Morud Intersport Cup 2021

MORUD INTERSPORT CUP 2021

STÆVNET ER UDSOLGT, DET ER KUN MULIGT AT TILMELDE SIG VENTELISTE

SPILLE TIDSPUNKTER

Fredag Kl 17-20 : U15

Fredag Kl 20-20:30 : U16/17

Lørdag Kl 9-12 : U10

Lørdag Kl 12-15 : U11

Lørdag Kl 15-18 : U12

Lørdag Kl 18-20:30 : U13

Søndag Kl 9-12 : U8

Søndag Kl 12-15 : U9

Søndag Kl 15-18 : U14

Kampprogram sendes ud ca. 7-10 dage før stævnet.

Kom og deltag i et af Fyns mest populære julestævner første weekend i december (3-5 December 2021).

Stævnet afvikles i Langesøhallen i Morud

Der kan tilmeldes hold i følgende årgange

  • Drenge: U8 - U9 - U10 - U11 - U12 - U13 - U14 - U15 - U16
  • Piger: U10/11 - U12/13 - U14/15 (opdeles efter antallet af tilmeldinger)

Der vil være præmier til nr. 1 og 2 i hver pulje fra U10 og op. Øvrige årgange får medaljer og pose 'goodies' til holdet.

Evt. spilledato konflikter med FBU stævner vil blive imødekommet så vidt muligt - så tilmeld jer

Vores cafeteria holder åbent under stævnet.

Spilleregler:
Stævnet afvikles som åbent for alle og der er ikke niveauopdeling. Vi forbeholder os ret til at slå to årgange sammen hvis er er mindre end 5 tilmeldte hold pr. årgang.

Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet.

Der garanteres minimum 6 kampe af 5 min. når der er:
 
8 hold pr årgang, dette er lig med 2 puljer med 4 hold i hver, derefter mødes 1erne + 2erne i en A pulje og 3erne + 4erne i en B pulje.

Der spilles efter FBU  indefodbolds regler med nedenstående særregler . I kampe hvor der skal findes en vinder spilles til første mål, såfremt der ikke er en afgørelse efter 5 minutter afgøres kampen på straffespark (3 stk).

Der spilles 3:3 for U7 mix – Der er ikke kønsopdeling i denne årgang

Årgang U8 U9 U10-U12 U13-16
Max spillere på hold 7 7 6 6
Antal spillere på banen 5 5 4 4
1 spiller over midten Nej Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Ja Ja Nej Nej
Udvist spiller må erstattes med ny Ja Ja

Ja (U12 nej)

Nej

Klubberne melder sig ved indgangen ved ankomst og bedes venligst være klar 15 minutter før starten på deres pulje.

Prisen pr. hold er Kr. 350

Reg Nr. 1551 - Konto 6277489

Mobilepay : 79772

HUSK nu at angive klub og årgang eller id nr. ved elektronisk betaling.

Kontakt:
Email : intersportcup@morud.dk

For mere information se Facebook gruppen "Morud Intersport Cup"

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U16/U17 Drenge Male 6 350 Fredag (Kl 20-22:30) 19 4
U15 Drenge Male 6 350 Fredag (Kl 17-20) 16 4
U14 Drenge Male 6 350 Søndag (Kl 15-18) 15 4
U13 Drenge Male 6 350 Lørdag (18-20:30) 17 0
U12 Drenge Male 6 350 Lørdag (Kl 15-18) 17 3
U11 Drenge Male 6 350 Lørdag (Kl 12-15) 8 0
U10 Drenge Male 6 350 Lørdag (Kl 9-12) 9 0
U9 Drenge Male 7 350 Søndag (Kl. 12-15) 24 11
U8 Drenge Male 7 350 Søndag (Kl 9-12) 17 5

Signetud teams

U16/U17 Drenge 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Fredag (Kl 20-22:30)

Teamname LVL Logo Club
Toftdahls disciple B
Team Sputnik A
Lions A
Team LA Travel A
Morud U17 Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Moruddrengene A Privat Hold
Allesødrengene
Morud IF A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U15 Drenge 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Fredag (Kl 17-20)

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Skildpadderne A Privat Hold
Morud IF A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Smølferne B
De Sløve Skildpadder 1 B Horsens

U14 Drenge 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag (Kl 15-18)

Teamname LVL Logo Club
Korup-Ubberud 3 B Korup-Ubberud
Stenstrup IF C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Stenstrup IF 2 C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
BB B
Korup-Ubberud 1 A Korup-Ubberud
Korup-Ubberud 2 B Korup-Ubberud
Team Guf B Hedensted If
Chi-chi Bumm A

U13 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (18-20:30)

Teamname LVL Logo Club
Morud if B
Stenstrup IF 2 C Stenstrup If
Stenstrup IF C Stenstrup If
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
TPI 1 A
TPI2 B
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
GetClients B Jelling

U12 Drenge 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (Kl 15-18)

Teamname LVL Logo Club
kerteminde 1 C Kerteminde Boldklub
Otterup C
Allesø B
FEH B Haarby
OB U12 A A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB U12 B C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U11 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (Kl 12-15)

Teamname LVL Logo Club
Otterup A
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Daugård/Engum B Vejle Øst
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Stenstrup IF Stenstrup If
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Morud IF C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U10 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (Kl 9-12)

Teamname LVL Logo Club
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Hedensted I.F. A
Middelfart 1 B Middelfart Mg & Bk
Middelfart 2 B Middelfart Mg & Bk

U9 Drenge 8 confirmend signups, 11 on waitlist in this row

Playing: Søndag (Kl. 12-15)

Teamname LVL Logo Club
Morud IF C Morud, Danmark
Dalby GF 2 C Kolding
Mg&Bk B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalby GF 1 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
BBB 1 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Ryslinge C Ryslinge Bk
Søndersø 1 B

U8 Drenge 8 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag (Kl 9-12)

Teamname LVL Logo Club
Kuif B
2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Morud if B Morud
Morud if B Morud
MB Solutions A Vinding Sf
Ryslinge C Ryslinge Bk
1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U10 - U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U8 - U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U6 og U7 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U14 - U15 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 - U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
3. - December 5
Last signup
Sunday, November 28, 2021

Organisation
Morud Idrætsforening
Place
Langesøhallen
Address
Idrætsvej 7
Postalcode
5462
City
Morud
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
intersportcup@morud.dk
Morud Intersport Cup 2021 map

Tournament overview