Kildebiler Cup - Korshøjkampene 2021, Randers

Kildebiler Cup - Korshøjkampene 2021, Randers

Velkommen til Kronjyllands hyggeligste indendørsstævne for U5 Mix, U6/U7 Mix, U9/10 og U11/12 Piger, U10, U11 og U13 Drenge.

SMIFF09 i Randers har nu fornøjelsen at invitere de yngste fodboldspillere til en fantastisk dag i fodboldens tegn i Korshøjhallen.

Vi spiller efter DBU Jyllands regler for indefodbold og vi gør det for sjovt.

Der køres med løbende ur på 7 min. Der er præmier til alle deltagere. Derudover er der EKSTRA fede spurtpræmier i hver kamp som uddeles i løbet af turneringen.

Der er tombola i hallen, hvor du kan vinde fede præmier, overskuddet går ubeskåret til børnefodbolden i SMIFF09.

Cafeteriet holder åbent så der er rig mulighed for at købe lidt godt til ganen.

Vi forbeholder os retten til at ændre/aflyse rækker ved lille eller stor efterspørgsel.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9/10 Piger Female B/C 4 (maks 7 spillere) 350 søndag middag/eftermiddag 5 0
U5/6 Mix Mixed B/C 3 (maks. 5 spillere) 250 søndag morgen 17 2
U7 Mix Mixed B/C 3 (maks. 5 spillere) 250 søndag morgen/formiddag 17 2
U10 Drenge Male B/C 4 (maks. 7 spillere) 350 søndag formiddag 9 0
U11 Drenge Male B/C 4 (maks. 7 spillere) 350 søndag eftermiddag 17 0

Signetud teams

U11/12 Piger (aflyst) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U9/10 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF B Hornbæk Sf
Hornbæk SF Hornbæk Sf 2
Vorup fb u10 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted fremad if u10 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Smiff09 C SMIFF Logo SMIFF

Lukket for tilmelding 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U5/6 Mix 13 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Gug Boldklub 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug Boldklub 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Skødstrup c
Helsted Fremad 2 B Helsted Fremad I.f.
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad I.f.
HSK 1 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Dronningborg boldklub 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Skødstrup a A
Skødstrup b B
Dronningborg boldklub 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hornbæk sf u5/6 B Hornbæk Sf
Smiff09 u6 C SMIFF Logo SMIFF

U7 Mix 13 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dronningborg 1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg 3 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Frem Skørping U7 drenge Frem Skørping
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hadsten 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Skødstrup SF 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 3 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SMIFF09 C SMIFF Logo SMIFF

U10 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
OIF u10 B Oif U10
Helsted Fremad 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Bjerregrav Boldklub C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Helsted Fremad 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Smiff09 B SMIFF Logo SMIFF
Bredballe IF (B) B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U11 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TMG C Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Helsted fremad if B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Frem Skørping U11 drenge B Frem Skørping
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 3 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 4 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Helsted fremad 2 C
Bjerregrav Boldklub Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Ommersyssel 1 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ommersyssel 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Smiff09 C SMIFF Logo SMIFF

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
December 5
Last signup
Friday, November 12, 2021

Organisation
SMIFF
Place
Korshøjhallen
Address
Skolevænget 17, Harridslev
Postalcode
8930
City
Randers NØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
mj.dans@hotmail.com
Kildebiler Cup - Korshøjkampene 2021, Randers map

Tournament overview