NRUI Julestævne 2021

TILMELDING

Al tilmelding foregår over www.staevner.dk - Et hold bliver først registreret. når

holdgebyret er betalt (I vil modtage en mail med den endelige tilmelding)

BETALING PÅ mobilepay - 40 25 43 81

Eller

Betaling på reg. nr.: 7729 konto nr.: 1116257

OBS!! Ved betaling, husk at angiv holdnavn/klub/række i kommentarfeltet på MobilePay

Hvis I har problemer med tilmelding på stævner.dk, kan der tilmeldes på vores mail

nruijulestaevne@gmail.com – HUSK at skrive jeres klubnavn, kontaktperson, årgang og mail ved tilmelding på mail.

I vil få en bekræftelse når tilmeldingsgebyret er betalt.

PRIS

U13 – Senior 450 kr.

U8 – U12 400 kr.

Mikro hold (U6, U7)**  250 kr.

**Bemærk, U6+U7 spiller med 4 spillere på banen + 2 udskifter (ingen målmand)

VIGTIGT

Angiv holdets styrke som A, B eller C-niveau

Dette er gældende for ALLE rækker fra U8 til Dame senior/U18 og Herre senior/U19

Der kræves 8 hold i en række/niveau før det kan opdeles i A, B eller C niveau

VIGTIGT ved tilmelding – ALLE elite spillere med højt niveau hører ikke hjemme i B/C rækkerne. DERFOR meld til i de rigtige niveauer!

I værste fald udelukkes spillere/hold fra stævnet.

PRÆMIER

*Pengepræmier – afgør selv hvor meget I vinder:

Drenge A-rækkerne U13, U14, U15, U17, og herresenior A (kun halvering i herre senior B)!

Pige A-rækkerne U14, U16 og damesenior A (kun halvering i dame senior B)!

Præmierne beregnes efter følgende koncept:

§  300 kr. for sejr

§  100 kr. for uafgjort

(Resultat i ordinær spilletid er gældende)

Finaleholdene kan fx vinde præmier på følgende beløb:

Et vinderhold der fx har vundet 7 kampe, får udbetalt 2100 kr. Det tabende finalehold får udbetalt halvdelen af det optjente beløb, fx 6 sejre + 1 nederlag, giver en udbetaling på halvdelen af 1800 kr. i alt 900 kr. I finalerunder med 3 hold får 3. pladsen udbetalt 1/3 af det optjente beløb.

Til finaleholdene i C-rækkerne og i MIX-rækken bliver der udleveret gavekort fx til en aften med spisning/drikkelse

PRÆMIER ØVERIGE RÆKKER

I U6 og U7 er der statuetter til alle deltager.

I alle øvrige rækker spiller finaledeltagerne om præmier i form af store pokaler til hver finale deltager.

særregler i forhold til C-rækkerne (også de gamle fødder) og Mix-rækken d. 26/12

Herre senior C/Old boys/Veteraner

  • Spilles efter DBU indendørs regler
  • Max serie 5 niveau
  • Alle hold får min. 4 kampe
  • Ellers tjek ”Vigtige hovedpunkter for NRUI Julestævne”

U18 Pige C/Kvinde C

  • Spilles efter DBU indendørs regler
  • Max serie 2 niveau
  • Alle hold får min. 4 kampe
  • Ellers tjek ”Vigtige hovedpunkter for NRUI Julestævne”

MIX

  • Spilles efter DBU indendørs regler
  • Der skal mindst være 2 damer på banen fra start – max 6 spiller pr. hold
  • Fra 16+
  • Alle hold får min. 4 kampe
  • Alle mål tæller for et mål, uanset om det er herre eller damer som score
  • Ellers tjek ”Vigtige hovedpunkter for NRUI Julestævne”

VIGTIGE HOVEDPUNKTER FOR NRUI JULESTÆVNE

  • Angiv holdets niveau som A, B eller C - Er der for få hold i et niveau, forbeholder vi os ret til at lægge to niveauer sammen - enten som A/B eller B/C
  • Antal hold i de forskellige rækker: En række/niveau skal minimum bestå af 8 hold (der skal minimum være 16 hold for at ombryde i to slutspil) Stævneledelsen forbeholder sig ret til at lukke for tilmeldinger i en række/niveau, også før tilmeldingsfristens udløb.
  • Tid/kampe: U6+U7 spiller 6 minutter pr. kamp - alle øvrige rækker spiler 7-8 minutter pr. kamp
  • Regler: I alle rækker spilles efter DBU Jyllands love og regler, dog er Senior Herre/U19 en række og ligeledes er Dame senior/U18 en række. Bemærk - alle rene pige hold kan spille i drenge rækker der er et år yngre. OBS!! Alle ungdomsspillere, skal hvis stævneledelsen mener det nødvendigt kunne fremvise gyldigt sygesikringsbevis eller andet dokumentation for overholdes af aldersgrænserne. Overholdes disse regler ikke, er det lig med taberdømt kamp eller udelukkelse.
  • Til hold der kommer langvejs fra og mangler en overnatning: (Sjælland, Fyn mm) Ring til stævneledere, Kjeld eller Jens Chr. og så kan vi finde en pakkeløsning sammen med Helle Hallen.
  • Programmet: Stævneprogrammet vil blive uploadet på stævner.dk i ca. midten af december måned (hvis I ønsker at få den tilsendt på mail, giv et kald) OBS!! Yngste årgang starter normalt først på de enkelte spilledage.
  • Sted: Helle Hallerne, Vrenderupvej 40C – 6818 Årre
  • Stævneledere/kontakt: Kjeld Kristensen - 29 40 63 90 | Jens Chr. Schultz - 40 25 43 81 | Helle Schultz – 40 23 23 36 eller skriv til vores mail, nruijulestaevne@gmail.com

