Gorms Cup 2022

Gorms Cup 2022 i Jelling

Gorms Cup 2022 afvikles i samarbejde med vores hovedsponsor Vestjysk Bank for drenge i følgende rækker og på følgende tider:

U-15 (årgang 07) Fredag den 14. januar 2022
U-14 (årgang 08) Fredag den 14. januar 2022
U-13 (årgang 09) Søndag den 16. januar 2022
U-12 (årgang 10) Lørdag den 15. januar 2022
U-11 (årgang 11) Søndag den 16. januar 2022
U-10 (årgang 12) Søndag den 16. januar 2022
U-9 (årgang 13) Lørdag den 15. januar 2022
U-8 (årgang 14) Lørdag den 15. januar 2022
U-7 (årgang 15) Lørdag den 15. januar 2022
U-6 (årgang 16) Lørdag den 15. januar 2022

Præmier:
Statuetter til U-6 og U-7.

Statuetter til U-8 og U-9 - dog pokaler til finalehold.

En overraskelse til spillerne til og med U-13.
Pæne personlige præmier til alle hold i finalerunder.

Præmier til 5 spillere i U-6 og U-7 rækkerne.
Præmier til 5 spillere i U-14 og U-15 rækkerne.
Præmier til 6 spillere i U-8 til U-13 rækkerne.

Der må gerne benyttes flere spillere på holdene, men der er kun præmier og overraskelser til det antal spillere, der er anført ovenfor.

Forventet præmiesum udgør ca. 75.000 kr.
Hovedpræmien i U-14 og U-15 rækkerne forventes at blive billetter til Jelling Musikfestival 2022.

Turneringsform:
U-6 og U-7 er mixhold, har 3 spillere på banen og spiller 4 kampe mod forskellige modstandere. Her tælles ikke mål og noteres ikke sejre og nederlag.

U-8 til og med U-11 spilles så vidt muligt A/B/C-stævne. Øvrige rækker afvikles som A/B-stævner.
Vi garanterer, at alle hold får 4 kampe.

Vi forbeholder os ret til at lukke rækker, når der er 24 tilmeldte hold i en række.

I rækkerne U-8 til U-10 spiller vi med 4 mand på hele banen og følger derfor ikke JBUs regler om 4 mand og en fast målmand.

I U-12 til U-15 spilles der i A og B række ved indledende kampe. Nr. 1 og 2 i alle puljer går videre til mellemrunde A og nr. 3 og nr. 4 går videre til mellemrunde B.

Tilmelding senest den 12. december 2021 via staevner.dk.
Husk at oplyse årgang,holdets navn, forventet styrke (A,B,C i U-8 til U-11 og A,B i U-12 til U-15) og navn, telefonnummer og mailadresse på kontaktperson.

Startgebyr, som skal indbetales senest den 12. december 2021 på reg.nr. 9551 - konto nr. 4202097672 udgør:
U-14 og U-15 - 550 kr.
U-10 til U-13 - 500 kr.
U-8 og U-9 - 475 kr.
U-6 og U-7 - 300 kr.

Kampprogram:
Mailes til holdets kontaktperson weekenden før stævnet. Kampprogram vil desuden kunne ses på hjemmesiden fra samme tidspunkt.

Stævneledelse:
Jakob Hauge          
Mobil 25 68 14 50

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-15 Drenge Male A/B 5 550 kr. Fredag eftermiddag/aften 20 0
U-14 Drenge Male A/B 5 550 kr. Fredag eftermiddag/aften 18 0
U-13 Drenge Male A/B 6 500 kr. Søndag eftermiddag/aften 0 0
U-12 Drenge Male A/B 6 500 kr. Lørdag eftermiddag/aften 6 0
U-11 Drenge Male A/B/C 6 500 kr. Søndag formiddag/eftermiddag. 5 0
U-10 Drenge Male A/B/C 6 500 kr. Søndag formiddag. 8 0
U-9 Drenge Male A/B/C 6 475 kr. Lørdag formiddag/eftermiddag 10 0
U-8 Drenge Male A/B/C 6 475 kr. Lørdag formiddag 9 0
U-7 Drenge Mixed 5 300 kr. Lørdag formiddag 7 0
U-6 Drenge Mixed 5 300 kr. Tidlig lørdag formiddag 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-15 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Dueholm vognmandsforretning A Vejle
Jelling fs 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs 3 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U-14 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Uhrhøj United B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Krabberne FC B Billund
Skibet 92'ers B Skibet
Skibet seahawks B Skibet
Dating fc B Vejle
Team Guf B Hedensted If
Bjarne Madsen B

U-13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U-12 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Dinhos drenge B
Dinhos disciple B
Rask mølle B Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Team Starmark A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold

U-11 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermiddag.

Teamname LVL Logo Club
Team Erling A Skibet IF Logo Skibet IF
Hedensted Centret C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U-10 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag.

Teamname LVL Logo Club
Jfs u10 - c (ii) C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
JFS U10 - B B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
JFS U10 - C (I) C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Team CR7 C

U-9 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fc gorms galácticos C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Fc nelle C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Skibet if 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet if 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Vestjyllands All Stars A Privat

U-8 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Jelling fs1 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs2 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs3 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hover 1 B Hover if Logo Hover if
Hover 2 B Hover if Logo Hover if
Skibet If B Skibet If
Skibet If C Skibet If
MB Solutions A Vinding Sf

U-7 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FB Fodbold B Fb Fodbold
Lindved GF B
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Jelling

U-6 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tidlig lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - January 16 2022
Last signup
Sunday, December 12, 2021

Organisation
Jelling Forenede Sportsklubber
Place
Gormshallerne
Address
Kathrinelund 1
Postalcode
7300
City
Jelling
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
gormscup@hotmail.com
Gorms Cup 2022 map

Tournament overview