms stævne indefodbold

STÆVNET ER AFLYST. DER ER SENDT MAIL UD TIL TILMELDTE HOLD D 19/11.

Fairplay

___________

Invitation til 3F indendørs fodboldstævne

den 27. og 28. november 2021

i Skærbækcentret

Arrangør:

Skærbæk Ungdomsboldklub

Skærbæk Ungdomsboldklub inviterer til 3F-cup i traditionel indendørs fodbold

Stævnet afvikles d. 27. og 28. november 2021

Spillested:                    Skærbækcentret (6780)

Spilletid:                      9 minutter (U6-U7 spiller 6min.)

Antal Kampe:               Min. 3 kampe pr. hold.

Deltagergebyr: U6-U7:             kr. 250 pr. hold.

U8-U9:             kr. 350 pr. hold.

U10-U12:         kr. 300 pr. hold

U13-U16:         kr. 350 pr. hold

Ved tilmelding får man et kontonr. til indbetaling.

Der spilles efter JBU indefodboldregler. Vi stiller med dommere.

Spilledage:

Lørdag d. 27. nov

U10-11 piger Årg. 2011/2012
U10 drenge Årg. 2012
U11 drenge Årg. 2011
U12 drenge Årg. 2010
U12-13 piger Årg. 2009/2010
U13-14 drenge Årg. 2008/2009
U15-16 drenge Årg. 2006/2007
Søndag d. 28. nov
u6 mix
Årg. 2016 (3-mands)
U7 mix Årg. 2015 (3-mands)
U8 mix Årg. 2014 (5-mands)
U9 piger Årg. 2013 (5-mands)
U9 drenge Årg. 2013 (5-mands)

U8 og U9 piger og drenge spiller med 5 mand på banen hvor målmand må parere med hænderne.

Præmier:      Der er medaljer til samtlige hold i U6 til og med U9.

I de øvrige rækker er der flotte præmier til nr. 1 og 2

OBS: Der er præmier til max.

·         5 spillere pr. hold i U6-U7

·         8 spillere pr. hold i U8-U9

·         6 spillere pr. hold i U10-U16

Vi forbeholder os retten til at slå årgange sammen/aflyse rækker ved for få tilmeldinger.

Tilmelding:

Seneste tilmelding er d. 5/11-21 og kan ske på:

subk6780@gmail.com eller på Stævner.dk:

https://staevner.dk/T17197/3f-ungdoms-staevne-indefodbold

Det kan oplyses, at stævnet har været afholdt siden 1997. Det er vores håb, at der igen i år kommer mange hold, så vi kan få en god og sjov fodboldoplevelse i fine omgivelser i Skærbækcentret.

Vi bestræber os på at afvikle puljerne så hurtigt som muligt og mest hensigtsmæssigt.

Spørgsmål til stævne:

Kontakt

Flemming Olesen      tlf. 2010 8802

Bent Ebbesen             tlf. 2243 3455

Med venlig hilsen

Skærbæk Ungdomsboldklub

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 drenge Male 5 mands 350 søndag formiddag 11 0
U9 drenge Male 5 mands 350 søndag over middag 10 0
U10 drenge Male b c 4 mands 300 Lørdag formiddag 11 0
U10-11 piger Female b c 4 mands 300 Lørdag formiddag/middag 6 0
U11 drenge Male b c 4 mands 300 Lørdag over middag 8 0
U12 drenge Male b c 4 mands 300 lørdag eftermiddag 6 0
U12-13 piger Female b c 4 mands 350 lørdag eftermiddag 9 0
U13 drenge Male b c 4 mands 350 lørdag eftermiddag 6 0
U14 drenge Male b c 4 mands 350 lørdag eftermiddag 2 0
U15-16 drenge Male b c 4 mands 350 lørdag eftermiddag 5 0
U14-15 piger Female b c 4 mands 350 lørdag eftermiddag 3 0
U6 drenge Mixed 3 mands 250 søndag formiddag 6 0
U7 drenge Mixed 3 mands 250 søndag formiddag 12 0

Signetud teams

U8 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AABK 1 A Aabenraa Boldklub
AABK 2 B Aabenraa Boldklub
Hjerting B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Skærbæk
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
AABK 3 C Aabenraa Boldklub
SGI
Løgum IF

U8-9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag over middag

Teamname LVL Logo Club
Tjæreborg if B Tjæreborg
Vamdrup B Vamdrup If Fodbold
Spangsbjerg IF 1 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Skærbæk
Løgum IF
Ravsted UI
EFB A Esbjerg Fb
EFB B Esbjerg Fb
BNS B Bns

U10 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ribe BK B
Vamdrup B Vamdrup If Fodbold
Vejen SF
Højer IF
Bov IF
Skærbæk
Tjæreborg 1 B Tjæreborg
Tjæreborg 2 B Tjæreborg

U10-11 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl u11 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Rødekro IF Piger Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
AABK
SUBK 1 B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
SUBK 2 B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub

U11 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk
Vejen SF B
Øster højst C Øster Højst UIF Logo Øster Højst UIF
Kvik 70 C Kvik 70
Løgum IF

U12 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk 1 B
Skærbæk 2 C
Skærbæk 3 C
Skærbæk 4 C
Øster højst C Øster Højst UIF Logo Øster Højst UIF
A-L drenge B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening

U12-13 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fighterne B Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
Skærbæk 1
Team Vab
Ribe BK 2 Ribe Bk
Haderslev FK 1 B
Haderslev FK 2 C

U13 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk 1
Skærbæk 2 B
Ensted IF B Ensted IF Logo Ensted IF
Vildbjerg 1 A Vildbjerg Sf
FC SØLSTED A Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening

U14 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Øh uif
Harreslev Kobbermølle UF B Hkuf E. V.

U15-16 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk
lions A
Ribe BK
Grafisk Forum B

U14-15 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U6 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF
EfB U6 2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Spangsbjerg IF
EfB U6 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Efb u6 1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U7 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tinglev IF B Tinglev IF Logo Tinglev IF
Tinglev IF 2 C Tinglev IF Logo Tinglev IF
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Sønderis 1
Sønderis 2
Skærbæk 1
Skærbæk 2
Skærbæk 3
SGI
Esbjerg IF92 B
Løgum IF 1
Løgum IF 2

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - November 28
Last signup
Sunday, November 14, 2021

Organisation
Skærbæk Ungdomsboldklub
Place
Skærbækcentret
Address
Storegade 46
Postalcode
6780
City
Skærbæk
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
subk6780@gmail.com
AFLYST 3F ungdoms stævne indefodbold map

Tournament overview