TILMELD ALLEREDE NU!

Tilmeldingsfristen er den 6. december 2021

”Jo før, jo bedre planlægning”

**Sæt gang i tilmeldingen sådan at det ikke er dit hold vi må skuffe når en række/niveau er fyldt**

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Herre senior C/Old boys/Veteraner Male C 4+2 450 d. 26/12 (formiddag) 1 0
U18 Pige C/Kvinde C Female C 4+2 450 d. 26/12 (formiddag) 0 0
MIX Mixed 4+2 450 d. 26/12 (formiddag) 1 0
U10 Piger årg. 12/13 Female 5+2 400 d. 27/12 (formiddag) 2 0
U8 Drenge årg. 14 Male 5+2 400 d. 27/12 (formiddag) 2 0
U15 Drenge årg. 07 Male 4+2 450 d. 27/12 (eftermiddag) 3 0
U17 Drenge årg. 05/06 Male 4+2 450 d. 27/12 (aften) 0 0
U10 Drenge årg. 12 Male 4+2 400 d. 28/12 (formiddag) 4 0
U12 Drenge årg. 10 Male 4+2 400 d. 28/12 (formiddag) 0 0
U16 Piger årg. 06/07 Female 4+2 450 d. 28/12 (eftermiddag) 0 0
U19/Herre Senior AB Male 4+2 450 d. 28/12 (aften) 3 0
U11 Drenge årg. 11 Male 4+2 400 d. 29/12 (formiddag) 3 0
U12 Piger årg. 10/11 Female 4+2 400 d. 29/12 (formiddag) 0 0
U13 Drenge årg. 09 Male 4+2 450 d. 29/12 (eftermiddag) 1 0
U18 Pige AB/Kvinder AB Female 4+2 450 d. 29/12 (aften) 1 0
U6 årg. 16 (minibane) Mixed 4+2 250 d. 30/12 (formiddag) 0 0
U7 årg. 15 (minibane) Mixed 4+2 250 d. 30/12 (formiddag) 0 0
U9 Drenge årg. 13 Male 5+2 400 d. 30/12 (formiddag) 2 0
U14 Piger årg. 08/09 Female 4+2 450 d. 30/12 (eftermiddag) 1 0
U14 Drenge årg. 08 Male 4+2 450 d. 30/12 (aften) 4 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Herre senior C/Old boys/Veteraner 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 26/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U18 Pige C/Kvinde C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 26/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

MIX 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 26/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club
La Familia

U10 Piger årg. 12/13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 27/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club
VIF PIGE U10 - 1 C Varde IF Logo Varde IF
VIF PIGE U10 - 2 C Varde IF Logo Varde IF

U8 Drenge årg. 14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 27/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge årg. 07 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 27/12 (eftermiddag)

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge årg. 05/06 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 27/12 (aften)

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge årg. 12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 28/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge årg. 10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 28/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger årg. 06/07 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 28/12 (eftermiddag)

Teamname LVL Logo Club

U19/Herre Senior AB 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 28/12 (aften)

Teamname LVL Logo Club
Brazzers C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Børsmose FC B
Slots FC B Helle FC Logo Helle FC

U11 Drenge årg. 11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 29/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club
Bramming B 1 A Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming B 2 C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub

U12 Piger årg. 10/11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 29/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge årg. 09 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 29/12 (eftermiddag)

Teamname LVL Logo Club
Jelling United B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U18 Pige AB/Kvinder AB 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 29/12 (aften)

Teamname LVL Logo Club
Hviding IF A Hviding IF Logo Hviding IF

U6 årg. 16 (minibane) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 30/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U7 årg. 15 (minibane) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 30/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge årg. 13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 30/12 (formiddag)

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger årg. 08/09 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 30/12 (eftermiddag)

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge årg. 08 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: d. 30/12 (aften)

Teamname LVL Logo Club
Krabberne FC B

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
26. - December 30
Last signup
Monday, December 6, 2021

Organisation
Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Place
Helle Hallen
Address
Vrenderupvej 40C
Postalcode
6818
City
Årre
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
NRUI Julestævne 2021 map

Tournament overview